КОСМАЧУ – 600 РОКІВ

  • By UC Family Magazine
  • 29 Jul, 2012

Космач відсвяткував 600 – річний ювілей. Святкування відбулося 11 – 13 липня і співпало з храмовим святом у церкві Рівноапостольних Петра і Павла. Було багато цікавих подій, з їхалося багато поважних гостей як з України, так і з – за кордону. Свято вдалося на cлаву.

Планувалося провести свято на високому державному рівні, навіть була прийнята відповідна Постанова українським парламентом. Але місцева влада не виконала своєї обіцянки, а перші особи району та області навіть не приїхали на свято. Для окозамилювання прислали своїх заступників.
Проте, свято без присутності високопосадовців вдалося на славу, адже приїхали поважніші гості. Космач радо вітав радника мера одного з міст Франції Йолянту
Авріль (її батько походить з Космача), отця – мітрата з Австралії Зенона Харкавого, фотомистця із США Роксоляну Лончину, українського громадського діяча з Польщі Мар’яна Рейтера, доктора історичних наук, проф. Богдана Якимовича зі Львова, доктора мистецтвознавства Миколу Дмитренка з Києва та багато – багато інших. Саме завдяки цим та багатьом іншим людям свято пройшло у теплій, доброзичливій і щирій атмосфері.

Космач – одне з найбільших сіл в Україні, яке складається із 32-х присілків. В ньому проживає 6,5 тисяч людей. Космач б’ є рекорди за кількістю народних та професійних майстрів мистецтва.   Це село споконвіків оспівано в піснях і легендах, змальовано в картинах, знято у фільмах, о писано письменниками і науковцями, прославлено героїчними подвигами славних опришків та вояків УПА.

Космач вважають столицею Гуцульщини. Це мальовниче гуцульське село,   своєю   неповторн ою   крас ою , народн ими   звича ями , самобутн ім   мистецтво м,    немов магнітом, притягувало до себе в різні часи видатних людей України та світу: Оскара Ольберга, Івана Огієнка, Філарета Колессу, Олексу Новаківського, Михайла Мороза, Григорія Смольського, Станіслава Людкевича, Аллу Горську, Сергія Параджанова, Олександра Довженка, Ліну Костенко, Романа Шухевича…

Дотепер Космач  славиться такими народними ремеслами як писанкарство, вишивка, кушнірство, мосяжництво, ткацтво, різьбярство, бондарство, ліщиноплетіння, виготовлення музичних інструментів.

У перший день фестивалю, 11 липня, відбудулися турніри з боротьби дзюдо, шашків та футбольні поєдинки.

12 липня було відкрито три великі виставки: “Сергій Параджанов і Гуцульщина”, виставку дерев’яної скульптури Миколи Боб’яка та виставку писанок молодої космацької писанкарки Уляни Лінди. Була велика виставка – продаж творів народного мистецтва і смачна гуцульська кухня.

Урочисті святкування розпочалися після відправлення Служби Божої в космацьких храмах на сцені біля Народного Дому, де проходив великий концерт за участю фольклорних колективів Бойківщини, Покуття, Гуцульщини, Лемківщини. Народні музиканти із сіл Брустури і Космача скликали гостей грою на трембітах і рогах. Із сумом споглядала на святкування ювілею православна церква Петра і Павла Київського патріархату, з якої отець Василь Гунчак зняв сторічні хрести, виготовлені в Австрії, і замінив їх сучасними, незважаючи, що це пам’ятка архітектури національного значення.

Завершився фестиваль 13 липня. У цей день проходив 8-й Міжнародний З’їзд Писанкарів і наукова конференція “Писанка єднає українців”. Було багато цікавих і глибох доповідей.

Були майстер – класи з писанкарства, діяла велика виставка писанок. Паралельно проходила наукова конференція “Космач
в історії Гуцульщини та України”. Одночасно відбувалася презентація альбому доктора мистецтвознавства Олени Никорак “Ганна Вінтоняк” та книжки доктора
історичних наук Миколи Кугутяка “Космацькі святилища”.

Автор:Юрій Атаманюк

ФОТО:

  1. Космач 1 – Космацькі хоругви і строї милують око
  2. Космач 2 – Гуцулята.

Космач 7 – Священики різних конфесій знайшли спільну мову

Космач 8 – На святкування 600-річчя Космача приїхало багато гостей

  1. Космач 9- Урочисте відкриття свята
  2. Космач 10- Отець-мітрат Зенон Харкавий з Австралії благословляє 8-й З’їзд писанкарів
  3. Космач 11 – Делегати 8-го З’їзду писанкарів

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: