Українська діаспора в Торонто вийшла захистити рідну мову

  • By UC Family Magazine
  • 20 Aug, 2012

Ввечері 18 липня кілька сотень українських канадців зібралися перед Генеральним консульством України в Торонто на акцію захисту української мови. З синьо-жовтими прапорами діаспорна громада виступила з протестом проти мовного закону, що надає особливого статусу російській.

«Ми тут зібрались, щоб підтримати своїх братів в Україні, щоб показати, що ми підтримуємо українську мову, що ми підтримуємо українську культуру. Ми за них вболіваємо, ми за них не забули», – заявив один з активістів.

Хлопці та дівчата співали українських пісень та розповідали, що слід використовувати соціальні мережі, щоб поінформувати всіх про антиукраїнську політику влади.

В події взяли участь такі організації:
Конференція Українських Державницьких Організацій Канади,

Ліга Українців Канади,

Ліга Українок Канади,

Спілка Української Молоді в Канаді,

Товариство Колишніх Вояків УПА, Гомін України.

«Мені до глибини душі прикро, що за 20 років незалежності ми мусимо боротися за свою мову рідну, що наші діти голодують в Україні за свою рідну мову. Це є ганьба для тої влади… нещасної», – зазначив ще один активіст.

Це одна з найчисельніших акцій українців за кордоном. Раніше на схожі демонстрації під дипломатичні установи вже вийшли українці в США, Аргентині, Англії, Франції, Німеччині, Чехії та Литві.

В Києві та інших містах і далі тривають акції протесту на захист української.

Закон, ініційований депутатами від Партії Регіонів Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, передбачає можливість використовувати регіональні мови на територіях, де проживає більше 10% носіїв цієї мови. Противники закону переконані: фактично російська отримає статус другої державної, оскільки в більшості областей на сході України вона стане
регіональною.

photo 1: UkeTube video

photo 2: Andrij Biliak

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: