В Києві сотні активістів захищають українську, 11 з них – голодують

  • By UC Family Magazine
  • 07 Aug, 2012

–     Ми будемо тут мітингувати, поки не повернемо права української мови,   – розповідає активістка Олена. –   Інакше її чекає доля білоруської.

Четвертий день під Українським домом в Києві активісти захищають українську мову: вже 11 депутатів від опозиції оголосили голодування. Серед них В’ячеслав Кириленко, Ксенія Ляпіна, Ярослав Кендзьор, Зіновій Шкутяк. Вони запевняють, що мітинг триватиме, доки не буде скасованим голосування за мову.

Акція протесту проти мовного закону розпочалася 3 липня, коли 248 депутатів Верховної Ради підтримали закон про засади мовної політики, що надає особливого статусу російській мові та іншим регіональним в нашій країні.

Захисники української зібралися під стінами Українського дому, оскільки саме там об 11 ранку 4 липня мала відбутися підсумкова прес-конференція Президента України Віктора Януковича. Проте зранку кілька сотень активістів перекрили вхід до будівлі. Відбулися масові сутички з спецпідрозділами міліції з застосуванням сльозогінного газу. Янукович переніс зустріч з журналістами на невизначений термін.

«Ні розколу України!», «Банду геть», «Захисти незалежну Україну! Захисти   українську   мову!», – з такими гаслами мітингувальники розклалися прямо на сходах. Вони протестують не лише вдень, а залишаються тут на всю ніч.

«Закликаю всіх долучитися і бути з нами у найважчий час – з 3-4 години ранку», – звертається до людей лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко.

«Ми маємо бути прикладом мільйонам, які зараз так само вболівають за українську мову й проводять мітинги в обласних та районних центрах. Потрібно відстояти українську мову, це зараз головна українська справа, не дивлячись на те, яка назва партій, громадських організацій, чи яка у кого політична історія», – заявив він.

Акції та виступи політичних лідерів відбуваються щодня о 10, 13 та 19 годині. В таборі працює «народний університет»: спеціалісти розповідають про те як поводити себе з міліцією.

«Ця влада хоче знищити все українське! Ми не дамо цього зробити», – звертається до активістів лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Також серед борців за українську – співаки, письменники, журналісти.

Закон, ініційований депутатами від Партії Регіонів Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим передбачає можливість використовувати регіональні мови на територіях, де проживає більше 10% носіїв цієї мови. Противники закону переконані: фактично
російська отримає статус другої державної, оскільки в більшості областей на сході України вона стане регіональною.

For UC Family Magazine © Chrystyna Zanyk from Kyiv

Photos: © Chrystyna Zanyk

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: