Українці Швейцарії. Барви осені у Швейцарії.

  • By UC Family Magazine
  • 21 Oct, 2012

Українці Швейцарії   — у переважній більшості це представники, так званої, четвертої хвилі еміграції. За даними консульства зараз офіційно зареєстровано близько 5 000 українців, що проживають у Швейцарії.

Історично в Швейцарії в різні часи бували відомі українці. Певний час в Швейцарії на лікуванні перебував Микола Гоголь. На честь письменника у місті Веве будо відкрито пам’ятник. Михайло Драгоманов видавав у Женеві прогресивний громадсько-політичний збірник «Громада».

Під час Першої світової війни меценат Михайло Тишкевич у Лозанні розвинув жваву діяльність в українській справі публікуючись в західній пресі, листувався з впливовими політиками і державними діячами Антанти, пропагував ідеї української самостійности. За його підтримки видавався також місячний французькомовний часопис L’Ukraine з червня 1915 до 1920 р. В цей час у Швейцарії також діяв Союз визволення України. Зокрема його заходами в Лознанні в 1915—1917 роках вийшло дев’ять чисел французькомовного місячника La Revue Ukrainienne. До редакції належали Артур Зеліб, Євген Бачинський та Андрій Жук.

У 1918—1926 рр. у Берні була присутня Надзвичайна дипломатична місія Української Народної Республіки. Головами були Євмен Лукасевич, а згодом — Микола Василько.

Українське Товариство Швайцарії було створено в 1945 році укрaїнськими студентами, втікачами укрaїнського походження і українцями, яких застала Друга світова війна в Швейцарії. Мета товариства була і є розвивати і організувати суспільне життя українців в Швейцарії, проведення святкувань, втримання української культури в діаспорі, поширeння інформації про Україну та репрезентація українців в суспільстві. Українська громада у Швейцарії поки що не має своєї школи та церковної парафії. Проте Українське Товариство Швейцарії та Форум «Українці в Швейцарії» разом з Посольством України в Берні регулярно організовують та проводять заходи для єднання українців та представлення української культури в Швейцарії.

В березні 2011 року було відкрито швейцарський відділ Наукового товариства імені Шевченка.

http://uk.wikipedia.org

Село Founex знаходиться 20 км. від Женеви. Головною визначною пам’яткою Фуне є винні погреби. Практично в будь-який день можна навідатися і продегустувати те чи інше вино. Найвідомішими виноробами регіону є брати Дютруі. Вони частенько виграють різні призи-медалі на світових конкурсах.
Ось тут можна ближче познайомитися з їх винами:   http://www.lesfreresdutruy.ch .

Фото зробленi в селi Фуне, у Швейцарії. ( Photos   Oxana Besenta Rizvanov   graphiste / illustratrice / webdesigne www.ox-studio.ch  )

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: