БЛАГОДІЙНИЙ КОНЦЕРТ У MISSISSAUGA, ONTARIO, CANADA

  • By UC Family Magazine
  • 07 May, 2011
  В суботу, 7 травня, 2011 в Соборі Успіння Пресвятої Богородиці, що у Мiссісазі, відбувся Благодійний концерт на підтримку Святопокровського монастиря сестер Василiянок, який знаходиться у місті Яворові Львівської області.
 На початку концерту усі присутні мали можливість переглянути фільм, у якому розповідалось про історію заснування і діяльність Монастиря. А після перегляду фільму розпочався концерт професійних виконавців.
 З великим успіхом виступив дитячий ансамбль “Жайвiр”, котрий створив глядачам гарний настрій і приємні враження. Не менш успішно виступив ансамбль “Пролiсок” (пiд керiвництвом Лесi Коник), Оленка Паньків, Софійка Болонна, скрипалька Марта Скіра, ” Вставай Сонце”. Професійністю виконання захопив присутніх саксофонiст Олександр Бойчук. Великою приємністю для глядачів була поява на сцені відомого українського бандуриста, народженого в Австралії, і котрий зараз мешкає в Канаді, Віктора Мiшалова. Глядачі з великим задоволенням слухали твори у його виконанні. Веселила глядачів відома сатирична акторка Люба Гой. Приємні враження і добрий настрій залишився від творiв у виконанні гiтариста Андрiя Лесюка. Далі глядачі насолоджувалися творчістю тенора Сергiя Коки та акторки Лариси Баюс.
        Наприкінці концерту було надано слово Сестрам зі Святопокровського Монастиря і Отцю . Вони подякували за пожертву на відбудову монастиря і за чудовий концерт. Зазначили, що у своїх молитвах будуть згадувати усіх благодійників. Нагадаємо, що сестри перебували з візитом в Канадi протягом трьох місяців. На завершення концерту “Збруч” заспівав “Многая літа”.

 Після концерту усіх частували смачним печивом з кавою, а також Яворівським пирогом.
 Ведучим концерту був Юрій Кусь з “Радіо-Міст”.
 Залишається висловити вдячність виконавцям, адже всі вони виступили безкоштовно, пожертвувавши власним часом і майстерністю.

IСТОРIЯ СВЯТОПОКРОВСЬКОГО МОНАСТИРЯ СЕСТЕР ВАСИЛIЯНОК У ЯВОРОВI

Нитка історії Святопокровського монастиря почала снуватися вже на початку 17 століття. У 1621 року монахині прибули до Яворіва і поселилися у двох домах біля «Гірної» церкви. Згодом побожна яворівська міщанка Маргарита Жугаєвич подарувала сестрам свою посілість, збудувала на ній монастир, а пізніше прийняла у ньому чернечий постриг з іменем Макрина і стала його ігуменею. Спочатку монастир був дерев’яний з невеличкою дерев’яною цервою при ньому. У 1847 році церква згоріла, чудесним способом вціліла лише одна ікона Пресвятоі Богородиці.
 Життя сестер до приходу австрійської влади зосереджувалося на основних принципах монашого життя: молитви, подвигах, постах і праці. За правління цісаря Франца Йосифа монахині були змушені (під загрозою закриття монастиря) розпочати освітньо-виховну діяльність. У 1848 році відкрили школу для дівчат, пізніше вчительську семінарію, а згодом гімназію та інтернат. Сестри виховували молодь у християнському та національному та національному патріотичному дусі, вчили різних ручних робіт та на музичних інструментах. Так монахині жили до 1945 року. З приходом радянської влади школу і монастир зліквідували, а сестер виселили. Про цю сумну подію згадує одна з монахинь Святопокровського монастиря мати Юлія Зеленa:» Було то серед зими, коли приїхала до монaстиря вантажна машина. НКВД- івци всіх сестер « повантажили на неї і повезли світ за очі. Довго нас возили -трясли містами і селами Галичини, ніби хотіли витрясти патріотичні почування, батьківську віру і любов до ближнього. Та врешті десь серед поля, на морозяному вітри зупинилися s наказали всім іти на всі чотири сторони». Велику монастирську біблиотеку загарбники спалили на цвинтарі, майно монастиря розграбували і знищили. Сестрам вдалося забрати зі собою лише чудотворну ікону і рукописну монастирську хроніку. Незабаром приміщення монастиря переобланали під лікарню.
 Декілька сестер, уродженок Яворівщини, повернулися до Яворова і замешкали у монастирській пральні. Незважаючи на переслідування, постійни обшуки і погрози, сестри далі молилися і виконували своє служіння: катехизували дітей , підтримували і заохочували людей молитвою та порадою, допомогали підпільним священикам.
 На час виходу Церкви з підпілля у монастирськiй пральні залишилася лише одна сестра, але вже у 2005 році прибули нові сили молодих сестер, готових служити Богові і людям своєю молитвою і посвятою. Сьогодні у Святопокровському монастирі в Яворові проживає 6 сестер. З роками стара монастирська пральня стала непридатною більше до проживання – на даний час вона є в аварійному стані. Оскільки до нині колишнє приміщення монастиря сестрам ще не повернено, то виникла нагальна потреба розпочати будівництво нового монатиря.

Адреса: Святопокровський монастир сестер Василіянок,
Вул. о. Й. Лозинського, 6
М.Яворів 81000
Львівської обл.
Тел.3259 22-22-3
Моб.: 097 370-44-97

Пожертви можна пересилати на номер конта в Українській Кредитовій Спілці
627265-200
“Sister Clementia”
Контакнi телефони
905-206-9807
705-487-0862

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: