Англійські фразеологізми на український лад

  • By UC Family Magazine
  • 21 Oct, 2012

Вийшла у світ перша частина «Сучасного англо-українського словника живої мови». Її презентував укладач Тарас Береза у книгарні «Є» . Словник містить фразеологізми: античні, латинські, біблійні, та перш за все – автентично українські.    

Тарас Береза відбирав найколоритніші маловживані зараз вислови, щоб наголосити на необхідності відновити колорит нашої мови.

Вперше автор замислився над створенням такого словника після поїздки до Києва. Значна кількість населення там послуговувалася навіть не російською, а суржиком. Це підштовхнуло Тараса читати книжки з олівцем і підкреслювати різні фразеологізми, щоб опісля укласти їх у словник.
Після кожного вислову автор подає три приклади його вживання у художній літературі та публіцистиці.
На запитання, чому саме англо-український словник, а не навпаки, автор відповідає, що це насамперед пояснюється відмінностями у структурі двох мов: «В англійській мові фразеологізм «зайти в глухий кут» має близько шести подібних варіацій. Ця синонімія змусила зробити саме англо-український словник. Але є ще і візуальний момент: коли розгорнете словник, то звернете увагу на правий (український), а не лівий (англійський) бік».
Щодо другої частини словника його укладач жартома відповідає: якщо в першій частині не знайшли вислову «Баба бабі сказала», то він неодмінно з’явиться у наступній.

Ірина Скіць

джерело “ Висоий Замок

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: