ДЕНЬ МІСТА В КОЛОМИЇ: ВИСТУП «БАРВІНКУ» ТА ОСВЯЧЕННЯ НАЙБІЛЬШОГО ХРАМУ НА ЗАХОДІ УКРАЇНИ

  • By UC Family Magazine
  • 23 Aug, 2012
На день міста в Коломиї (Івано-Франківська область) глава української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав освятив найбільший на заході України храм, на площі перед ратушею відбувся виступ канадського ансамблю «Барвінок», а пізно ввечері для молоді співав Дзідзьо.

19 серпня, на Спаса, в день 771-річчя міста, в Коломиї відбулось освячення найбільшого храму на заході країни. Зранку кілька тисяч жителів та гостей міста у святкових вишиванках прийшли до нової центральної церкви на урочисте богослужіння. Висота Катедрального собору – 52 метри, площа – 1,5 тисячі квадратних метрів. Два поверхи вміщають разом 5 тисяч людей. Будували церкву з 1998 року. Розписаний храм у візантійському стилі з золотавим відтінком. На мідні куполи кошти пожертвував сам папа Римський Іван Павло ІІ під час свого візиту в Україну. Освячення собору здійснив глава української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). Його зустріли звуками трембіт та короваєм.

До Коломиї завітав канадський «Барвінок»
Вдень на центральній площі міста перед ратушею розпочався святковий концерт ансамблю «Барвінок» (Canada, Toronto). Юнаки та дівчата в національних строях на сцені демонстрували бездоганне виконання українських танців, а за сценою – чудове знання української мови.
Художнього керівника «Барвінку»   Федора Даниляка   публіка вітала гучними оплесками. Виданню «UC Family Magazine» пан Даниляк розповів, що приїхав до Коломиї на запрошення міського відділу культури взяти участь у святкуванні для міста і відзначення Дня незалежності (на саме свято незалежності «Барвінок» виступатиме в Києві на Співочому Полі).

Photo:Керівник народного ансамблю танцю «Покуття» (Коломия, Україна) Дана Демків та художній керівник ансамблю «Барвінок» (Онтаріо, Канада) Федір Даниляк.


– Федоре Івановичу, як Вам коломийська публіка?
– Дуже гарно. Нам подобається, як нас приймає публіка. Відчувається, що вона зацікавлена і відкриває для себе щось нове. Власне зараз лунають оплески, крики «Браво!», люди висловлюють своє задоволення, так що нам дуже приємно бути в Коломиї.
– У вас щойно відбувся тур по Європі. Розкажіть, які країни Ви відвідали.
– Ми вже встигли відвідати 6 країн. Були у Празі (Чехія), Любляні (Словенія), Австрії, Братиславі (Словаччина), Будапешті (Угорщина), Перемишлі (Польща). І тепер ми мали 2 концерти в Україні: в Долині та Рожнятові. Зараз даємо концерт в Коломиї, а після того їдемо в Київ святкувати День незалежності в столиці. Там ми готові презентувати 15 танців: залежить від того, скільки нас попросять, бо розуміємо, що буде багато інших колективів.
– Впродовж 16 років Ви приїжджаєте до України. Як би Ви оцінили зміни в країні за цей час?
– Зміни відбулись величезні. Приємно тут бувати. Я приїжджаю кожні 4 роки і щоразу бачу покращення побуту, сервісу, обслуговування. Однак поки-що країна не стабільна, бо немає нормальної влади. При всіх рівнях влада не переживала за народ. А як влада візьметься за народ, то тоді держава буде стабільна.
– Як ви ставитесь до сучасної політичної ситуації в Україні?
– Власне, це i є мета нашої поїздки: якось об’єднати молодь країни і діаспори, аби молодь вимагала вирішувати проблеми країни і ставала на захист мови. Те, що зараз робиться в Україні, – це не правильно. Мені важко судити, бо я є далеко. Не хочу, щоб мене звинувачували, що мені легко казати, як робити… (Пауза. Пан Даниляк опускає очі, стримуючи сльози). Ні, мені не легко судити, не легко казати, але я бачу, що дуже багато людей в Україні трохи помиляються відносно мови. І я хочу, щоб народ в Україні розумів це. Як буде мова, то буде держава, і молодь це повинна знати.
Танцюристка   Марта Чурилович   розповіла, що задоволена можливістю виступити в Коломиї: «В нас також є такий фестиваль в Торонто, правда, він набагато більший. Та мені дуже приємно бачити всіх українців разом в одному місті на одному концерті. Коли ми ходимо по вулиці в наших костюмах, всі питають: «Коли концерт? Звідки ви приїхали? Звідки ви знаєте українську мову?». І це їм дуже дивно, що ми з Канади і спілкуємось українською, адже деякі діти, що живуть тут, не вміють нашою мовою навіть говорити».
Дівчина додає, що їй шкода, що в деяких областях російська мова набула офіційного статусу: «Я не можу зрозуміти, як країна може дозволити, щоб таке сталося. Нам це дуже дивно, прикро і боляче, але що можна зробити? Наша мова в Україні має бути українською».Photo: Танцюристка “Барвінку” Марта Чурилович

Свято на кілька сцен
За кілька годин паралельно у різних частинах міста відбувались концерти і кожен міг обрати музику до смаку. Перед єдиним у світі музеєм писанки естрадно-симфонічний оркестр грав джаз, у парку імені Трильовського виступали Іво Бобул, Михайло Кривень та Надія Шестакова. Ввечері відбувся гала-концерт V дитячого Міжнародного фестивалю «Зорепад». В центрі пройшло міське свято пасічника, на стадіоні «Юність» – футбольний матч між ветеранами «Динамо» (Київ) і «Сільмаш» (Коломия), а для юних коломиян – прем’єра дитячої вистави «Мауглі» у Коломийському драмтеатрі імені Івана Озаркевича. Пізно вночі в залі «Ангару» виступав популярний серед молоді співак Дзідзьо.

Довідка.   Коломия – прикарпатське місто на річці Прут, за 65 км від Івано-Франківська, з населенням 70 тисяч осіб. Коломию ще називають центром Покуття та воротами Гуцульщини. Тут діє кілька музеїв, найвідоміші з яких, – музей Писанки, музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття, музей історії Коломиї. Також в місті є драмтеатр. Коломия має добре розвинену інфраструктуру та транспортне сполучення. У 2009 році Коломию названо «Найбезпечнішим містом» України за версією журналу «Фокус».

For UC Family Magazine © Chrystyna Zanyk

Photos: © Chrystyna Zanyk

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: