Репортаж з фестивалю «Ту Стань! – 2014» (+фото)

  • By UC Family Magazine
  • 11 Aug, 2014
1-3 серпня 2014 року в селі Урич Львівської області вдев’яте відбувся щорічний фестиваль української середньовічної культури – Ту Стань, який у 2012 році увійшов до списку 100 кращих подій для туріндустрії України.На три дні відвідувачі фестивалю мали змогу зануритися у атмосферу середньовічного життя, подивитися на турніри та поєдинки лицарів, навчитися народних ремесел, скуштувати місцевої їжі і взагалі – гарно відпочитисеред мальовничої природи Карпат. Тож як все відбувалося…

Доїхати до Ту Стані можна було фестивальними автобусами, які відправлялися від Східниці, Трускавця, Стрия та Львова. Ми ж доїхали на фестиваль на власному автомобілі дорогою зі Східниці, яка до села Урич становить усього лише 7 кілометрів. Дорога ґрунтова, підсипана щебенем, з ямами та вибоїнами, проте доїхати можна. Хвилин за 50 ми дісталися Бойківської церкви та музею історії Тустані, поблизу яких була облаштована стоянка, де ми і залишили автомобіль. До самого фестивалю пішки ми йшли ще 1 км ( приблизно 20 хвилин руху). Однак можна було під’їжджати ближче, адже попереду були ще дві стоянки.

Вхідний квиток вартував на 1 день – 50 грн., на 3 дні – 70 грн., а для дітей дошкільного віку вхід був безкоштовний. До речі, кошти від квитків забезпечують два місяці роботи 15-ти працівників Заповідника, які піклуються про його територію.

Біля входу були розміщені палатки з їжею та сувенірами, де можна було смачно і дешево поїсти.

Увагу відвідувачів одразу ж привертає середньовічне містечко. Це лабіринт вуличок, розбитих на квартали, кожен з яких має власну тематику. У кварталі текстилю були представлені лляні тканини, ляльки-мотанки, майстер-класи з пошиття середньовічного одягу і оздоблення його, валяння вовни. У керамічних майстернях ми мали змогу придбати глиняний посуд, глечики, власноруч зліпити щось з глини або навіть створити власноруч глечик і забрати його з собою.

Також я відвідала майстер-клас зі створення кульчика (сережки) за середньовічними технологіями, тобто без пайки. Також можна було власноруч створити шпильку. В цій же майстерні продавалися гострі ножі із рукояткою з оленячого рога, якими можна навіть голитися!
Поруч виготовлялися різьблені ложки: ти міг вибрати візерунок і сам нанести його на ложку.
На ринку середньовічного містечка продавалася бринза, сири, пиріжки із гарбузом, квас, лимонад, вина, овочі та фрукти. Ми пробували – все дуже смачно!
Особливо сподобався кінь Буцефал, який прогулювався поміж людей і позував на камери.

Наївшись, ми вирішили сходити до джерела «срібної води», яку можна попити і набрати з собою, тому що вона дуже довго зберігає свої якості. Біля джерела була церковиця, де проводили молитви за Україну, а також майстер-класи з малювання ікон, на яких бажаючих було хоч греблю гати.

Згодом ми прогулялися до дитинця фортеці Тустань. Коли бачиш ці неприступні скелі, подумки задаєш собі питання : «Як люди могли колись створити в цьому місці фортецю?» До речі, для того, щоб ми краще змогли собі це уявити організатори фестивалю створили проект «Віртуальна Тустань», де в 3D режимі відтворили Тустанську фортецю (подивитися можна на сайті фестивалю).

Погулявши поміж скель, ми повернулися до галявини воїнів, де постійно відбувалися бої так, як це відбувалося в Середньовічній Тустані. Днем відбувалися лицарські поєдинки і турніри, а ввечері – показові виступи бої воїнів на конях.
З 21.00 на невеличкій сцені виступали гурти із запальними українськими піснями, а о 22.00, коли вже зовсім стемніло, відбувся нічний штурм фортеці. Воїни з факелами в руках намагалися захопити фортецю, навіть використовували таран і катапульту, але все було марно – захисники неприступної фортеці відбили напад ворога. Згодом відбулося фаєр-шоу та лазерне шоу – на скелях Тустані літав величезний лазерний орел.

Після видовищних шоу були заплановані співи патріотичних пісень біля ватри, однак ми змушені були повертатися додому, хоча так не хотілося…

Автори:   Аделіна Белінська, Стефанія Белінська (фото),   Хвиля української музики «Молоде радіо»

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: