ПОГЛЯД НА ЄВРО – 2012 ЧЕРЕЗ ВИТИНАНКИ

  • By UC Family Magazine
  • 29 Jun, 2012

Тепер, коли Євро – 2012 підходить до свого завершення, я зрозумів як помилялися ті, хто задовго до його початку радили мешканцям приймаючих міст втікати подалі від нього. Особливо радили вивезти дітей з міста. Обґрунтовували
це  тим, що можуть бути терористичні акти, ситуація може вийти з – під контролю тощо. У Львові, як виявилося на практиці, усе проходить мирно і без ексцесів. І навіть з користю для дітей, котрі таки залишилися в місті. Для них, а також і для дорослих, на території офіційної фан – зони, створені майстер – класи, де вони можуть оволодіти чотирма видами українського мистецтва.

Я уже розповідав про успішність проведення майстер – класів з писанкарства і лялькарства. Але не менш цікавим був майстер – клас з витинанок, який проводить відома лемківська писанкарка Марія Янко зі своїм чоловіком Олександром Каукаловим. Цей майстер – клас чергується з майстер – класом з писанкарства і проходить щодругий день. Уже проведено 8 занять, на яких побувала велика кількість бажаючих навчитися цьому виду мистецтва. На жаль, 1 липня відбудеться останній майстер – клас.

Учні майстер – класу – переважно діти від 8 років. Є чимало студентів. Приємно, що приходять і вчаться навіть старші бабусі і дідусі. Вони приходять самі або приводять зі собою онуків, котрих треба чимось заняти. Є також постійні учні, котрі починали з простіштих витинанок і вже перейшли до складних. Приходили на майстер – клас гості з – за кордону, зокрема із США, Канади і Польщі. На кожен майстер – клас приходило в середньому 80 учнів.

Народні візерунки витинанок розробила майстриня Марія Янко. Цікавими є витинанки з футбольною атрибутикою, яка на перший погляд є непомітною: коли дивишся – здається, що квітка, а коли уважніше придивитися, то там є і стадіон, і м’яч, і футболісти, і уболівальники.

Стимулом для дітей є також призи від організатора і спонсора майстер – класів – корпорації “Епіцентр”. Серед призів: шалики, хусточки, прапорці, шапки з футбольною атрибутикою. Щоб виграти приз, потрібно пройти не менше 3 майстер -класи. Призи розігруються три рази протягом дня.

– Було приємно, що приходило багато львів’ян, а особливо вчителі трудового навчання у школі і вихователі з дитсадочків. Вони
були зацікавлені навчитися, аби потім працювати з дітьми – зазначила керівник майстер – класу Марія Янко.

Юрій Атаманюк

Фото: ©   Юрій Атаманюк

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: