Мітинг у підтримку незалежного українського каналу ТВі зібрав тисячі небайдужих

  • By UC Family Magazine
  • 09 Sep, 2012

Українці нарешті почали відстоювати свої права шляхом мирних зібрань. Уперше за багато років (після Помаранчевої революції) тисячі людей по всій країні вийшли на площі свого міста з вимогами припинити тиск влади на єдиний незалежний телеканал ТВі. І таким чином побороли вже сталий стереотип про те, що чисельні мітинги в Україні проплачені.
Найчисельніша акція відбулася у Києві на Михайлівській площі. На ній зібралося декілька тисяч людей: більшість були люди середнього та старшого віку. Молоді, на жаль, було не так багато, але приємно радувало, що на акцію приходили батьки з маленькими дітьми.
Зі сцени виступали як відомі історики, опозиційні політики, так і журналісти, працівники каналу ТВі. Зокрема, можна було побачити та почути таких постатей: Микола Княжицький (генеральний директор телеканалу ТВі) , Віталій Портніков (головний редактор телеканалу ТВі, журналіст), Вадим Скуратівський (історик, публіцист), Єгор Соболєв (журналіст, громадський діяч), Микола Томенко (народний депутат), Анатолій Гриценко (лідер партії «Громадянська позиція»), Мустафа Найем (відомий політичний журналіст,ведучий каналу), Ілона Довгань (журналіст, ведуча), Юрій Макаров (журналіст, ведучий каналу), Наталія Седлецька (журналіст,ведуча каналу), Василь Гацько (лідер партії «Демократичний Альянс») та інші. Також виступили небайдужі музиканти: Сашко Положинський (гурт «Тартак»), Тарас Чубай, Марія Бурмака та інші.
Учасниками мітингу була висунена така вимога:
«Ми, учасники мітингу на захист незалежного каналу ТВі, висловлюємо своє глибоке обурення спробами знищити свободу слова у нашій країні. Ми вимагаємо:
– припинити репресії проти незалежних ЗМІ та тиск на журналістів;
– відновлення мовлення каналу ТВі у повному обсязі;
– відставки членів Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення;
– припинення цензури у ЗМІ та забезпечення мовникам рівного доступу до поширення телесигналу.»
Акція відбувалася без політичних прапорів та агітацій. Це була подія підтримки незалежного телеканалу, який намагається об’єктивно і правдиво доносити події в України до глядачів. І мабуть, люди вийшли на вулицю суботнього ранку не так заради каналу,як заради свободи слова в України. З наближенням виборів свобода слова зазнає все більших утисків.
«Зневірений, не готовий до боротьби український народ – це міф. Михайлівська площа зібрала небайдужих, до числа яких належать як громадські, політичні та медіадіячі, так і звичайні громадяни, обурені свавіллям влади. Неможливо залишитись байдужим, коли стоїш серед однодумців, слухаєш надихаючі промови представників української еліти, у тобі закипає кров і ти розумієш, що готова відстоювати свої права», – переконана учасниця акції, студентка Анастасія Меркотан.
«Акція на захист ТВі є черговим сигналом до Януковича, що рівень терпіння людей вже на межі. Цього дня підтримати працівників каналу прийшли навіть ті, хто не дивиться його, але хоче мати свободу вибору. Останні місяці регіонали вже навіть не приховують, що роблять все для узурпації влади, адже відчувають, що рівень напруження в суспільстві досягає критичної точки», – стверджує киянин Андрій Сидоренко,який також не полінувався прийти суботнього ранку на Михайлівську площу.
Подібні акції мали місце бути у Донецьку, Луганську, Одесі, Чернігові, Львові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Черкасах. У Харкові та Житомирі акції відбувалися навіть попри заборону суду.
Телеканал ТВі почав зазнавати тиску внаслідок своєї опозиційної політики: саме у його передачах викриваються маєтки Януковича, його угіддя під Києвом та в Криму, корупційні схеми діяльності президентського оточення. У 2010 канал був позбавлений ефірних частот, у липні цього року його почали відмикати і від кабельних мереж. Щодня надходять повідомлення з різних міст країни про вимкнення ТВі. Це пов’язують виключно з бажанням влади «знешкодити» такий неприємній сучасному режиму канал.

Oksana Piddubna from Kyiv

фото: © Алекс Заклецький


UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: