В Києві сотні активістів захищають українську, 11 з них – голодують

  • By UC Family Magazine
  • 07 Aug, 2012

–     Ми будемо тут мітингувати, поки не повернемо права української мови,   – розповідає активістка Олена. –   Інакше її чекає доля білоруської.

Четвертий день під Українським домом в Києві активісти захищають українську мову: вже 11 депутатів від опозиції оголосили голодування. Серед них В’ячеслав Кириленко, Ксенія Ляпіна, Ярослав Кендзьор, Зіновій Шкутяк. Вони запевняють, що мітинг триватиме, доки не буде скасованим голосування за мову.

Акція протесту проти мовного закону розпочалася 3 липня, коли 248 депутатів Верховної Ради підтримали закон про засади мовної політики, що надає особливого статусу російській мові та іншим регіональним в нашій країні.

Захисники української зібралися під стінами Українського дому, оскільки саме там об 11 ранку 4 липня мала відбутися підсумкова прес-конференція Президента України Віктора Януковича. Проте зранку кілька сотень активістів перекрили вхід до будівлі. Відбулися масові сутички з спецпідрозділами міліції з застосуванням сльозогінного газу. Янукович переніс зустріч з журналістами на невизначений термін.

«Ні розколу України!», «Банду геть», «Захисти незалежну Україну! Захисти   українську   мову!», – з такими гаслами мітингувальники розклалися прямо на сходах. Вони протестують не лише вдень, а залишаються тут на всю ніч.

«Закликаю всіх долучитися і бути з нами у найважчий час – з 3-4 години ранку», – звертається до людей лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко.

«Ми маємо бути прикладом мільйонам, які зараз так само вболівають за українську мову й проводять мітинги в обласних та районних центрах. Потрібно відстояти українську мову, це зараз головна українська справа, не дивлячись на те, яка назва партій, громадських організацій, чи яка у кого політична історія», – заявив він.

Акції та виступи політичних лідерів відбуваються щодня о 10, 13 та 19 годині. В таборі працює «народний університет»: спеціалісти розповідають про те як поводити себе з міліцією.

«Ця влада хоче знищити все українське! Ми не дамо цього зробити», – звертається до активістів лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Також серед борців за українську – співаки, письменники, журналісти.

Закон, ініційований депутатами від Партії Регіонів Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим передбачає можливість використовувати регіональні мови на територіях, де проживає більше 10% носіїв цієї мови. Противники закону переконані: фактично
російська отримає статус другої державної, оскільки в більшості областей на сході України вона стане регіональною.

For UC Family Magazine © Chrystyna Zanyk from Kyiv

Photos: © Chrystyna Zanyk

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: