Український Фестиваль в Торонто запалював серця гостей

  • By UC Family Magazine
  • 18 Sep, 2012

Три дні поспіль, на вулиці Bloor, у самісінькому серці української громади відбувався 16-й Український фестиваль. Святкування вже традиційно відбуваються у вересні, підтримуючи давню українську традицію: після важкої роботи влітку на полі, у вересні можна і відпочити. Усі три дні Фестивалю була ясна і сонячна погода: лише першого дня зранку ішов дощ, але це не зіпсувало відкриття свята, яке розпочалося о 19:00 годині вечора п’ятниці.
Територія Фестивалю становила 900 метрів (розміщувалася на вулиці Bloor і була перекрита між Jane Street та Glendonwynne Road). На святі можна було придбати різноманітні сувеніри, музичні диски, вишиванки, футболки з українським орнаментом. Також не бракувало і кіосків з українськими стравами. А в «Festival Refreshment Garden» охочі могли випити пива та потанцювати під живу музику.
На Jane Street була розташована основна велика сцена, а на Runnymade Road — мала сцена, на яких безперервно виступали наступні музичні колективи:

— Zapovid;
— Desna Dance Company;
— Alina Guryn;
— DoVira Jazz Bnad;
— Orlan Dance Ensemble from Winnipeg;
— Nadia Kobelak;
— Skopa Band;
— RUX Band;
— Zubrivka Band;
— Baturyn Band;
— Kashtan Dance Ensemble from Cleveland;
— Fralinger String Band from Philadelphia;
— Sofia Fedyna from Lviv;
— Kalyna Ensemble;
— Stefanie Hutka;
— Andrey Kutash from Montreal;
— Zoria Vocal Ensemble from Cleveland;
— Aurelia from Montreal;
— Chervonij Maky;
— Zhyto Band from Calgary;
— UB Band from Edmonton;
— Colors Duo;
— Ukraine Dance Ensemble;
— Prolisok Vocal Ensemlble;
— Barvinok Ukrainian Dance School;
— Harmonia Band;
— Zirka Band;
— Ukrain School of Arts;
— Rezonans Music Studio;
— Mark Czupeil;
— Marko Dwulit;
— Natalia Terek;
— Chalika Dancers from Hamilton;
— Theodore and Roman Pucak;
— Julia Zadoroshna and Solomia Salamashuk;
— Poka – The Dew;
— Olena Pankiw;
— Syaivo Duet;
— Arkan Dance Company;
— Zubrivka Band;
— Burya Band.
В 11 години ранку в суботу, відбувся парад з Festival Parade Marshals Mildred Lemiski i Karen Jean Lemiski з Едмонтону (нащадками Василя Еленяка, одного з перших українських поселенців, які прибули до Канади з Іваном Пилипів 7 вересня 1891 року). Хода починалася з High Park do Jane Str і становила більш ніж півтора кілометри.

Festival Parade Photos on FaceBook

Some more photos from Festival on FaceBook

Одразу після параду відбулася офіційна церемонія відкриття Фестивалю: урочисте вітальне слово – перерізання стрічки – виконання українського та канадського гімнів.
На запрошення фестивалю завітав і Олег Скрипка зі своїм гуртом «Воплі Відоплясова». Музикант дав аж чотири концерти:
— ввечері в п’ятницю на головній фестивальній сцені разом з Василем Попадюком;
— у ніч з п’ятниці на суботу — з Василем Попадюком та гуртом «ВВ» у Литовському Домі;
— у суботу на головній фестивальній сцені зі своїм гуртом «ВВ»;
— у ніч з суботи на неділю в TRIDENT Hall разом з «ВВ».
Усі чотири концерти були сповнені енергії та запальних співів, але під час третього виступу в суботу Олег просив вибачення за свій зірваний голос. Проте це не завадило йому чудово виконати соло з трубою. Після завершального концерту співак дякував за організацію концерту та запрошення на Фестиваль, а також заявив, що українці в Торонто — найкращі.
Для охочих отримати автограф співака відбулася автограф-сесія у приміщенні Ukrainian Credit Union о 15:00 в суботу. До речі, саме Ukrainian Credit Union виступили спонсорами прильоту Скрипки.
У Литовському Домі і в Hall, де виступив Скрипка, були організовані « Мега Забавою ». Вони зібрали близько тисячі шанувальників Скрипки, які «забавлялися» до ранку. То ж можна стверджувати, що фестиваль тривав 3 дні і 2 ночі. Також протягом усіх фестивальних днів працював дитячий майданчик, де наймолодші відвідувачі Фестивалю могли весело проводити час.
Загалом, Український Фестиваль вкотре відзначився незабутніми виступами музичних колективів, приємною атмосферою, щирими відвідувачами та чудовими забавами!
Окрему подяку організатори висловлюють спонсорам Фестивалю.

Photos: Anna Jacynjak

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: