Празник Стрiтення

  • By UC Family Magazine
  • 15 Feb, 2012

15 лютого українцi освячують воду та восковi свiчки.
Празник Стрiтення святкують за 40 днiв пiсля Рiздва Христового. Здавна цього дня люди спостерiгали за явищами природи i поведiнкою тварин. Так селяни прогнозували погоду i складали агрономiчний календар.

Розмова з директором Iнституту народознавства НАН України Степаном Павлюком.

— Звiдки походить назва цього свята?
— Назва Стрiтення має кiлька пояснень. Дiва Марiя з Йосифом принесли в Єрусалимський храм Iсуса Христа на сороковий день пiсля його народження. У храмi їх зустрiв старець Симеон — праведник, якому Дух Святий пообiцяв, що той не помре, поки не побачить Спасителя. Назва свята пов’язана саме iз зустрiччю Симеона з Iсусом Христом.
У народi ж кажуть, що 15 лютого зима з лiтом зустрiчається (стрiчається). Вже вiдступали так званi морози-трiскуни, селяни готувалися до весняних польових робiт. Вони намагалися передбачити весняну погоду, яка впливала на майбутнiй врожай…

— Як це робили?
— Люди стежили за погодою щогодини. Ясна i тиха погода на Стрiтення вiщувала добрий врожай на полях та роїння бджiл. Вiтер ж вважався поганою ознакою для хлiбороба. А ще у народi казали: “Як на Стрiтення пiвень нап’ється води з калюжi, то жди ще стужi”. Або ж: “Як на Стрiтення падає зi стрiхи, не знайдеться з лiта потiхи”.

Перед Стрiтенням селяни палили дрова рiзних порiд дерев: бука, дуба, смереки, примовляючи: “Оце на жито, оце на пшеницю…” За тим, скiльки попелу на спалених дровах залишалося, визначали, якого зерна треба висiвати бiльше, а якого менше.

Популярна в Українi прикмета: якщо на Стрiтення кури були дуже активними i погода була ясною, очiкували хорошого врожаю пшеницi. А за поведiнкою овець на Прикарпаттi вгадували врожай вiвса.

У церквах ж на Стрiтення освячували воду та восковi свiчки, якi називали громичними. Для кожного господаря вони були унiверсальними оберегами впродовж весняно-лiтнього перiоду: громичнi свiчки вiдвертали грози. Їх ставили на вiкнi й запалювали в той час, коли вперше виносили сiльськогосподарський реманент для роботив полi. У день ж Стрiтення запалювали свiчку, щоб весняна повiнь не пошкодила посiви i щоб мороз дерева не побив.

Стрiтенська вода мала такi самi властивостi, як i йорданська: зцiлювала вiд хвороб. Напровеснi, виганяючи худобу в поле, теж скроплювали її стрiтенською водою, а пасiчники кропили бджiл i вулики. Нею батьки благословляли дiтей на спiльне життя.

джерело: traditions.org.ua

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: