ПАМ’ЯТЬ ПРО ЄВРО – 2012 ЗАЛИШИТЬСЯ ВИКАРБУВАНОЮ У ГЛИНІ

  • By UC Family Magazine
  • 05 Jul, 2012

На превелике щастя не збулися прогнози песимістів про те, що проведення Євро – 2012 в Україні є небезпечним для дітей і радили, аби їх забрали якнайдальше від міста. Якщо брати до уваги Львів, то насправді цей великомасштабний захід приніс львів’янам і його шановним гостям тільки користь та позитив, і тому ностальгія за цим святом, яке завершилося кілька днів тому, не полишає навіть тих, хто не є фанатом футболу. Багато дітей і дорослих, як зі Львова, так і з багатьох інших областей – і навіть з – за кордону здобули початкові навики з кількох видів мистецтва.

У попередніх репортажах я вже розповідав, що протягом трьох тижнів, на території офіційної фан – зони, в рамках розважальної програми, проводились 4 майстер – класи з різних видів мистецтва. Важко сказати, який майстер – клас зібрав найбільшу кількість бажаючих, адже за моїми майже щоденними спостереженнями була велика кількість бажаючих на всіх чотирьох. Не меншою, а навіть дуже високою, була активність на майстер – класі ліпки з глини, який, на відміну від писанкарства та витинанки, проводився щоденно. І проводило його аж троє майстрів: Олександр Рось, Мирон Сікора та Тетяна Павлишин. Учнями цього майстер – класу переважно були діти віком до 15 років, але немало було і серед дорослих. Були учні, котрі приходили по кілька разів. Навіть з’явилися бажаючі навчатися в подальшому гончарства.

Як згадує член Національної спілки художників України Олександр Рось, щодня на проведення майстер – класу приходило не менше 100 чоловік і щодня використовували в середньому 300 кг. глини.

Спочатку планувалося, що буде майстер – клас не тільки з ліпки з глини, але й по гончарству, проте були змушені відмовитися, позаяк потрібно було встановити електричне гончарне коло, а це могло б призвести до травмування дітей. Налякало і ручне коло, оскільки воно теж небезпечне. Але на
практиці виявилося, що гончарство було б невиправданим, позаяк за гончарним колом може сидіти тільки одна людина, а всі решта були б глядачами, тому тільки маленька кількість бажаючих пройшла б таке навчання. Щодо ліпки, то була можливість залучити велику кількість дітей і дорослих. Олександр Рось згадує, що більшість учнів ліпки з глини робили це вперше і виходило в них непогано.
Вчителі намагалися кожному окремо пояснити, показати, поправити. Та були діти, котрі дивилися як роблять інші і справлялися самотужки. “Пригадую, – говорить Олександр Рось, – як один хлопець дивився як дівчата ліплять троянди (це ж характерно для дівчат) і зліпив велику троянду – дуже – дуже гарну. Навіть дівчата так не зліпили”.

А загалом тема була вільна і кожен ліпив за власним бажанням. Хлопці переважно ліпили футбольну атрибутику, особливо медалі. Та оскільки були уже готові штампи з футбольною атрибутикою, то можна було штампувати будь – який виріб. Найкращі роботи були нагороджені спеціальною медаллю із символом Євро – 2012.

Виліплені з глини вироби майстри забирали в майстерню для випалу, а потім приносили готові, але багато дітей були нетерплячими і забирали зі собою сировець. “Якщо цей сировець добре висушити, каже О.Рось, – то він зберігається 10 – 20 років, тому не страшно, що він не випалений, зате буде добра пам’ятка для дітей”.

Приємно, що було багато відвідувачів з Донецька, – ділиться враженнями О.Рось. І вони намагалися розмовляти українською. Тому це є черговим доказом, що нас нічого не розділяє – це політики роблять між нами ворожнечу”. Було багато відвідувачів з Росії та країн Європи і це засвідчило, що народ зацікавлений такою акцією.

Залишається подякувати організатору і спонсорові майстер – класів –корпорації “Епіцентр” за значний внесок у розвиток та пропагування української культури.

© Юрій Атаманюк

Photos: ©   Юрій Атаманюк

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: