Aктивісти по всьому світу стають на захист Карпат від забудови малими гідроелектростанціями (ГЕС)

  • By UC Family Magazine
  • 20 Apr, 2013

Зокрема, як повідомив   Gazeta.ua   заступник голови Національного екологічного центру України   Олексій Василюк, жителі 60 міст України, багатьох європейських країн, США, Канади і навіть Лівану та Гавайських островів засвідчують фотографіями свою підтримку населенню Івано-Франківської області, яке бореться проти будівництва малих ГЕС на гірських річках.

“Ми отримали чимало фотографій українців і громадян інших держав, які наполягають, що будівництво малих ГЕС у Карпатах – це не лише справа жителів кількох віддалених сіл Івано-Франківщини”, – розповів Василюк.

За словами активіста, екологічні загрози від такого будівництва хвилюють всіх українців, де б вони не жили.

Громадські діячі наголошують, що забудова русел карпатських річок може призвести до їх пересихання, зникнення риби, зниження рівня ґрунтових вод та збільшення загрози сейсмічної активності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологи спробують відбити в ЄБРР бажання будувати малі ГЕС у Карпатах

Крім того, вони уточнили, що побудова малих ГЕС також порушить Європейську ландшафтну конвенцію, завдасть удару по рекреаційним можливостям регіону, унеможливить розвиток водних видів туризму, особливо рафтингу.

“Збір фотографій проти малих ГЕС має продемонструвати керівництву Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), наскільки неприйнятними є його наміри фінансувати будівництво малих ГЕС в Карпатах, аби банк відмовився від цього проекту”, – пояснив Василюк.

Активісти наголосили, що збір фотографій в рамках акції на захист карпатських річок триває, й закликали   всіх небайдужих фотографуватись з плакатами проти будівництва малих ГЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: По Україні прокотиться хвиля протестів проти будівництва гребель на карпатських річках

Нагадаємо, 14 березня у багатьох містах України відбулись суспільні протести, на яких екологи вимагали від ЄБРР відмовитись від фінансування малих гідроелектростанцій у Карпатах.

Денис ТИМОШЕНКО,   Gazeta.ua

Фото, надане Олексієм Василюком

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: