ФОРУМ, ЯКИЙ СІЄ ВІЧНЕ І МУДРЕ

  • By UC Family Magazine
  • 22 Sep, 2012

Довіряй книгам, вони – найближчі. Вони мовчать, коли треба, і говорять, відкриваючи перед тобою світ при потребі.

З 12 по 16 вересня у Львові успішно пройшов ХІХ Міжнародний книжковий “Форум видавців”. Основними складовими Форуму були:
• Львівський міжнародний книжковий ярмарок (13-16 вересня);
• Премія “Найкраща книга Форуму-2012” (13 вересня);
• Львівський міжнародний літературний фестиваль (12-16 вересня);
• Львівський видавничий бізнес-форум (12-16 вересня)
Відбулося багато інших заходів, котрі не тільки неможливо було відвідати, але й описати у короткій статті, тому я вирішив зупинитися на основних і найцікавіших.

Участь у Форумі взяло приблизно 50 тисяч відвідувачів як з України, так і представники Австрії, Азербайджану, Білорусі, Великої Британії, Грузії, Латвії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, США, Хорватії, Фінляндії, Чехії, Швеції. Було задіяно понад 200 друкованих та інтернет – видань, телеканалів, радіо всеукраїнського та регіонального рівнів. Спеціальними гостями були: Адам Загаєвський, Генрик Гринберг (Польща), Мартін Поллак (Австрія), Віктор Єрофєєв (Росія),Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Валерій Шевчук, Ігор Ісіченко (Україна), Віда Огнєнович (Сербія), Лейф Ульссон (Швеція).
На території Львівського палацу Мистецтв відбувся Міжнародний книжковий ярмарок, учасниками якого було понад 800 українських та іноземних видавництв книжок та періодичних видань, видавничих організацій, підприємств гуртової та роздрібної книжкової торгівлі, поліграфічних підприємств, виробників та розповсюджувачів електронних видань, програмного забезпечення, аудіо – та відеопродукції, канцелярських товарів. Участь у ярмарку взяли також громадські організації, літературні агенції, асоціації, культурні центри та фонди. Успішно пройшли презентації, автограф – сесії, дискусії та обговорення.
Участь у форумі видавців, уперше, на запрошення салезіянського видавництва “Дон Боско”, взяв всесвітньо відомий італійський католицький священик – монах, відомий автор коротких історій для душі отець Бруно Ферреро. Отець Бруно досить активно провів свій час в Україні. У рамках візиту прочитав лекцію працівникам Львівської міської ради на тему “Моральні аспекти людини, яка формує думку оточуючих”, дав широку прес-конференцію львівським журналістам, представив свою нову книжку “365 коротких історій для душі”. Окрім цього, 14 – 15 вересня о.Бруно Ферреро мав відкриту зустріч із львів’янами у переповненому залі Палацу Мистецтв.
Отець Бруно зізнався, що був дуже здивований такою увагою до його книг в Україні. Зазначив, що його книги дуже прості і ніколи не претендували на якийсь літературний здобуток. Досі українською мовою вийшло 24 книги отця Бруно Ферреро з коротенькими, глибокими притчами, які охоче читають як дорослі, так і діти.
13 вересня 2012 року, у рамках Форуму видавців у Львові, фондом “Україна 3000” було вручено нагороду “Україна унікальна”. Ця нагорода, заснована у 2007 році, вручається Фондом у рамках роботи Форуму видавців найкращій книзі з історико -культурологічної тематики серед тих, що презентуються на Форумі. Після нагороди фонд закуповує частину тиражу книги – переможця і розповсюджує по бібліотеках України.   Цьогоріч нагороду “Україна унікальна – 2012” отримала книга  
“Костянтина Малицька. Твори” чернівецького видавництва “Букрек”.
14 вересня у книгарні “Є” відбулася презентація нового роману “Купальниця” Галини Вдовиченко (Львів) та роману “Відлуння” Лариси Денисенко (Київ). Уривки роману читала актриса “Театру у кошику” неповторна Лідія Данильчук.
У цей же день успішно пройшов “Вечір еротичної поезії”. Безперечно, не обійшлося на вечорі без зірки української поетичної поезії Юрія Винничука. Читали свої твори також молоді поети і поетеси еротичного жанру.
Вперше у Львові на Форумі видавців побувала авторка “Капітошки та Петрика П’яточкіна” Наталя Гузєєва. В суботу 15 вересня вона зустрілася з львів’янами у Львівському Палаці Мистецтв. Під час зустрічі відбулася презентація її нової книжки “23 образи Петрика П’яточкіна”. Авторка розповіла і показала як народжуються персонажі та пишуться сценарії до мультфільмів. Крім того актори з Театру Юного глядача зіграли міні-виставу з її нової книжки “23 образи Петрика П’яточкіна”.
Популярним був фестиваль “Від Сковороди до Сковороди”: 290 років від дня народження.
15 вересня була цікава подія для любителів слова у ресторані – музеї “Лівий берег”, що в приміщенні Львівської опери. Тут відбулася презентація 20 – ти книжок від Коронації слова за участю авторів та засновників проекту родини Юрія і Тетяни Логушів. На презентації були представлені українські автори з України та діаспори, зокрема молода письменниця Анна Багряна з Македонії.

Довідка. Форум видавців у Львові проводиться з метою популяризації читання як засобу, що сприяє зростанню культурного, інтелектуального і професійного потенціалу громади, сприяє соціальній адаптації особистості; промоція української літератури, створення сприятливих умов для взаємодії читачів та видавців, представлення українській публіці авторів із різних країн.
Львівський міжнародний літературний фестиваль “Література та подорожі” – один із найбільших літературних фестивалів Європи, що об’єднує близько 150 письменників, поетів, митців, перекладачів, інтелектуалів із України та 16-ти країн світу. У межах фестивалю відвідувачі знайомляться із культурними традиціями та сучасними авторами різних країн, актуальними тенденціями світового літературного процесу. Загалом під час фестивалю відбудеться понад 100 акцій різного формату.

© Юрій Атаманюк

Photos: ©   Юрій Атаманюк

ФОТО:
1.На книжкових розкладках був широкий вибір українських книжок
2.Прес-конференція за участі о.Бруно Ферреро
3.Українська книжка в Харкові живе
4.Кожен автор намагається знайти оригінальний спосіб для збуту своєї книжки
5.Відомі письменники-близнюки Капранови особисто продають книжки з автографом
6.Письменниця Ірен Роздобудько змінила зачіску
7.На прес-конференції з італійськими гостями
8.Презентація книжок письменниць Галини Вдовиченко (Львів) та Лариси Денисенко (Київ)
9.Вітання засновника проекту Коронація слова Юріія Логуша
10.Харків видає україномовні книжки
11.Поетеса Леся Мудрак читає власні вірші на вечорі еротичної поезії
12.Донецьк теж не пасе задніх і видає українські книжки
13.Прихильниці творчості письменника Андрія Кокотюхи підготували йому ось цей подарунок
14.Українська письменниця з Македонії Анна Багряна
15.Усі бажаючі не поміщаються в Палаці Мистецтв.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: