ДО РАХОВА – НА БРИНЗУ

  • By UC Family Magazine
  • 09 Sep, 2012
Якщо ви любите бринзу і хочете скуштувати її справжній і неповторний смак, до того ж різного сорту, то вам потрібно їхати до Рахова. Щороку в цьому високогірному гуцульському місті, що в Закарпатській області, проходить фестиваль – ярмарок “Гуцульська бриндзя”. Тут можна скуштувати і придбати всі різновиди гуцульського сиру: будз, бринзу, сир, вурду, які відрізняються за кольором, смаком, структурою і технологією приготування. А ще тут можна поласувати великим вибором страв з бринзою, які з великою любов’ю готують господині з кожного села району. Рахівщина – єдиний район Закарпаття, який належить до етнографічної зони Гуцульщини. В цьому районі, особливо на далеких полонинах, чи не найкраще збереглося вівчарство.
Фестиваль “Гуцульська бриндзя” символізує свято повернення вівчарів з полонин додому. Як і навесні, під час виходу в полонину, так і при сходженні з неї вівчарі влаштовують гучне свято. Цей фестиваль уже став візиткою Рахівського району. А започаткований був у 2004 році і щорічно відбувається в амфітеатрі міста “Буркут” у першій половині вересня. Він увібрав у себе найкращі здобутки Гуцульщини, демонструє справжні традиції гуцулів – їхній побут, ремесло, культуру і гостинність.
Цьогоріч (1 і 2 вересня) фестиваль відбувся втринадцяте. Перший день фестивалю розпочався з офіційної частини, а саме з виставки рухівського художника Івана Доробана. У цей же день відбулася зустріч керівництва районної державної адміністрації та районної ради з офіційними делегаціями, які прибули на фестиваль.
Святковий день фестивалю, 2 вересня, традиційно розпочався зі святкової ходи від центральної площі міста до амфітеатру “Буркут”, де розгорнулася велика виставка – ярмарок продукції місцевих вівчарів, кулінарів і закарпатських виноробів. В урочистій ході взяли участь представники усіх населених пунктів Рахівщини, гості міста, представники місцевої та обласної ради, представники іноземних офіційних делегацій. Очолювали колону талановиті рахівські музиканти на баских конях, виграючи веселі гуцульські мелодії.
Після завершення ходи на сцену амфітеатру “Буркут” вийшли трембітарі, котрі сповістили про відкриття фестивалю. Участь у відкритті взяли керівники району – голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк та голова районної ради Микола Беркела, губернатор Закарпатської області Олександр Ледида, голова обласної ради Володимир Закурений, голова Тячівської райдержадміністрації Михайло Шелевер, Консул Угорщини в м. Берегово Нодь Ігнац, Консул Угорщини в м. Ужгород Єнре Соліпський, Консул Польщі у м. Львів Войчек Белінскі, Голова Союзу Українців Румунії Василь Петрецький, мер міста Бельск – Подляскі (Польща) Євгеній Березовец, заступник мера м. Свіднік (Словаччина) Мірон Мікіта, заступник голови адміністрації 5 – го району м. Будапешт Роносекі Ласло, заступник мера м. Рожнява (Словаччина) Кардош Ференц та ін. На відкритті фестивалю наголошувалося на важливості розвитку вівчарської справи, яка завжди приносила гуцулам не лише славу, але й непогані заробітки. Представники районної влади зазначили, що після занепаду вівчарства, на поточний рік кількість овець на Рахівщині збільшено до 36 тисяч, що вже є великим показником.
Наприкінці офіційного виступу найвище керівництво області та району нагородили медалями, почесними грамотами та цінними подарунками вівчарів та інших мешканців району, які зробили вагомий внесок у розвиток свого краю.
Після усіх офіційних церемоній запалили полонинську ватру, котра є символом фестивалю “Гуцульська бриндзя”. Потім відбувся огляд експозицій виставок населених пунктів, конкурси на кращих: трембітаря, сопілкаря, коломийкаря та змагання по приготуванню гуцульських страв. Представники влади і закордонні гості радо придбали гуцульської бринзи, а голова обласної державної адміністрації Олександр Ледида зазначив: “Гуцульська бриндзя є найсмачнішою. Її не сплутаєш з будь – якою іншою”.

Великою прикрасою фестивалю були невеличкі дворики, на котрих кожне село району демонструвало свої кулінарні, мистецькі та господарські здобутки. На кожному з них лунала мелодійна гуцульська музика. За бажанням, музиканти проводили майстер – класи гри на своїх інструментах. Гостей приваблювали смачні місцеві страви і напої. Святкового настрою та особливого колориту додавала гра трембіт на загальному тлі двориків. Милували око прекрасні, жінки – гуцулки, виблискуючи на яскравому закарпатському сонці своїми барвистими строями і зґардами. Побувавши на такому святі, людина бодай на короткий час забуває про всі негаразди і повсякденні клопоти.
Продовженням свята стала концертно – розважальна програма за участі гуртів “Край”, “Тіко Муза”, “Гламур”, “Шоколадка” і талановитих співаків Павла Доскоча, співачки Наталі Попович та інших. Завершилося свято величним феєрверком.

© Юрій Атаманюк

Photos: ©   Юрій Атаманюк

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: