КОСМАЧУ – 600 РОКІВ

  • By UC Family Magazine
  • 29 Jul, 2012

Космач відсвяткував 600 – річний ювілей. Святкування відбулося 11 – 13 липня і співпало з храмовим святом у церкві Рівноапостольних Петра і Павла. Було багато цікавих подій, з їхалося багато поважних гостей як з України, так і з – за кордону. Свято вдалося на cлаву.

Планувалося провести свято на високому державному рівні, навіть була прийнята відповідна Постанова українським парламентом. Але місцева влада не виконала своєї обіцянки, а перші особи району та області навіть не приїхали на свято. Для окозамилювання прислали своїх заступників.
Проте, свято без присутності високопосадовців вдалося на славу, адже приїхали поважніші гості. Космач радо вітав радника мера одного з міст Франції Йолянту
Авріль (її батько походить з Космача), отця – мітрата з Австралії Зенона Харкавого, фотомистця із США Роксоляну Лончину, українського громадського діяча з Польщі Мар’яна Рейтера, доктора історичних наук, проф. Богдана Якимовича зі Львова, доктора мистецтвознавства Миколу Дмитренка з Києва та багато – багато інших. Саме завдяки цим та багатьом іншим людям свято пройшло у теплій, доброзичливій і щирій атмосфері.

Космач – одне з найбільших сіл в Україні, яке складається із 32-х присілків. В ньому проживає 6,5 тисяч людей. Космач б’ є рекорди за кількістю народних та професійних майстрів мистецтва.   Це село споконвіків оспівано в піснях і легендах, змальовано в картинах, знято у фільмах, о писано письменниками і науковцями, прославлено героїчними подвигами славних опришків та вояків УПА.

Космач вважають столицею Гуцульщини. Це мальовниче гуцульське село,   своєю   неповторн ою   крас ою , народн ими   звича ями , самобутн ім   мистецтво м,    немов магнітом, притягувало до себе в різні часи видатних людей України та світу: Оскара Ольберга, Івана Огієнка, Філарета Колессу, Олексу Новаківського, Михайла Мороза, Григорія Смольського, Станіслава Людкевича, Аллу Горську, Сергія Параджанова, Олександра Довженка, Ліну Костенко, Романа Шухевича…

Дотепер Космач  славиться такими народними ремеслами як писанкарство, вишивка, кушнірство, мосяжництво, ткацтво, різьбярство, бондарство, ліщиноплетіння, виготовлення музичних інструментів.

У перший день фестивалю, 11 липня, відбудулися турніри з боротьби дзюдо, шашків та футбольні поєдинки.

12 липня було відкрито три великі виставки: “Сергій Параджанов і Гуцульщина”, виставку дерев’яної скульптури Миколи Боб’яка та виставку писанок молодої космацької писанкарки Уляни Лінди. Була велика виставка – продаж творів народного мистецтва і смачна гуцульська кухня.

Урочисті святкування розпочалися після відправлення Служби Божої в космацьких храмах на сцені біля Народного Дому, де проходив великий концерт за участю фольклорних колективів Бойківщини, Покуття, Гуцульщини, Лемківщини. Народні музиканти із сіл Брустури і Космача скликали гостей грою на трембітах і рогах. Із сумом споглядала на святкування ювілею православна церква Петра і Павла Київського патріархату, з якої отець Василь Гунчак зняв сторічні хрести, виготовлені в Австрії, і замінив їх сучасними, незважаючи, що це пам’ятка архітектури національного значення.

Завершився фестиваль 13 липня. У цей день проходив 8-й Міжнародний З’їзд Писанкарів і наукова конференція “Писанка єднає українців”. Було багато цікавих і глибох доповідей.

Були майстер – класи з писанкарства, діяла велика виставка писанок. Паралельно проходила наукова конференція “Космач
в історії Гуцульщини та України”. Одночасно відбувалася презентація альбому доктора мистецтвознавства Олени Никорак “Ганна Вінтоняк” та книжки доктора
історичних наук Миколи Кугутяка “Космацькі святилища”.

Автор:Юрій Атаманюк

ФОТО:

  1. Космач 1 – Космацькі хоругви і строї милують око
  2. Космач 2 – Гуцулята.

Космач 7 – Священики різних конфесій знайшли спільну мову

Космач 8 – На святкування 600-річчя Космача приїхало багато гостей

  1. Космач 9- Урочисте відкриття свята
  2. Космач 10- Отець-мітрат Зенон Харкавий з Австралії благословляє 8-й З’їзд писанкарів
  3. Космач 11 – Делегати 8-го З’їзду писанкарів

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: