Під час Євро на Хрещатику – магічні ляльки-мотанки, писанки та живопис

  • By UC Family Magazine
  • 20 Jun, 2012

–         Я знаю, що ці ляльки-мотанки мають магічну силу, – каже по-змовницьки Оксана.

–         Навіть кохання можна приворожити, – відповідає їй подруга.

Поки дівчата пліткують, їхні руки вправно відділяють нитки від основного тканого полотна. Окремо вишивають одяг ляльці, зав’язують вузлики – і магічна іграшка вже з ручками-ніжками.

На головній вулиці Києва у фан-зоні до Євро-2012 вирує творче життя. Тут розмістились майстер-класи з народними ремеслами. Найпопулярніший та один з найзагадковіших – виготовлення ляльок-мотанок, адже про ці маленькі фігурки з тканих ниток побутує
безліч магічних історій.

«Це старовинна українська вузлова лялька, яка прийшла до нас з сивої давнини. Вона пробуджу єколективну пам’ять народу, що сягає глибинного коріння наших далеких предків. Це наша обережна лялька. Загалом було багато пісень та речей, що захищали наших пращурів від труднощів. Але найсильнішим мотивом завжди була і буде любов. Якщо додавати її до всього, до чого торкаєтесь, то все буде вдаватися», – розповідає учням майстриня Олена Колюх, керівник спілки майстрів Вижгорода та керівник дитячої студії «Золоті ручки».

Дівчата знову починають перешіптуватись та заходитись сміхом. В той час пані Олена розповідає нам, що і справді охочих навчитись мистецтву створення ляльок-мотанок – немало. І що цікаво – плести фігурки-обереги приходять не лише дівчата, а й хлопці та навіть дорослі чоловіки: стіл постійно зайнятий.

Поруч з ляльками-мотанками розмістились й інші майстер-класи: невеличкий гурток живопису, де рельєфна різнобарвна масляна фарба на мольберті аж проситься на полотно. Поруч – ліплення з глини. Роботи учасників нічим не гірші від сувенірів, що продаються у магазинчиках на фан-зоні. Далі – різьба по дереву. Невеликим електроприладом юнаки та дівчата «розписують» шматки дерева.

Також на Хрещатику – творчі заняття з виготовлення сувенірів та навіть будівельні майстер-класи від національних спонсорів свята.

«Ми працюємо з 8 червня до 1 липня кожного дня від 14:00 до 20:00 і приймаємо всіх охочих на майстер-класи. Щодня на них навчаються народним ремеслам від 50 до 100 осіб», – каже представниця організаторів Юлія Семенова.

Дівчина додає, що такі заняття вже мають багато прихильників. «Дехто приходить по декілька разів, що особливо приємно. Відчувається, що люди зацікавилися, можливо, вони цю справу в майбутньому продовжать», – додає Юлія.

Для тих, хто не може всидіти на мистецькому занятті, одразу поруч – майданчик з іграми. Тут можна і в настільний футбол зіграти партію-другу, і обличчя розфарбувати в кольори рідних прапорів, аби вже за кілька годин в цій же фан-зоні вболівати за своїх на справжньому чемпіонаті.

For UC Family Magazine © Chrystyna Zanyk from Kyiv

Photos: © Chrystyna Zanyk

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: