ЛЬВІВСЬКИЙ БАЛ-МАСКАРАД У ТОРОНТО

  • By UC Family Magazine
  • 22 Sep, 2012

В наш час історія балів відновлюється, а в місті Торонто це стає доброю традицією. Звичайно, неможливо зовсім точно відтворити «Львівські бали», але, зберігаючи звичаї, ми намагаємось робимо «сучасні бали».
Львівський бал-маскарад у Торонто є подією яку організовує « Mеga Zabava » четвертий рік поспіль. Саме ця подія дала початок створенню вищезгаданої організації, керівником якої є Орест Галушка та Софія Фірман. Метою святкових вечорів «Mega Zabava» є поширення українських традицій, танців та музики. Щоб зрозуміти всю атмосферу свята, повернемося до історії проведення балів у Львові.
Звичаї проведення подібних святкувань у місті Львові досить давні і мають поважний вік — понад 500 років. Але перші масові бали почали влаштовувати у 60-х роках XVIII століття підприємці Гемпел і Девільє, які прибули з Варшави. Їхні бали відбувалися у приватних будинках.
Танцювальна лихоманка захоплювала львів’ян зазвичай узимку, до Великого Посту.
Під час релігійних свят бали були заборонені. Право на їх проведення свідчило про престиж господарів. Сучасники описують ці бали як надзвичайно яскраві і розкішні заходи, на яких кожна деталь (від інтер’єру до костюмів і зачісок) віддавала належне моді. В той час модниці захоплювались французькими новинками, але ексклюзивним вбранням була грецька туніка, виготовлена з прозорої тканини, з глибокими розрізами, а також високо розміщена біля лівої ноги гірлянда з хвостом. Виглядало так ніби Олімп спустився до Львова.
Серед танців, всевладно панував Віденський вальс. Слід зазначити, що Львівський бал мав свої особливості. Відрізнявся він передусім компактністю товариських угрупувань міста (йдеться про інтелігенцію і заможне міщанство), а також виразним відокремленням певних ремісничих фахів. Товариські гурти збирались на великих балах незалежно від фаху: купці з лікарями, адвокатами, освітянами. На Львівські карнавали молодь зазвичай приходила танцювати в масках і перебувала в них до півночі. Забава у масках дозволяла потрапити у вир інтриг і любовних загравань. Переважно бали закінчувалися під ранок. Великі публічні бали були фактично єдиним місцем зустрічі аристократичних та поміщицьких родин із львівським міщанством, котре пишалось середньовічними традиціями.
Бали починались полонезами. Потім йшли вальси, після яких наставала черга нових танців. Щоразу львівські забави поповнювались новими танцями, конкурсами, іграми.
Танцювати і бавитися українці любили завжди. Тому і проведення у Торонто львівського балу охоче підтримує вся українська громада.
Львівський бал-маскарад відбудеться 20 жовтня 2012 року у приміщенні Литовського дому. Гостями балу будуть такі відомі гурти «Klooch» та «Zirka», які є улюбленцями публіки на всіх забавах. Вони будуть допомагати створювати гарний настрій та відчуття свята протягом усього вечора. Очікується багато несподіванок. А найголовніше, краща танцівниця балу отримує титул королеви Львівського балу-маскараду’2012. Забава в масках створить атмосферу загадковості та інтриг. Гостей пригощатиме український буфет від « Мега Забави ». Вартість квитка — 20$.
Запрошуємо всіх на Львівський Бал Маскарад 2012 у Торонто.

Орест Галушка та Софія Фірман “ Mega Zabava

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: