Святкування 20-річчя Незалежності України в Торонто

  • By UC Family Magazine
  • 20 Aug, 2011

20 серпня канадійці українського походження святкували День Незалежності України в місті Торонто. Святкування проходило в Сентеніал Парку. Тут зібралось близько десяти тисяч людей: всі приходили з сім’ями та друзями.

Вже з дев’ятої години ранку діти та дорослі грали у футбол та волейбол. Дехто вправлявся в шахи. Дітлахи також бавилися у дитячому куточку. Поруч під тентами розкинувся ярмарок, де продавалися українські книжки, вишиванки, намисто та інші прикраси. Тут кожен міг придбати національні сувеніри, а також спробувати страви української кухні: вареники, голубці, борщ, капусту. Наїдки на різні смаки та мед гості свята куштували просто під відкритим небом. Можна було посмакувати і традиційним для українців Львівським пивом.

На святкування річниці Незалежності України дехто прийшов у вишиванках та синьо-жовтих футболках, дівчата – зі стрічками та у вінках в поєднанні з сучасним одягом. Повсюди – українські прапори та рідна мова. Перед сценою організатори приготували ряди крісел, де ближче до обіду всі змогли зручно розміститися в очікуванні дійства.
О першій дня розпочалося урочисте відкриття свята. Юнаки та дівчата з школи мистецтв «Україна» та оркестру «Батурин» в національних строях винесли канадські та українські прапори. З ними ходою пройшли канадські політики, серед яких головний почесний гість Прем’єр уряду Делтон МакГінті (Dalton McGuinty), воїни з України, Митрополит Юрій, Первоієрарх Української Православної Церкви в Канаді, Митрофорний отець Роман Галадза (Українська Греко-Католицька Церква Святого Пророка Іллі).

 

Коли прапори були винесені, всі заспівали гімни Канади та України. Священнослужителі прочитали молитву. А далі «Батурин» заспівав духовний гімн України «Боже великий, єдиний».

Українців Канади з їх найбільшим національним святом привітав прем’єр Делтон МакГінті.

«Добрий день», – звернувся він до публіки українською. Люди оплесками зустріли його.
«Я бачу серед вас два типи людей: українці та ті, що хочуть бути українцями», – додав прем’єр і розповів, що його старша дочка, якій зараз тридцять, виходить заміж за чоловіка, чий дідусь – з Києва. Цим Делтон МакГінті підкреслив, наскільки гармонійно та дружно живуть канадійці та українці.

Політик привітав публіку з трьома святами, які відбуваються цього року: 20-ліття Незалежності України, 120-річчя, відколи перші українці приїхали до Канади та День української спадщини, як визнання значного внеску українців у розвиток Канади, що святкуватимуть 17 вересня.

МакГінті підкреслив, що в Канаді також відзначають День пам’яті Голодомору як геноциду проти українського народу.

«Дякую всім бабусям, дідусям, мамам і татам за те, що ви взяли на себе відповідальність зберегти свою спадщину, своє обличчя, традиції, культуру і ваш спосіб життя», – додав прем’єр. Він підкреслив, що не колір шкіри, мова чи традиції вирізняють людей, а їхня доброта та людяність.
Свій виступ пан МакГінті закінчив словами «Слава Україні!». Після привітання прем’єр підходив до присутніх, вітався з ними за руку та запитував про їхні справи. Всі охочі могли сфотографуватися з паном МакГінті: він погоджувався і привітно посміхався.

До публіки звернулися канадські політики від різних партій, Голова Конгресу українців Канади Оксана Рева та колишній депутат Борис Вжеснєвський. Серед гостей був також Генеральний консул України в Торонто Олександр Данилейко.

Канадські політики говорили не лише про позитивний розвиток українсько-канадських відносин за роки незалежності, а і згадали про недемократичні події, які, на їхнє переконання, відбуваються в Україні зараз – політичний арешт екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Вони висловили сподівання на демократичні зміни в Україні.

Концерт розпочав танцювальний ансамбль «Веснянка» ( мистецький керівник – Стефан Кузів, засновник ансамблю – Микола Балдецький). Юнаки та дівчата виконали урочистий «Вітальний танець». Ведучими свята були Іван Бейкер та Лариса Баюс. Для канадійських українців виступали відомі в діаспорі музичний гурт «Прут» ( мистецький керівник Леонід Ковалено), школа мистецтв «Україна», музичний гурт «Золота Ліра», Ярослав Джусь, Івона Коваль, Галина Циховська, Андрій Лисюк, Михайло Романюк та співачка Юля Ступінь, яка приїхала з Америки (Філадельфія).
 
Після урочистого концерту почалася розважальна програма, яку вели Оксана Сидорчук-Соколик та Юрій Паньків. Публіка насолодилась танцями ансамблю «Барвінок», піснями Наді Кобеляк, гурту «Прут», Оксани, Юрія та Володимира Дударів, тріо «Лілея», Олени Бурменко, Адріани Туз, гурту «Львівські Батяри».
Організатором святкування 20-ліття Незалежності України був Конгрес Українців Канади – Відділ Торонто. На святі працював Канадський Комiтет Сприяння демократii в Украiнi.

Наприкінці ювілейного дійства громаду вітали українські футбольні команди з Великобританії, Австралії, Америки та Канади.

І на завершення програми – традиційна запальна українська забава, де всі охочі танцювати, співали та розважались.

Не обійшлось на святі і без хвилювань: спочатку організатори привели на сцену дівчинку, яка загубила своїх батьків, а пізніше шукали чотирирічного хлопчика. Проте, на щастя, всі діти знайшли свої сім’ї.

Також серед гостей розіграли призи – велосипеди, спонсором виступив «Канадіан Таєр» (“Canadian Tire”).

Спонсорами програми виступили:
Платинові спонсори – Євген і Люба Зараска та їх родина, Будучність Кредіт Юніон (Buduchnist Credit Union), Норсланд Павер (Northland Power);
Золоті спонсори – UCU УКС, Караван Лоджістік Інк. (Caravan Logistics Inc.), Іван Значко – Рутс анд Іміджес (Roots and Images), Ек’юеті Фандс Лтд. (Acuity Funds Ltd.);
Срібні спонсори – Торонто Сіті Канселер Даг Форд (Toronto City Councillor Doug Ford), Майтек- EFX Шоу Систем – Саунд, Лайтінг, AV & Стенгін Стейдж енд Саундс Продакшн від Євгена Івасюка (Mitec-EFX Show Systems – Sound, Lighting, AV & Staging Stage and Sounds Production by Eugene Iwasjuk);
Медіа-спонсор – CTV.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: