Вечiр Українського романсу в Оттаві

  • By UC Family Magazine
  • 25 Aug, 2013

Славетна Буковина — край надзвичайно співочий. Про це знає кожен, про це мовить наша історія. Будь-яке покоління має свого гідного представника, із потужними вокальними можливостями. Одним з таких є й Іван Красовський — унікальний баритональний тенор, який прославляє країну далеко за її межами, співає для еліти і прищеплює світові звичку уважно дослухатися до музики

 Співак — лауреат міжнародних конкурсів, соліст Ансамблю пісні і танцю Прикордонної служби України. Його люблять і слухають ті, хто розуміє істинне призначення музики.

«Кожне місто має свою карму»

— Пане Іване, який настрій супроводжує ваші гостини у Львові?

— Львівський (сміється — авт). Кожне місто має свою карму, тому одразу ж переймаєшся його духом. Є міста, які мені не подобаються і в яких я ніколи б не зміг жити. Львів — одне з небагатьох міст, в якому мені комфортно. Ці старенькі вулички, ці люди, які постійно перепрошують. Це надзвичайно гарно, толерантно і все це нагадує мені Захід. Це як в Англії, коли тобі на кожному кроці кажуть   «I’m sorry». Це ознака доброго виховання, свідчення того, що люди живуть у правильному світі і мають правильні культурні орієнтири.‘єтдесталі. Чому? Була фільтрація. Мені було п‘ять років, а я вже слухав колектив   «Ватра», який зовсім був не подібний, скажімо, на   «Смерічку»   чи   «Живу воду». Музиканти хотіли бути кращими і вони були унікальними. Зараз смаки олігархів надзвичайно різні. Одні можуть самі вийти і заспівати Френка Сінатру, розуміючи про що йдеться у пісні. Інші окрім   «Ти ж мене підманула»   нічого не визнають. Так оці інші — це не еліта. Це просто заможні люди. За радянських часів фактично ми всі були бідними. Елітою тоді називали інтелігенцію. Зараз ця еліта стоїть на базарах в кращому випадку, а в гіршому — виїхала на заробітки за кордон. З тих молодих людей, яких випускають інститути, є багато цікавих, які розуміються на класиці, однак більша частина все ж відштовхує ці речі, слухаючи виключно   FM-станції. Моїй доньці 10 років і я дуже тішуся, що вона не слухає багатьох українських співачок, які є топовими у нас. У неї є смак.:   Шеченко великий поет і коли я вистраждав у житті, визнав і Кобзаря. Через страждання з‘являються цінності. Ні для кого не таємниця, що Іван Франко захоплювався жінками. Його поезія пристрасна. І коли я почув виконання одним тенором   «Ой ти дівчино з горіха зерня»   в якомусь вальсі, зрозумів, що треба зробити щось інше, ніжніше. Треба уявити жагу, з якою творилася ця річ, а потім вже співати.

— Чим різняться слухачі у різних регіонах України?

— Українська публіка ділиться на різні прошарки. В Одесі раніше була надзвичайно страхітлива публіка для артиста. Але тепер вона мені подобається. Для мене надзвичайно важкою є чернівецька публіка, адже ці люди знають мене як артиста, який співав в іншому стилі. На жаль, у нас, українців, є така фішка,

— Донці передався батьків талант?

— Передався. Як у мене було в дитинстві, так і в неї. Я не дуже любив музику. Мені більше подобався антураж, який супроводжував артистів. Це коли ти усім подобаєшся, і коли тебе супроводжують посмішки. У школі, наприклад, я був білою вороною. Не чіплявся до дівчат — виховання не дозволяло. Я завжди мав витримку та все ж хотів подобатися протилежній статі, можливо, навіть через пісню. Ми всі починаємо велику справу не з того, що належить, а потім завершуємо тим, що дав Бог. Я щасливий, що таки розгадав місію, яка мені призначена. Талановита людина — талановита в усьому. Якщо вмієш співати, це не означає, що ти не вмієш зробити ремонт в хаті. Лише та людина буде щасливою, яка усвідомила своє призначення в житті. В моєму житті немає суєти, і це дуже добре.

— Ви невиправний оптиміст?

— Не можна не бути оптимістом. Ми — частина природи, з якою повинні перебувати в гармонії. І коли вона є — ти подобаєшся всім. Великий подарунок — зустрічати людей, які справді вміють спілкуватися, адже спілкування — це дар, який у нас є. Обмін енергією дає сили. В моєму житті є багато людей, з якими завжди приємно поговорити. Ввечері я можу зідзвонитися зі своїми друзями, запросити у гості, замовити суші, прихопити пляшку коньяку і ми приємно проведемо вечір. Це розкіш. Коли я приїхав до Києва, зателефонував до старих знайомих — відомих продюсерів, артистів, то вони мене не прийняли. Але я на них не гнаваюся. Розумію

— Як правильно рухатися назустріч власній гармонії?

— Особливо важко молодим. Вони шукають істину в якихось незрозумілих творіннях. Та все ж спочатку було слово, тому варто почитати Новий Заповіт. У ньому зашито стільки інформації, що завжди можна знайти відповідь на будь-яке запитання. На кожній сторінці цієї книги можна знайти себе. Раніше я гадав:   «якщо не наш — це добре». Та не даремно було сказано, що   «немає пророка в своїй вітчизні». Бо якби я був любимий в Чернівцях — там би й залишився, а так мене, можна так сказати, позитивно вигнали. Не з Чернівців, а у світ. Львівська публіка — одна з найвибагливіших в Україні. Коли їй навіть подобається, то вона не звикла зовні виражати свої почуття. Це на Заході люди беруть участь у твоєму співі своїми оплесками. У Львові є позитивний штамп Австро-Угорської імперії, коли люди стримують емоції. Я не люблю, коли публіка одразу ж сприймає артиста. Її можна порівняти із жінкою, яка одразу ж здалася. Потрібен фільтр і ти повинен її завоювати. Легка перемога нікого не надихає. Звитяга має бути важкою.:   у них свій шлях, у мене свій. Та від них я хотів лише одного — сісти за один стіл і   «поплакатися одне одному». Мені не потрібні були гроші, хоча й це було не зайвим, коли я опинився в столиці. Та я досяг усього власними зусиллями і здобув справді щирих друзів, які сьогодні й є моїм скарбом.«Добре, буду вибачати усім, що мені за це буде?». Вирішальною стала фраза , яку я добре запам‘ятав:«Прощайте ворогам своїм, цим ви збираєте гаряче вугілля на їхні голови». Я став прощати. Моя дружина навіть зауважила:   «Ти став таким жорстоким!». Чіпляння за негатив руйнує людину. Тому треба віддавати енергію, відпускати її. І та людина, яка вас образила, отримає її назад. Треба жити мирно і старатися нікого не ображати, а в   «Новому заповіті»   усе написано і це найбільша істина.

— Рівень культури українців з роками зростає чи занепадає?

— Знаєте, не можна сказати , що у всіх без винятку цей рівень зростає. Йде велике розшарування суспільства в культурному сприйнятті світу. Пісні — це як лакмусовий папірець, за допомогою якого можна визначити рівень.

— Смак дитини формується в процесі виховання чи про це може подбати сама природа?

— Вважаю, що смак закладається генетично і його просто треба розтривожити. У нашому домі звучала фірмова музика. На час формування свідомості доньки я захопився музикою Елтона Джона і Стінґа. Це як читаєш різні книги, а потім робиш висновки про авторів. Усі свої знання ми накопичуємо, аби потім був результат. Коли мені було 15 років, я не любив Тараса Шевченка. Та коли прочитав багато світової літератури, зрозумів

«Легка перемога нікого не надихає»

кореспондент «RIA»,   20minut.ua/

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: