ПАМ’ЯТЬ ПРО ЄВРО – 2012 ЗАЛИШИТЬСЯ ВИКАРБУВАНОЮ У ГЛИНІ

  • By UC Family Magazine
  • 05 Jul, 2012

На превелике щастя не збулися прогнози песимістів про те, що проведення Євро – 2012 в Україні є небезпечним для дітей і радили, аби їх забрали якнайдальше від міста. Якщо брати до уваги Львів, то насправді цей великомасштабний захід приніс львів’янам і його шановним гостям тільки користь та позитив, і тому ностальгія за цим святом, яке завершилося кілька днів тому, не полишає навіть тих, хто не є фанатом футболу. Багато дітей і дорослих, як зі Львова, так і з багатьох інших областей – і навіть з – за кордону здобули початкові навики з кількох видів мистецтва.

У попередніх репортажах я вже розповідав, що протягом трьох тижнів, на території офіційної фан – зони, в рамках розважальної програми, проводились 4 майстер – класи з різних видів мистецтва. Важко сказати, який майстер – клас зібрав найбільшу кількість бажаючих, адже за моїми майже щоденними спостереженнями була велика кількість бажаючих на всіх чотирьох. Не меншою, а навіть дуже високою, була активність на майстер – класі ліпки з глини, який, на відміну від писанкарства та витинанки, проводився щоденно. І проводило його аж троє майстрів: Олександр Рось, Мирон Сікора та Тетяна Павлишин. Учнями цього майстер – класу переважно були діти віком до 15 років, але немало було і серед дорослих. Були учні, котрі приходили по кілька разів. Навіть з’явилися бажаючі навчатися в подальшому гончарства.

Як згадує член Національної спілки художників України Олександр Рось, щодня на проведення майстер – класу приходило не менше 100 чоловік і щодня використовували в середньому 300 кг. глини.

Спочатку планувалося, що буде майстер – клас не тільки з ліпки з глини, але й по гончарству, проте були змушені відмовитися, позаяк потрібно було встановити електричне гончарне коло, а це могло б призвести до травмування дітей. Налякало і ручне коло, оскільки воно теж небезпечне. Але на
практиці виявилося, що гончарство було б невиправданим, позаяк за гончарним колом може сидіти тільки одна людина, а всі решта були б глядачами, тому тільки маленька кількість бажаючих пройшла б таке навчання. Щодо ліпки, то була можливість залучити велику кількість дітей і дорослих. Олександр Рось згадує, що більшість учнів ліпки з глини робили це вперше і виходило в них непогано.
Вчителі намагалися кожному окремо пояснити, показати, поправити. Та були діти, котрі дивилися як роблять інші і справлялися самотужки. “Пригадую, – говорить Олександр Рось, – як один хлопець дивився як дівчата ліплять троянди (це ж характерно для дівчат) і зліпив велику троянду – дуже – дуже гарну. Навіть дівчата так не зліпили”.

А загалом тема була вільна і кожен ліпив за власним бажанням. Хлопці переважно ліпили футбольну атрибутику, особливо медалі. Та оскільки були уже готові штампи з футбольною атрибутикою, то можна було штампувати будь – який виріб. Найкращі роботи були нагороджені спеціальною медаллю із символом Євро – 2012.

Виліплені з глини вироби майстри забирали в майстерню для випалу, а потім приносили готові, але багато дітей були нетерплячими і забирали зі собою сировець. “Якщо цей сировець добре висушити, каже О.Рось, – то він зберігається 10 – 20 років, тому не страшно, що він не випалений, зате буде добра пам’ятка для дітей”.

Приємно, що було багато відвідувачів з Донецька, – ділиться враженнями О.Рось. І вони намагалися розмовляти українською. Тому це є черговим доказом, що нас нічого не розділяє – це політики роблять між нами ворожнечу”. Було багато відвідувачів з Росії та країн Європи і це засвідчило, що народ зацікавлений такою акцією.

Залишається подякувати організатору і спонсорові майстер – класів –корпорації “Епіцентр” за значний внесок у розвиток та пропагування української культури.

© Юрій Атаманюк

Photos: ©   Юрій Атаманюк

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: