Оксана Стебельська, гурт «Українські бaрви»

  • By UC Family Magazine
  • 24 Aug, 2011

Оксана Стебельська, гурт «Українські барви»:

  «Я взалась за організацію спільного проекту з «Гопак Денс Груп», бо завжди приємно, коли іноземці цікавляться українською культурою».

  З 13 до24 серпня 2011 року вокально-інструментальний ансамбль «Українські барви» з Києва та танцювальний колектив «Гопак Денс Груп» з Едмонтона презентували спільний концертний тур містами України. Усі концерти безкоштовні й організовані силою ентузіазму обох сторін.

    Звідки з’ явилась ідея спільних концертів канадського танцювального колективу «Гопак Денс Груп» та гурту «Українські барви»?

– Багато людей з Канади, США та інших країн цього року відвідують Україну у зв’язку з двадцятиріччям незалежності. Україною й більшість з них дуже хочуть взяти участь у мистецьких заходах, які пов’язані з українською культурою. Колектив «Гопак Денс Груп» приїхав з ініціативою відвідати Україну та з ініціативою запрезентувати своє мистецтво тут. Їм потрібна була підтримка і співорганізатор в Україні. Наш колектив «Українські барви» дуже багато гастролюває в Америці, Канаді, Європі й напрацьована мережа контактів спрацювала на те, що нас заочно познайомили із «Гопак Денс Груп». У процесі спілкування з ними виникла не просто ідея зорганізувати їм концерти, а створити спільний проект приурочений 20-тій річниці Незалежності України – сольні концети вокально-інструментального колективу «Українські барви» і канадійського колективу «Гопак Денс Груп». З такою програмою ми об’їздили багато міст України: Одеса, Вінниця, Івано-Франківськ, Косів, Космач, Коломия, Львів, Луцьк, Київ.

– Якої є програма спільних  виступів?

– Це 2-годинна програма, у якій чергуються наші музичні номери із їхніми танцювальними: 6 танців, які чергуються з 15-хвилинними музичними номерами. Концерти відбуваються дуже добре. Я дуже переживала за концерт в Одесі, бо це місто має певну специфіку. Одесити, мабуть, звикли до гуморин, джазових та кінофестивалів. Коли ми заанонсували там, що приїде танцювальний колектив з Канади, були різні відгуки, навіть такі, що наче хтось хоче когось націоналізувати, або що це політична акція. Насправді, це мистецький проект, який нічого немає спільного з політикою і жодні політичні сили до цього відношення не мають. Концерт відбувався на Дерибасівській в головній Ротонді, було близько тисячі людей. Зібрались майже всі українці Одещини, які підходили і дякували, що ми підкріпили в них українські почуття. Насправді, в Одесі відбувається дуже мало подій, які асоціюються з українською культурою.

  Чи є меценати цього проекту з українського, або з канадського боку?

– Ніхто на ці заходи кошти не виділяв. Організацією всіх концертів займається громадська організація «Мистецькі ініціативи» і я безпосередньо як керівник організації. Ця акція є безкоштовною як для глядачів, так і для артистів. Канадійці приїхали в рамках свого туристичного маршруту, за який заплатили гроші. Вони запропонували дати кілька виступів в Україні і наша громадська організація «Мистецькі інціативи» підтримала цей задум. Ми організували ці концерти безкоштовно. Всю складність такого процесу розумієш, коли виникають певні непередбачувані ситуації, зокрема непередбачені витрати. Я взалась за організацію спільного проекту з «Гопак Денс Груп», бо завжди приємно, коли іноземці зацікавлюються українською культурою й хотілось підтримати цих людей і додати ентузіазму у цьому. «Гопак Денс Груп» нащадки українських мігрантів у четвертому поколінні, які вже не говорять українською мовою, а лише англійською, але з захопленням танцюють українські танці. Хочеться, щоб така ініціатива як у них не зникла і її підтримали. Будь-яка концертна діяльність, яка зав’язана на великій кількості людей вимагає певного часу зусиль і фінансів. У нашій країні прямої підтримки нема звідки чекати й поки ти сам не почнеш, то нічого не відбудеться. Дякувати Богу, все відбувається вдало.

– Які ще проекти здійснила організація «Мистецькі ініціативи», якою ви керуєте?

– Наша організація як йдеться в самій назві підтримує різноманітні інціативи в сфері мистецтва. Ми організовуємо свої концерти і допомаємо молодим колективам. Ми робили пасхальний проект з центром «Майстер-клас» – серію концертів під назвою «Барвиста музика писанки», була також серія Різдвяних концертів. Коли Олена Бондаренко вносила поправки до Закону про музичний простір ми брали участь в обговореннях, робили засідання і круглі столи. Ми намагаємось не стояти осторонь проблем української музичної сфери і втілювати цікаві проекти, направлені на її розвиток.

– Музичні барви існують з 1999 року і за цей час у вас склалась певна картина музичної індустрії в Україні. Як ви можете оцінити, що змінилось за цей час? Які позитивні зрушення? Які негативні?

– Щоб оцінити, що позивного чи негативного сталось в цій сфері, треба було б щороку починати з нуля. Ми в цій галузі 12 років і знаємо, як це функціонує. В 90-ті роки був голод за всім українським. Теперішні зірки, які починали тоді Олександр Пономарьов, Пікардійська терція, Ірина Білик. Їм було набагато простіше вистрелити, стати популярними. Тоді на телеканалах хотіли створювати українських зірок, українські проекти. Всі надіялись, що ми створимо певний простір і розвиток України буде позитивним. Після цього було дуже багато падінь і розчарувань. Багато було надій на Помаранчеву революцію, багато людей розчарувались у певних політичних силах, а отже в майбутньому України. Зараз вислів «Українська музика» набув певної попсовості, що особисто мені неприємно. Є якісь крайності сприйняття – українське це Поплавський, Сердючка або чисте етно. І те і інше має право на життя, але є ще й щось інше, елітарне, вишукане, якого нас позбавляли. Мені здається, що зараз молодим артистам набагато складніше заявляти про себе. Фестивальний рух він ніби в нас є, але він завжди зав’язаний на кількох колективах. Для того, щоб зробити концерт в Україні, а зокрема в Києві, потрібні шалені інвестиції. Я організовувала концерти для нашого колективу у Національній Філармонії, Будинку офіцерів. Все зав’язується на великій сумі за оренду залу, яку продаж квитків не перекриває. Причому, умови такі самі для нас і для Алли Пугачової і Брітні Спірз. Тому реалізовувати українські проекти в Україні дуже складно.

– «Українські барви» багато гастролюють за океаном. Чи важко там організувати концерт?

– В США доводиться домовлятись із концертними майданчиками про відсоткові ставки. Коли ти розраховуєшся з кимось певними відсотками. Присутні гнучкі схеми. У нас в країні ніхто не хоче ризикувати, ніхто не хоче брати на себе ризику і впроваджувати компромісні рішення. В Україні є сума оренди за зал і далі жодних переговорів. Я розумію причини цього, але це зайшло в певний тупик і невідомо як далі з цього вийти. Ніхто до кінця не знає, куди йдуть гроші за оренду. Ти як артист маєш заплатити за все: за зал і за звук, і за пожежників і в податкову, і за все інше. В результаті вихід концерту на нуль – це величезний успіх.

– Як Вам вдалось організувати цей проект?

– Ці гастролі вдались, бо ми самі звернулись у Київську мерію з проханням, щоб нам для виступу безкоштовно надали Естраду міського парку й так само діяли в інших містах. Звичайно, якщо б йшось про оплату майданчика незнаю взагалі чи це було б можливо.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: