В Торонто святкували День Незалежності України

  • By UC Family Magazine
  • 26 Aug, 2012

25 серпня канадці українського походження святкували День Незалежності України в місті Торонто. Святкування проходило в Сентеніал Парку. Всi приходили з сім’ями та друзями.

Вже з дев’ятої години ранку діти та дорослі грали у футбол та волейбол. Під тентами розкинувся ярмарок, де продавалися вишиванки, намисто та інші прикраси. Тут кожен міг придбати національні сувеніри, а також спробувати страви української кухні: вареники, голубці, борщ, капусту. Можна було посмакувати і традиційним для українців Львівським пивом.

На святкування річниці Незалежності України дехто прийшов у вишиванках та українських футболках, дівчата – зі стрічками та у вінках в поєднанні з сучасним одягом. Повсюди – українські прапори та рідна мова.
О першій дня розпочалося урочисте відкриття свята. Юнаки та дівчата з школи мистецтв «Україна» та оркестру «Батурин» в національних строях винесли канадські та українські прапори. З ними ходою пройшли почеснi гостi.

Коли прапори були винесені о. Володимир Янишевський і о.др.Ярослав Буцьора  прочитали молитву. А далі Дмитро Бiлан виконав духовний гімн України «Боже великий, єдиний».

Голова Конгресу українців Канади Оксана Рева та iншi почеснi гостi привітали усiх зі святом.

Концерт розпочав танцювальний ансамбль «Веснянка» ( мистецький керівник – Стефан Кузів, засновник ансамблю – Микола Балдецький). Юнаки та дівчата виконали урочистий «Вітальний танець». Ведучими свята були Іван Бейкер та Лариса Баюс. Для канадійських українців виступали молодiжний ансамбль “Пролiсок” (мистецький керiвник та диригент Олеся Коник, музичний супровiд Михайло Романюк). Tанцювальний ансамбль “Барвінок” (мистецький керівник Федір Даниляк) виконали “Буковинський танець”, ” Танець з бубнами”, “Калина”. Також виступили гурт “Золота Ліра” (мистецький керівник Тарас Пуняк), Юрій, Володимир, Оксана Дудар, Олена Бурменко, Соломія та Іванка Сало. Розважальну програму вели Софiя Фiрман та Мирон Коник. Олег Бунча, Надiя Кобиляк та молодiжний гурт ” Заповiдь” виконали пiснi.

Концертну програму пiдготували Анна Кiсiль – голова Мiжнародної української громадської організації ” Четверта хвиля” та Валерій Мовчан – Заслужений діяч мистецв України.

Велика подяка Конгресу Українців Канаді ( відділ Торонто) за цей український день! За те, що ми Українці Канади маємо нагоду відзначити річницю Незалежності України!

Спонсорами свята були:

The Zaraska Family

Кредитова спілка ” Будучність”

Northland Power

Українська Кредитова Спілка

Caravan Logistics

Кантор

Mitec – EFX Show Systems

CTV Television Network

UkraineCanada.com також на Facebook

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: