Українська діаспора в Торонто вийшла захистити рідну мову

  • By UC Family Magazine
  • 20 Aug, 2012

Ввечері 18 липня кілька сотень українських канадців зібралися перед Генеральним консульством України в Торонто на акцію захисту української мови. З синьо-жовтими прапорами діаспорна громада виступила з протестом проти мовного закону, що надає особливого статусу російській.

«Ми тут зібрались, щоб підтримати своїх братів в Україні, щоб показати, що ми підтримуємо українську мову, що ми підтримуємо українську культуру. Ми за них вболіваємо, ми за них не забули», – заявив один з активістів.

Хлопці та дівчата співали українських пісень та розповідали, що слід використовувати соціальні мережі, щоб поінформувати всіх про антиукраїнську політику влади.

В події взяли участь такі організації:
Конференція Українських Державницьких Організацій Канади,

Ліга Українців Канади,

Ліга Українок Канади,

Спілка Української Молоді в Канаді,

Товариство Колишніх Вояків УПА, Гомін України.

«Мені до глибини душі прикро, що за 20 років незалежності ми мусимо боротися за свою мову рідну, що наші діти голодують в Україні за свою рідну мову. Це є ганьба для тої влади… нещасної», – зазначив ще один активіст.

Це одна з найчисельніших акцій українців за кордоном. Раніше на схожі демонстрації під дипломатичні установи вже вийшли українці в США, Аргентині, Англії, Франції, Німеччині, Чехії та Литві.

В Києві та інших містах і далі тривають акції протесту на захист української.

Закон, ініційований депутатами від Партії Регіонів Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, передбачає можливість використовувати регіональні мови на територіях, де проживає більше 10% носіїв цієї мови. Противники закону переконані: фактично російська отримає статус другої державної, оскільки в більшості областей на сході України вона стане
регіональною.

photo 1: UkeTube video

photo 2: Andrij Biliak

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: