Прем’єр Канади закликав мешканців країни вшанувати пам’ять жертв Голодомору

  • By UC Family Magazine
  • 23 Nov, 2012

Прем’єр-міністр Канади Стівен Харпер закликає громадян Канади 24 листопада вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Про це повідомили в посольстві Канади в Україні.

“Я запрошую усіх канадців у цю суботу вшанувати пам’ять мільйонів осіб, жінок і дітей – в основному українців, але також казахів і росіян – які загинули під час голодомору-геноциду 1932-1933, викликаного варварським комуністичним режимом Йосипа Сталіна”, – сказано в заяві Харпера.

Прем’єр вважає, що політика радянської влади була спрямована на знищення українського націоналізму.

“Висилаючи політичних лідерів, релігійних діячів і діячів освіти в гулаги, безжально відбираючи у безвинних українських сімей урожай і худобу, необхідних для виживання, ради прагнули знищити український націоналізм”, – йдеться у повідомленні канадського прем’єра.

У той же час Харпер підкреслює, що дух українського народу непереможний.

“Але не можна подолати дух українського народу. Його сини і дочки стійко трималися протягом цих та інших темних часів, щоб відродитися і з часом позбутися радянських кайданів, борючись за цінності, які ми високо цінуємо сьогодні: свободу, демократію, права людини і верховенство права”, – сказано в заяві.

За словами прем’єра, Канада пишається тим, що на її території проживає більше 1 млн канадців українського походження, багато з них втратили близьких під час Голодомору 1932-33 років.

“Наш уряд усвідомлює їхню втрату”, – наголошується у повідомлення.

Харпер нагадує, що в 2008 році Канада стала першою країною, яка визнала Голодомор 1932-33 років актом геноциду.

Нагадаємо, згідно з опитуванням, майже 60% українців   вважають   Голодомор геноцидом.

Як повідомлялося, Національна рада з телебачення і радіомовлення рекомендує телерадіокомпаніям утриматися від трансляції програм розважального характеру 24 листопада в День пам’яті жертв Голодоморів.

У 2006 році Верховна Рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

У результаті Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинуло від 3 до 7 млн ​​людей.

 

За матерiалами   Українські новини

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: