«У 2012 році «лагідно» не буде!» Фома (гурт «Мандри»)

  • By UC Family Magazine
  • 31 May, 2012

У мене не так багато друзів-іноземців, але від кожного з них отримую схожі повідомлення у майже однаковий час. Вони пишуть одразу, коли чують якісь чергові «цікавинки» про Україну, розпитують деталі події, дивуються і ставлять одне й те ж запитання: «Як ви там живете?».

Зараз дуже модно писати про те, як сприймають нашу країну закордоном, які там існують стереотипи щодо українців, поважають нас там чи не дуже. Але хочу залишити у спокої іноземців і запитати саму себе про те, як і де ми живемо. Ці надсерйозні роздуми з’явилися у мене, коли ввечері 24 травня поверталася додому із мітингу проти ухвалення законопроекту про мови. Чи це здорово, що за 21 рік незалежності ми «досягли» того, що мусимо знову і знову доводити те, що українська мова потрібна нам? Вона необхідна у сфері побутового спілкування, у кіно, театрі, радіо та рекламі. Ми хочемо, щоб саме українська була державною і ніяка інша, бо ж і держава у нас – Україна, а не російсько-хохляцький покруч. Украй принизливо слухати ці жалюгідні потуги дикторів, у яких раз по раз «вистрибує» російське слівце. Не можу зрозуміти абсурдної ситуації із двома ведучими на телеекранах, коли один говорить українською, а другий – російською. До кого ви шапкуєте, люди добрі? Невже так намертво засіла рабська свідомість у нас в голові? Що нас і досі тримає так міцно отам, нижче плінтуса і не дає стати на рівних із іншими країнами? І я усвідомлюю, що мільйони українців задумалися над цими і подібними питаннями. І річ не в тому, відповіли вони на них чи ні (бо й не на часі філософування). Досягнення (о, так! Це – досягнення!) наше в тім, що ми побачили неефективність «ніжних» революцій. Сьогодні в Україні ситуація склалася така, що вимагає від українця рішучості, сили духу й непохитності у боротьбі за свої права. Тут не має місця заграванням із політиками і немає компромісів. Дуже далеко від нас епоха чорнобрових красунь із губками-бантиками або вайлуватих пузанів у солом’яних брилях. Нині потрібні розумні, сильні, відчайдушні і небайдужі. І таких у нашій країні предостатньо. Настала пора тих, хто таки змусить людей на іншому боці барикад «почути кожного», тих, хто не боїться, тих, хто нагадає про давній звичай класти новоспеченому гетьманові на голову кізяк. Отож, панове, якщо потрібно буде, ми вимастимо вас цим натурпродуктом по самісінькі вуха й відберемо булаву, аби знали, що ви таки слуги. У нас вистачить розуму вивчити українську мову й безліч інших, і маємо достатньо клепок в голові, щоб не дозволити зруйнувати український інформаційний простір. З нами правда, а, отже, і сила, друзі. Не дамо розколоти Україну!

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: