“МІСТЕРІЯ ЛІТОЧИСЛЕННЯ” АНЖЕЛІКИ РУДНИЦЬКОЇ МАНДРУЄ УКРАЇНОЮ

  • By UC Family Magazine
  • 23 Oct, 2012
Цієї весни у Києві, в Національному музеї Тараса Шевченка, пройшла грандіозна мистецька виставка “Містерія літочислення”, котра стала підсумком восьмирічної художньої діяльності Анжеліки Рудницької. Експозиція займала шість залів і зібрала увесь київський інтелектуальний патріотичний бомонд. Більше трьохсот людей прийшли подивитися на витвори А.Рудницької, немов би об’їхали усю Європу. На виставці побували письменники, телеведучі, співаки, актори, народні депутати, художники – від Миколи Томенка до Оксани Білозір, від Івана Марчука до Ніни Матвієнко, від Івана Малковича до Остапа Ступки, від Олександра Бригинця до Андрія Кокотюхи. Усіх не перелічити. Під час відкриття виставки художниця оголосила про початок проведення всеукраїнського арт – туру “Містерія літочислення”, що пройде в переважній більшості знакових українських міст під гаслом “Зшиємо любов’ю Україну”. Цей тур вже прийняли у Чернігові, Луганську, Кіровограді, у легендарному маєтку Тарнавських в Качанівці, що на Чернігівщині, ну і, звісно, у Рівному, де народилася Анжеліка. Спеціально для рідного міста Анжеліка приготувала презентацію нового мистецького циклу “Декаполіс”, який досі ніде не був продемонстрований.
Унікальність робіт Рудницької – очевидна. Вона не лише використала традиційні народні техніки вишивання для створення своєї авторської техніки, а й змогла в своїх творах зберегти глибокий національний та етнічний український дух, створюючи абсолютно сучасні мистецькі твори.
“Я неймовіно люблю українські орнаменти, – говорить Анжеліка, – пишу кандидатську дисертацію із семіотики української орнаментики і шкодую, що в Україні немає жодного великого музею вишивки. Однак, називати мої роботи вишивкою не зовсім коректно. Мистецтвознавці пропонують іншу форму виміру – вишитий живопис і вишита графіка. Я справді використовую голку й нитку, як художник пензлик і фарбу, виписуючи ними своє відчуття світу”.
Анжеліці вдалося зробити справжні мистецькі винаходи: вона вперше в історії України об’єднала два глибинні національні духовні символи – писанку (яйце-райце) і дерево життя в унікальний образ – дерево – писанку.

Анжеліка Рудницька синтезувала досвід багатьох поколінь зі своїм власним баченням світу, перетворивши роботи, зроблені голковою технікою з ужиткових і ритуальних речей, в мистецькі твори, які залюбки демонструють найвидатніші художні заклади світу.
Експозиції художниці уже побували чи не у всіх країнах Європи: від Литви та Естонії до Болгарії і Македонії, від Грузії і Румунії до Франції, Бельгії та Нідерландів (понад 70 виставок). Справжній ажіотаж її мистецтво викликало в Південній Кореї, де Анжеліці Рудницькій 2010 року було присвоєно звання “Світового майстра”.
Більшість з нас знає Анжеліку Рудницьку як легендарну телеведучу і творця унікального телепроекту “Територія А”, чудову співачку, щиру письменницю – автора кількох книжок, громадського діяча. Про її арт – проекти ЗМІ теж багато розповідають, але це якраз той випадок, коли дуже важливо побачити твори власними очима.
“Мені дуже приємно, що нині мої роботи можуть побачити люди у різних куточках нашої країни і зрозуміти або відчути, що де б вони не жили, на Сході чи на Заході, на Півночі чи на Півдні – ми одна велика українська родина з глибокою історією, із фантастичною культурою, з мелодійною мовою, яку мусимо берегти і плекати. Ця земля навчила мене любити і шанувати традиції, бачити у звичайному незвичайне, надихнула долати перші випробування, створювати перші твори, – ділиться враженнями художниця. – Буду рада бачити усіх на моїх виставках!
Найближчим часом роботи А.Рудницької побувають у Луцьку, Коломиї та Донецьку. Сподіваємося, що вони дістануться і до Канади.
А поки що пропонуємо добірку репродукцій творів Анжеліки Рудницької.
Більше інформації про талановиту майстриню дивіться на сайті:   www.rudnytska.com

Thanks Anzelika for the article and photos.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: