Великдень в Альбертi

  • By UC Family Magazine
  • 06 Apr, 2012

Як знаємо, Великдень чи Пасха належить до літургійного вінка великих християнських свят року. Скрізь по світу, після завершення Великого посту, наші вірні стараються зібратися у пасхальний час за святковим родинним столом, щоб разом скуштувати свячених страв після відвідання храму. Це чудова українська традиція, яка відсвіжує душу.

Приємно, що не забуває про свято Христового Воскресіння українська діаспора в Канаді (Провінція Aльберта). Часто можна зауважити, як канадійські українці (батьки з діточками) гуртуються біля своїх Церков і дивляться в майбутнє з вірою.

В Альберті мешкаю уже більше двох років. У душпастирській праці мав можливість побувати у різних містах та селах. У великодній час, бувало, протягом дня освячував пасхальний кошик аж у шістьох місцях, наприклад у василіянських парафіях у Lamont, Skaro, Star, Сhipman, Delph, Leeshore і т.д. Приємно було бачити небуденну радість в очах літніх людей у старечому домі чи госпіталі містечка Lamont, коли приходив до них освячувати страви Великодня. Звертався як англійською, так і українською мовами, наголошуючи на суті свята і бажаючи впору Божих благословінь.

Між іншим, у столиці Альберти – Едмонтоні, є різні українські церкви, де Богослужіння відправляються двома мовами. Винятком є церква св. Юрія, у якій тривалий час служить о. Антон Тарасенко. Там все відбувається українською мовою і за юліанським календарем, коли в інших храмах УГКЦ перейшли вже на новий календар… Минулого року, на Великдень, мав можливість допомагати на згаданій парафії св.Юрія. Скажу чесно, я був приємно здивований, адже до мальовничої святині завітало надзвичайно багато українських парафіян – місцевих і приїжджих. Храм був ущерть переповнений. Пасхальна радість і Добра Новина Христа огорнула міцно серця.

Отож, українська діаспора в Альберті, в міру можливостей, бере активну участь у вшануванні великих християнських празників, зокрема Христового Воскресіння. Наші священики у цьому їм допомагають. Надія росте…

 Цю статтю хотів би закінчити своїм віршем

«Воскресіння»:

Враз вжахнулася сторожа,

Будучи при гробі.

Заясніла правда Божа,

Не втопилась в злобі.

Спас знову станув на земельку,

Що принишкла з дива.

Звеселив Пречисту Неньку…

Вщухла кривд вже злива.

В просторі вита радіння

Й котиться донизу.

Вкрило сонячне проміння

Скрізь природи ризу.

Обнадієно, з любов’ю

Люд йде до Месії.

Пестить скрізь Господь рукою

Вірних світлі мрії.

Хай Великдень нас з’єднає–

Миле серцю свято.

Щоб втішались згодом раєм,

Діти, мама з татом…

  Автор: Отець Микола Микосовський

фото вiд автора

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: