ФОРУМ, ЯКИЙ СІЄ ВІЧНЕ І МУДРЕ

  • By UC Family Magazine
  • 22 Sep, 2012

Довіряй книгам, вони – найближчі. Вони мовчать, коли треба, і говорять, відкриваючи перед тобою світ при потребі.

З 12 по 16 вересня у Львові успішно пройшов ХІХ Міжнародний книжковий “Форум видавців”. Основними складовими Форуму були:
• Львівський міжнародний книжковий ярмарок (13-16 вересня);
• Премія “Найкраща книга Форуму-2012” (13 вересня);
• Львівський міжнародний літературний фестиваль (12-16 вересня);
• Львівський видавничий бізнес-форум (12-16 вересня)
Відбулося багато інших заходів, котрі не тільки неможливо було відвідати, але й описати у короткій статті, тому я вирішив зупинитися на основних і найцікавіших.

Участь у Форумі взяло приблизно 50 тисяч відвідувачів як з України, так і представники Австрії, Азербайджану, Білорусі, Великої Британії, Грузії, Латвії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, США, Хорватії, Фінляндії, Чехії, Швеції. Було задіяно понад 200 друкованих та інтернет – видань, телеканалів, радіо всеукраїнського та регіонального рівнів. Спеціальними гостями були: Адам Загаєвський, Генрик Гринберг (Польща), Мартін Поллак (Австрія), Віктор Єрофєєв (Росія),Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Валерій Шевчук, Ігор Ісіченко (Україна), Віда Огнєнович (Сербія), Лейф Ульссон (Швеція).
На території Львівського палацу Мистецтв відбувся Міжнародний книжковий ярмарок, учасниками якого було понад 800 українських та іноземних видавництв книжок та періодичних видань, видавничих організацій, підприємств гуртової та роздрібної книжкової торгівлі, поліграфічних підприємств, виробників та розповсюджувачів електронних видань, програмного забезпечення, аудіо – та відеопродукції, канцелярських товарів. Участь у ярмарку взяли також громадські організації, літературні агенції, асоціації, культурні центри та фонди. Успішно пройшли презентації, автограф – сесії, дискусії та обговорення.
Участь у форумі видавців, уперше, на запрошення салезіянського видавництва “Дон Боско”, взяв всесвітньо відомий італійський католицький священик – монах, відомий автор коротких історій для душі отець Бруно Ферреро. Отець Бруно досить активно провів свій час в Україні. У рамках візиту прочитав лекцію працівникам Львівської міської ради на тему “Моральні аспекти людини, яка формує думку оточуючих”, дав широку прес-конференцію львівським журналістам, представив свою нову книжку “365 коротких історій для душі”. Окрім цього, 14 – 15 вересня о.Бруно Ферреро мав відкриту зустріч із львів’янами у переповненому залі Палацу Мистецтв.
Отець Бруно зізнався, що був дуже здивований такою увагою до його книг в Україні. Зазначив, що його книги дуже прості і ніколи не претендували на якийсь літературний здобуток. Досі українською мовою вийшло 24 книги отця Бруно Ферреро з коротенькими, глибокими притчами, які охоче читають як дорослі, так і діти.
13 вересня 2012 року, у рамках Форуму видавців у Львові, фондом “Україна 3000” було вручено нагороду “Україна унікальна”. Ця нагорода, заснована у 2007 році, вручається Фондом у рамках роботи Форуму видавців найкращій книзі з історико -культурологічної тематики серед тих, що презентуються на Форумі. Після нагороди фонд закуповує частину тиражу книги – переможця і розповсюджує по бібліотеках України.   Цьогоріч нагороду “Україна унікальна – 2012” отримала книга  
“Костянтина Малицька. Твори” чернівецького видавництва “Букрек”.
14 вересня у книгарні “Є” відбулася презентація нового роману “Купальниця” Галини Вдовиченко (Львів) та роману “Відлуння” Лариси Денисенко (Київ). Уривки роману читала актриса “Театру у кошику” неповторна Лідія Данильчук.
У цей же день успішно пройшов “Вечір еротичної поезії”. Безперечно, не обійшлося на вечорі без зірки української поетичної поезії Юрія Винничука. Читали свої твори також молоді поети і поетеси еротичного жанру.
Вперше у Львові на Форумі видавців побувала авторка “Капітошки та Петрика П’яточкіна” Наталя Гузєєва. В суботу 15 вересня вона зустрілася з львів’янами у Львівському Палаці Мистецтв. Під час зустрічі відбулася презентація її нової книжки “23 образи Петрика П’яточкіна”. Авторка розповіла і показала як народжуються персонажі та пишуться сценарії до мультфільмів. Крім того актори з Театру Юного глядача зіграли міні-виставу з її нової книжки “23 образи Петрика П’яточкіна”.
Популярним був фестиваль “Від Сковороди до Сковороди”: 290 років від дня народження.
15 вересня була цікава подія для любителів слова у ресторані – музеї “Лівий берег”, що в приміщенні Львівської опери. Тут відбулася презентація 20 – ти книжок від Коронації слова за участю авторів та засновників проекту родини Юрія і Тетяни Логушів. На презентації були представлені українські автори з України та діаспори, зокрема молода письменниця Анна Багряна з Македонії.

Довідка. Форум видавців у Львові проводиться з метою популяризації читання як засобу, що сприяє зростанню культурного, інтелектуального і професійного потенціалу громади, сприяє соціальній адаптації особистості; промоція української літератури, створення сприятливих умов для взаємодії читачів та видавців, представлення українській публіці авторів із різних країн.
Львівський міжнародний літературний фестиваль “Література та подорожі” – один із найбільших літературних фестивалів Європи, що об’єднує близько 150 письменників, поетів, митців, перекладачів, інтелектуалів із України та 16-ти країн світу. У межах фестивалю відвідувачі знайомляться із культурними традиціями та сучасними авторами різних країн, актуальними тенденціями світового літературного процесу. Загалом під час фестивалю відбудеться понад 100 акцій різного формату.

© Юрій Атаманюк

Photos: ©   Юрій Атаманюк

ФОТО:
1.На книжкових розкладках був широкий вибір українських книжок
2.Прес-конференція за участі о.Бруно Ферреро
3.Українська книжка в Харкові живе
4.Кожен автор намагається знайти оригінальний спосіб для збуту своєї книжки
5.Відомі письменники-близнюки Капранови особисто продають книжки з автографом
6.Письменниця Ірен Роздобудько змінила зачіску
7.На прес-конференції з італійськими гостями
8.Презентація книжок письменниць Галини Вдовиченко (Львів) та Лариси Денисенко (Київ)
9.Вітання засновника проекту Коронація слова Юріія Логуша
10.Харків видає україномовні книжки
11.Поетеса Леся Мудрак читає власні вірші на вечорі еротичної поезії
12.Донецьк теж не пасе задніх і видає українські книжки
13.Прихильниці творчості письменника Андрія Кокотюхи підготували йому ось цей подарунок
14.Українська письменниця з Македонії Анна Багряна
15.Усі бажаючі не поміщаються в Палаці Мистецтв.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: