Український Фестиваль в Торонто запалював серця гостей

  • By UC Family Magazine
  • 18 Sep, 2012

Три дні поспіль, на вулиці Bloor, у самісінькому серці української громади відбувався 16-й Український фестиваль. Святкування вже традиційно відбуваються у вересні, підтримуючи давню українську традицію: після важкої роботи влітку на полі, у вересні можна і відпочити. Усі три дні Фестивалю була ясна і сонячна погода: лише першого дня зранку ішов дощ, але це не зіпсувало відкриття свята, яке розпочалося о 19:00 годині вечора п’ятниці.
Територія Фестивалю становила 900 метрів (розміщувалася на вулиці Bloor і була перекрита між Jane Street та Glendonwynne Road). На святі можна було придбати різноманітні сувеніри, музичні диски, вишиванки, футболки з українським орнаментом. Також не бракувало і кіосків з українськими стравами. А в «Festival Refreshment Garden» охочі могли випити пива та потанцювати під живу музику.
На Jane Street була розташована основна велика сцена, а на Runnymade Road — мала сцена, на яких безперервно виступали наступні музичні колективи:

— Zapovid;
— Desna Dance Company;
— Alina Guryn;
— DoVira Jazz Bnad;
— Orlan Dance Ensemble from Winnipeg;
— Nadia Kobelak;
— Skopa Band;
— RUX Band;
— Zubrivka Band;
— Baturyn Band;
— Kashtan Dance Ensemble from Cleveland;
— Fralinger String Band from Philadelphia;
— Sofia Fedyna from Lviv;
— Kalyna Ensemble;
— Stefanie Hutka;
— Andrey Kutash from Montreal;
— Zoria Vocal Ensemble from Cleveland;
— Aurelia from Montreal;
— Chervonij Maky;
— Zhyto Band from Calgary;
— UB Band from Edmonton;
— Colors Duo;
— Ukraine Dance Ensemble;
— Prolisok Vocal Ensemlble;
— Barvinok Ukrainian Dance School;
— Harmonia Band;
— Zirka Band;
— Ukrain School of Arts;
— Rezonans Music Studio;
— Mark Czupeil;
— Marko Dwulit;
— Natalia Terek;
— Chalika Dancers from Hamilton;
— Theodore and Roman Pucak;
— Julia Zadoroshna and Solomia Salamashuk;
— Poka – The Dew;
— Olena Pankiw;
— Syaivo Duet;
— Arkan Dance Company;
— Zubrivka Band;
— Burya Band.
В 11 години ранку в суботу, відбувся парад з Festival Parade Marshals Mildred Lemiski i Karen Jean Lemiski з Едмонтону (нащадками Василя Еленяка, одного з перших українських поселенців, які прибули до Канади з Іваном Пилипів 7 вересня 1891 року). Хода починалася з High Park do Jane Str і становила більш ніж півтора кілометри.

Festival Parade Photos on FaceBook

Some more photos from Festival on FaceBook

Одразу після параду відбулася офіційна церемонія відкриття Фестивалю: урочисте вітальне слово – перерізання стрічки – виконання українського та канадського гімнів.
На запрошення фестивалю завітав і Олег Скрипка зі своїм гуртом «Воплі Відоплясова». Музикант дав аж чотири концерти:
— ввечері в п’ятницю на головній фестивальній сцені разом з Василем Попадюком;
— у ніч з п’ятниці на суботу — з Василем Попадюком та гуртом «ВВ» у Литовському Домі;
— у суботу на головній фестивальній сцені зі своїм гуртом «ВВ»;
— у ніч з суботи на неділю в TRIDENT Hall разом з «ВВ».
Усі чотири концерти були сповнені енергії та запальних співів, але під час третього виступу в суботу Олег просив вибачення за свій зірваний голос. Проте це не завадило йому чудово виконати соло з трубою. Після завершального концерту співак дякував за організацію концерту та запрошення на Фестиваль, а також заявив, що українці в Торонто — найкращі.
Для охочих отримати автограф співака відбулася автограф-сесія у приміщенні Ukrainian Credit Union о 15:00 в суботу. До речі, саме Ukrainian Credit Union виступили спонсорами прильоту Скрипки.
У Литовському Домі і в Hall, де виступив Скрипка, були організовані « Мега Забавою ». Вони зібрали близько тисячі шанувальників Скрипки, які «забавлялися» до ранку. То ж можна стверджувати, що фестиваль тривав 3 дні і 2 ночі. Також протягом усіх фестивальних днів працював дитячий майданчик, де наймолодші відвідувачі Фестивалю могли весело проводити час.
Загалом, Український Фестиваль вкотре відзначився незабутніми виступами музичних колективів, приємною атмосферою, щирими відвідувачами та чудовими забавами!
Окрему подяку організатори висловлюють спонсорам Фестивалю.

Photos: Anna Jacynjak

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: