“МІСТЕРІЯ ЛІТОЧИСЛЕННЯ” АНЖЕЛІКИ РУДНИЦЬКОЇ МАНДРУЄ УКРАЇНОЮ

  • By UC Family Magazine
  • 23 Oct, 2012
Цієї весни у Києві, в Національному музеї Тараса Шевченка, пройшла грандіозна мистецька виставка “Містерія літочислення”, котра стала підсумком восьмирічної художньої діяльності Анжеліки Рудницької. Експозиція займала шість залів і зібрала увесь київський інтелектуальний патріотичний бомонд. Більше трьохсот людей прийшли подивитися на витвори А.Рудницької, немов би об’їхали усю Європу. На виставці побували письменники, телеведучі, співаки, актори, народні депутати, художники – від Миколи Томенка до Оксани Білозір, від Івана Марчука до Ніни Матвієнко, від Івана Малковича до Остапа Ступки, від Олександра Бригинця до Андрія Кокотюхи. Усіх не перелічити. Під час відкриття виставки художниця оголосила про початок проведення всеукраїнського арт – туру “Містерія літочислення”, що пройде в переважній більшості знакових українських міст під гаслом “Зшиємо любов’ю Україну”. Цей тур вже прийняли у Чернігові, Луганську, Кіровограді, у легендарному маєтку Тарнавських в Качанівці, що на Чернігівщині, ну і, звісно, у Рівному, де народилася Анжеліка. Спеціально для рідного міста Анжеліка приготувала презентацію нового мистецького циклу “Декаполіс”, який досі ніде не був продемонстрований.
Унікальність робіт Рудницької – очевидна. Вона не лише використала традиційні народні техніки вишивання для створення своєї авторської техніки, а й змогла в своїх творах зберегти глибокий національний та етнічний український дух, створюючи абсолютно сучасні мистецькі твори.
“Я неймовіно люблю українські орнаменти, – говорить Анжеліка, – пишу кандидатську дисертацію із семіотики української орнаментики і шкодую, що в Україні немає жодного великого музею вишивки. Однак, називати мої роботи вишивкою не зовсім коректно. Мистецтвознавці пропонують іншу форму виміру – вишитий живопис і вишита графіка. Я справді використовую голку й нитку, як художник пензлик і фарбу, виписуючи ними своє відчуття світу”.
Анжеліці вдалося зробити справжні мистецькі винаходи: вона вперше в історії України об’єднала два глибинні національні духовні символи – писанку (яйце-райце) і дерево життя в унікальний образ – дерево – писанку.

Анжеліка Рудницька синтезувала досвід багатьох поколінь зі своїм власним баченням світу, перетворивши роботи, зроблені голковою технікою з ужиткових і ритуальних речей, в мистецькі твори, які залюбки демонструють найвидатніші художні заклади світу.
Експозиції художниці уже побували чи не у всіх країнах Європи: від Литви та Естонії до Болгарії і Македонії, від Грузії і Румунії до Франції, Бельгії та Нідерландів (понад 70 виставок). Справжній ажіотаж її мистецтво викликало в Південній Кореї, де Анжеліці Рудницькій 2010 року було присвоєно звання “Світового майстра”.
Більшість з нас знає Анжеліку Рудницьку як легендарну телеведучу і творця унікального телепроекту “Територія А”, чудову співачку, щиру письменницю – автора кількох книжок, громадського діяча. Про її арт – проекти ЗМІ теж багато розповідають, але це якраз той випадок, коли дуже важливо побачити твори власними очима.
“Мені дуже приємно, що нині мої роботи можуть побачити люди у різних куточках нашої країни і зрозуміти або відчути, що де б вони не жили, на Сході чи на Заході, на Півночі чи на Півдні – ми одна велика українська родина з глибокою історією, із фантастичною культурою, з мелодійною мовою, яку мусимо берегти і плекати. Ця земля навчила мене любити і шанувати традиції, бачити у звичайному незвичайне, надихнула долати перші випробування, створювати перші твори, – ділиться враженнями художниця. – Буду рада бачити усіх на моїх виставках!
Найближчим часом роботи А.Рудницької побувають у Луцьку, Коломиї та Донецьку. Сподіваємося, що вони дістануться і до Канади.
А поки що пропонуємо добірку репродукцій творів Анжеліки Рудницької.
Більше інформації про талановиту майстриню дивіться на сайті:   www.rudnytska.com

Thanks Anzelika for the article and photos.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: