БЛАГОДІЙНИЙ КОНЦЕРТ У MISSISSAUGA, ONTARIO, CANADA

  • By UC Family Magazine
  • 07 May, 2011
  В суботу, 7 травня, 2011 в Соборі Успіння Пресвятої Богородиці, що у Мiссісазі, відбувся Благодійний концерт на підтримку Святопокровського монастиря сестер Василiянок, який знаходиться у місті Яворові Львівської області.
 На початку концерту усі присутні мали можливість переглянути фільм, у якому розповідалось про історію заснування і діяльність Монастиря. А після перегляду фільму розпочався концерт професійних виконавців.
 З великим успіхом виступив дитячий ансамбль “Жайвiр”, котрий створив глядачам гарний настрій і приємні враження. Не менш успішно виступив ансамбль “Пролiсок” (пiд керiвництвом Лесi Коник), Оленка Паньків, Софійка Болонна, скрипалька Марта Скіра, ” Вставай Сонце”. Професійністю виконання захопив присутніх саксофонiст Олександр Бойчук. Великою приємністю для глядачів була поява на сцені відомого українського бандуриста, народженого в Австралії, і котрий зараз мешкає в Канаді, Віктора Мiшалова. Глядачі з великим задоволенням слухали твори у його виконанні. Веселила глядачів відома сатирична акторка Люба Гой. Приємні враження і добрий настрій залишився від творiв у виконанні гiтариста Андрiя Лесюка. Далі глядачі насолоджувалися творчістю тенора Сергiя Коки та акторки Лариси Баюс.
        Наприкінці концерту було надано слово Сестрам зі Святопокровського Монастиря і Отцю . Вони подякували за пожертву на відбудову монастиря і за чудовий концерт. Зазначили, що у своїх молитвах будуть згадувати усіх благодійників. Нагадаємо, що сестри перебували з візитом в Канадi протягом трьох місяців. На завершення концерту “Збруч” заспівав “Многая літа”.

 Після концерту усіх частували смачним печивом з кавою, а також Яворівським пирогом.
 Ведучим концерту був Юрій Кусь з “Радіо-Міст”.
 Залишається висловити вдячність виконавцям, адже всі вони виступили безкоштовно, пожертвувавши власним часом і майстерністю.

IСТОРIЯ СВЯТОПОКРОВСЬКОГО МОНАСТИРЯ СЕСТЕР ВАСИЛIЯНОК У ЯВОРОВI

Нитка історії Святопокровського монастиря почала снуватися вже на початку 17 століття. У 1621 року монахині прибули до Яворіва і поселилися у двох домах біля «Гірної» церкви. Згодом побожна яворівська міщанка Маргарита Жугаєвич подарувала сестрам свою посілість, збудувала на ній монастир, а пізніше прийняла у ньому чернечий постриг з іменем Макрина і стала його ігуменею. Спочатку монастир був дерев’яний з невеличкою дерев’яною цервою при ньому. У 1847 році церква згоріла, чудесним способом вціліла лише одна ікона Пресвятоі Богородиці.
 Життя сестер до приходу австрійської влади зосереджувалося на основних принципах монашого життя: молитви, подвигах, постах і праці. За правління цісаря Франца Йосифа монахині були змушені (під загрозою закриття монастиря) розпочати освітньо-виховну діяльність. У 1848 році відкрили школу для дівчат, пізніше вчительську семінарію, а згодом гімназію та інтернат. Сестри виховували молодь у християнському та національному та національному патріотичному дусі, вчили різних ручних робіт та на музичних інструментах. Так монахині жили до 1945 року. З приходом радянської влади школу і монастир зліквідували, а сестер виселили. Про цю сумну подію згадує одна з монахинь Святопокровського монастиря мати Юлія Зеленa:» Було то серед зими, коли приїхала до монaстиря вантажна машина. НКВД- івци всіх сестер « повантажили на неї і повезли світ за очі. Довго нас возили -трясли містами і селами Галичини, ніби хотіли витрясти патріотичні почування, батьківську віру і любов до ближнього. Та врешті десь серед поля, на морозяному вітри зупинилися s наказали всім іти на всі чотири сторони». Велику монастирську біблиотеку загарбники спалили на цвинтарі, майно монастиря розграбували і знищили. Сестрам вдалося забрати зі собою лише чудотворну ікону і рукописну монастирську хроніку. Незабаром приміщення монастиря переобланали під лікарню.
 Декілька сестер, уродженок Яворівщини, повернулися до Яворова і замешкали у монастирській пральні. Незважаючи на переслідування, постійни обшуки і погрози, сестри далі молилися і виконували своє служіння: катехизували дітей , підтримували і заохочували людей молитвою та порадою, допомогали підпільним священикам.
 На час виходу Церкви з підпілля у монастирськiй пральні залишилася лише одна сестра, але вже у 2005 році прибули нові сили молодих сестер, готових служити Богові і людям своєю молитвою і посвятою. Сьогодні у Святопокровському монастирі в Яворові проживає 6 сестер. З роками стара монастирська пральня стала непридатною більше до проживання – на даний час вона є в аварійному стані. Оскільки до нині колишнє приміщення монастиря сестрам ще не повернено, то виникла нагальна потреба розпочати будівництво нового монатиря.

Адреса: Святопокровський монастир сестер Василіянок,
Вул. о. Й. Лозинського, 6
М.Яворів 81000
Львівської обл.
Тел.3259 22-22-3
Моб.: 097 370-44-97

Пожертви можна пересилати на номер конта в Українській Кредитовій Спілці
627265-200
“Sister Clementia”
Контакнi телефони
905-206-9807
705-487-0862

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: