ЛЬВІВСЬКИЙ БАЛ-МАСКАРАД У ТОРОНТО

  • By UC Family Magazine
  • 22 Sep, 2012

В наш час історія балів відновлюється, а в місті Торонто це стає доброю традицією. Звичайно, неможливо зовсім точно відтворити «Львівські бали», але, зберігаючи звичаї, ми намагаємось робимо «сучасні бали».
Львівський бал-маскарад у Торонто є подією яку організовує « Mеga Zabava » четвертий рік поспіль. Саме ця подія дала початок створенню вищезгаданої організації, керівником якої є Орест Галушка та Софія Фірман. Метою святкових вечорів «Mega Zabava» є поширення українських традицій, танців та музики. Щоб зрозуміти всю атмосферу свята, повернемося до історії проведення балів у Львові.
Звичаї проведення подібних святкувань у місті Львові досить давні і мають поважний вік — понад 500 років. Але перші масові бали почали влаштовувати у 60-х роках XVIII століття підприємці Гемпел і Девільє, які прибули з Варшави. Їхні бали відбувалися у приватних будинках.
Танцювальна лихоманка захоплювала львів’ян зазвичай узимку, до Великого Посту.
Під час релігійних свят бали були заборонені. Право на їх проведення свідчило про престиж господарів. Сучасники описують ці бали як надзвичайно яскраві і розкішні заходи, на яких кожна деталь (від інтер’єру до костюмів і зачісок) віддавала належне моді. В той час модниці захоплювались французькими новинками, але ексклюзивним вбранням була грецька туніка, виготовлена з прозорої тканини, з глибокими розрізами, а також високо розміщена біля лівої ноги гірлянда з хвостом. Виглядало так ніби Олімп спустився до Львова.
Серед танців, всевладно панував Віденський вальс. Слід зазначити, що Львівський бал мав свої особливості. Відрізнявся він передусім компактністю товариських угрупувань міста (йдеться про інтелігенцію і заможне міщанство), а також виразним відокремленням певних ремісничих фахів. Товариські гурти збирались на великих балах незалежно від фаху: купці з лікарями, адвокатами, освітянами. На Львівські карнавали молодь зазвичай приходила танцювати в масках і перебувала в них до півночі. Забава у масках дозволяла потрапити у вир інтриг і любовних загравань. Переважно бали закінчувалися під ранок. Великі публічні бали були фактично єдиним місцем зустрічі аристократичних та поміщицьких родин із львівським міщанством, котре пишалось середньовічними традиціями.
Бали починались полонезами. Потім йшли вальси, після яких наставала черга нових танців. Щоразу львівські забави поповнювались новими танцями, конкурсами, іграми.
Танцювати і бавитися українці любили завжди. Тому і проведення у Торонто львівського балу охоче підтримує вся українська громада.
Львівський бал-маскарад відбудеться 20 жовтня 2012 року у приміщенні Литовського дому. Гостями балу будуть такі відомі гурти «Klooch» та «Zirka», які є улюбленцями публіки на всіх забавах. Вони будуть допомагати створювати гарний настрій та відчуття свята протягом усього вечора. Очікується багато несподіванок. А найголовніше, краща танцівниця балу отримує титул королеви Львівського балу-маскараду’2012. Забава в масках створить атмосферу загадковості та інтриг. Гостей пригощатиме український буфет від « Мега Забави ». Вартість квитка — 20$.
Запрошуємо всіх на Львівський Бал Маскарад 2012 у Торонто.

Орест Галушка та Софія Фірман “ Mega Zabava

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: