Євро в Києві триває: вірші в метро, живі скульптури та ковалі

  • By UC Family Magazine
  • 30 Jun, 2012
До закінчення футбольного чемпіонату «Євро-2012» залишилось всього кілька днів. Більшість вболівальників, що приїхали в перші дні спортивної події до Києва, вже поїхали додому, так як їхні команди вибули з гри. Нові фани приїдуть на фінальний матч. Проте дух свята в столиці не зникає. Крім щоденних мистецьких майстер-класів уфан-зоні, публіку розважають ковалі, вбрані у козацький одяг. Вони важкими молотками кують сувенірні монети з символікою Євро та підкови на щастя.

Вздовж Хрещатика розмістились цікаві скульптури: здалеку посріблені та позолочені статуї здаються цілком звичайними, та ближче можна роздивитись: вони ледь помітно рухаються, час від часу змінюють позу і навіть кліпають повіками. Впродовж кількох годин такі «пам’ятники» позують, і кожен охочий може сфотографуватися з ними, кинувши до капелюха кілька монет.

Крім того, на центральній вулиці столиці можна заглянути до сувенірних лавок. Не зважаючи на те, що українська збірна вибула зі змагання за європершість з футболу, українці все одно до матчів розмальовують обличчя синьо-жовтими фарбами, чіпляють до
автівок національні прапорці на одягають футболки нашої команди. У фан-зоні прапорець можна купити за 25 гривень, футболки та вишиванки по 300 гривень, та інші сувеніри (горнятка, перуки, брелоки) – до сотні.

Проте найбільш неочікувано те, що мистецьким місцем стало навіть метро. На станціях підземки – поезія. На стінах можна почитати українською та англійською вірші 12 українських та 12 польських поетів в рамках проекту “Євро Вірші Euro Poems”. Серед них – поезія Юрія Андруховича та Сергія Жадана. Почитати вірші можна на станціях «Політехнічний інститут», «Поштова площа» та «Кловська» до 2 липня.

Організатори кажуть, що мета події – показати спільну європейську культурну спадщину українців і поляків на прикладі сучасної поезії, а також залучити нову аудиторію до літературного життя.

В дні без матчів у фан-зоні – концерти. Завтра, 30 червня, в переддень фінального матчу до Києва приїдуть зірки світової величини: українців на іноземних фанів чекає концерт Елтона Джона і групи Queen. Вхід безкоштовний.

For UC Family Magazine © Chrystyna Zanyk from Kyiv

Photos: © Chrystyna Zanyk

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 25 Aug, 2017
24 серпня 2017 року, в День Незалежності України ФОМА та гурт Мандри презентували кліп на пісню " Гради Вогняні" в ім'я світлої пам'яті всіх загиблих Вояків нашої Батьківщини , що поклали душу і тіло за нашу рідну землю. За мирне небо над Україною .
Всі фото і відео цього кліпу , відзняті Олександром Глядєловим, Олесем Кромплітцом, Максимом Дондюком та Маркіяном Луцeйко протягом останніх трьох з половиною років цієї війни . Слова і музика - Сергій Фоменко.
Сергій Фоменко: "Ми також присвячуємо цей кліп і пісню світлій пам'яті загиблих в Ілловайську . Ми пам'ятаємо , ми дякуємо , ми сумуємо і схиляємо голови. Слава Героям України !"
By UC Family Magazine 23 Aug, 2017
23 серпня в Україні відзначають День державного прапора. І хоч це свято відносно нове (його почали святкувати з 2004 року), та історія українського прапора сягає сивої давнини.
Джерело  Телеканал новини «24»

Легенди про зародження

Як на українських землях з’явився символ з поєднанням синього та жовтого кольорів – достеменно невідомо. Деякі легенди говорять, що ці кольори з’явились завдяки трипільцям під час великого переселення народів.

Перша історична згадка датується 1256 роком – днем заснування Львова. Саме на гербі міста Лева поєднались ці символічні для країни кольори – жовтого лева на блакитному фоні.

Поєднання цих барв знаходимо і в добу козацтва, особливо у період XVIII століття. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Перша письмова згадка

Під час опису Грюнвальдської битви (між військами держави Тевтонського ордену та об'єднаними військами Королівства Польського і Великого князівства Литовського та Руського, 1410 рік) автор розповідає, що львівське військо виступило під синьо-жовтими кольорами – це був синій прапор із золотим левом, що спирається на скелю.

Перша спроба утворити прямокутний прапор із жовтого та блакитного кольорів була зроблена Головною Руською радою (перша українська політична організація на Галичині, створена під час революції в Австрійській імперії для оборони прав українського населення). У 1848 році з ініціативи Ради на міській ратуші Львова вперше замайорів жовто-блакитний прапор.

Прапор і політика

Перше офіційне визнання синьо-жовтого як прапора українського народу відбулась 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила Закон, затвердивши поєднання жовтого та блакитного кольорів як стяга Української Народної Республіки.

До речі, донині точаться дискусії про те, який прапор правильний: сучасний варіант із блакитним вгорі та жовтим внизу, чи навпаки – із жовтим зверху. Деякі історики переконують: саме останній варіант використовували у часи Української Народної Республіки. Насправді ж у часи УНР використовували обидва варіанти стягу.

Нині принести український прапор на футбольний матч стало нормою, однак у часи СРСР з’явитись з синьо-жовтим полотнищем було справжнім подвигом.

Історичний футбольний матч

Справді історична подія відбулась 27 липня 1976 року. У Монреалі на Олімпійських Іграх під час футбольного матчу між збірними Німецької Демократичної Республіки та СРСР (більшість команди збірної становили гравці київського "Динамо") українці вивісили плакат із надписом: "Свобода Україні!". А українець Данило Мигаль, який жив у Канаді, наважився вибігти із синьо-жовтим прапором просто на футбольне поле та ще й станцював гопака. Акція тривала 15 секунд, після чого поліція вивела його зі стадіону. Тоді чи не вперше весь світ побачив український прапор.

" target="_top">Цей момент можна побачити на 1:15:44

Найбільший прапор України має розмір 40х60 метрів, він повністю ідентичний до пропорцій стандартного: дві рівні смуги, а ширина і висота мають співвідношення 2:3. Стяг внесли до Книги рекордів України.

Цей велетень об’їхав майже усю країну. Його розгорнули у прифронтовому Маріуполі, коли місто звільнили від терористів.


By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
More Posts
Share by: