ПОГЛЯД НА ЄВРО – 2012 ЧЕРЕЗ ВИТИНАНКИ

  • By UC Family Magazine
  • 29 Jun, 2012

Тепер, коли Євро – 2012 підходить до свого завершення, я зрозумів як помилялися ті, хто задовго до його початку радили мешканцям приймаючих міст втікати подалі від нього. Особливо радили вивезти дітей з міста. Обґрунтовували
це  тим, що можуть бути терористичні акти, ситуація може вийти з – під контролю тощо. У Львові, як виявилося на практиці, усе проходить мирно і без ексцесів. І навіть з користю для дітей, котрі таки залишилися в місті. Для них, а також і для дорослих, на території офіційної фан – зони, створені майстер – класи, де вони можуть оволодіти чотирма видами українського мистецтва.

Я уже розповідав про успішність проведення майстер – класів з писанкарства і лялькарства. Але не менш цікавим був майстер – клас з витинанок, який проводить відома лемківська писанкарка Марія Янко зі своїм чоловіком Олександром Каукаловим. Цей майстер – клас чергується з майстер – класом з писанкарства і проходить щодругий день. Уже проведено 8 занять, на яких побувала велика кількість бажаючих навчитися цьому виду мистецтва. На жаль, 1 липня відбудеться останній майстер – клас.

Учні майстер – класу – переважно діти від 8 років. Є чимало студентів. Приємно, що приходять і вчаться навіть старші бабусі і дідусі. Вони приходять самі або приводять зі собою онуків, котрих треба чимось заняти. Є також постійні учні, котрі починали з простіштих витинанок і вже перейшли до складних. Приходили на майстер – клас гості з – за кордону, зокрема із США, Канади і Польщі. На кожен майстер – клас приходило в середньому 80 учнів.

Народні візерунки витинанок розробила майстриня Марія Янко. Цікавими є витинанки з футбольною атрибутикою, яка на перший погляд є непомітною: коли дивишся – здається, що квітка, а коли уважніше придивитися, то там є і стадіон, і м’яч, і футболісти, і уболівальники.

Стимулом для дітей є також призи від організатора і спонсора майстер – класів – корпорації “Епіцентр”. Серед призів: шалики, хусточки, прапорці, шапки з футбольною атрибутикою. Щоб виграти приз, потрібно пройти не менше 3 майстер -класи. Призи розігруються три рази протягом дня.

– Було приємно, що приходило багато львів’ян, а особливо вчителі трудового навчання у школі і вихователі з дитсадочків. Вони
були зацікавлені навчитися, аби потім працювати з дітьми – зазначила керівник майстер – класу Марія Янко.

Юрій Атаманюк

Фото: ©   Юрій Атаманюк

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: