ВЕЛИКДЕНЬ У ТВОРЧОСТІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

  • By UC Family Magazine
  • 14 Apr, 2012

У поезії “На Великдень на соломі…”  Тарас Шевченко змалював гірку долю маленької сирітки в  

протиставленні до щас­ливого життя дітей, які мають батьків. На Великдень, граючись крашанками, діти вихвалялися обновами, які справили їм їхні батьки:

Тому к святкам

З лиштвою пошили Сорочечку.

А тій стьожку,

Тій стрічку купили,

Кому шапочку смушеву,

Чобітки шкапові,

Кому свитку.

Тільки бідній бездоглядній сирітці нічим похвалитися: вона без обнови, сховала маленькі рученята в рукави, і слухала, що розказували інші. Коли дішла черга до неї сумно сказала:

А я в попа обідала, —

Сирітка сказала

 Тарас Шевченко знав про життя сиріт багато, як ніхто інший, і серце його краялося від жалю, коли він бачив таких дітей, тому у віршах поет намагався передати свою любов і співчуття до сиріт і викликати подібні почуття у своїх читачів.

Компанія UkrWest Ltd в особі п.Світлани Борисенкo, у співпраці з Віктором Глазком із Канади та львівським художником малюнку на склі Ярославом Адамовичем, зробили відеоряд на сюжет цього вірша. Приємно, що художник радо погодився стати учасником цього благодійного проекту, бо багато і плідно працює над темою українських традицій. Протягом 6-ти місяців п.Ярослав намалював понад 15 картин на склі, у яких чітко і глибоко відобразив сюжет вірша. Оглядаючи ці картини, не можеш  відірватися, бо в них яскраво відображена суть цього вірша та великодні традиції України.
            – Я був дуже задоволений процесом роботи над цим проектом, а також вражений професіоналізмом художника – аніматора Віктора Глазка з Канади. Від п.Віктора я навчився досконалості та високохудожньої майстерності. У моєму житті нічого подібного у творчості не було – згадує художник. Проект був меценатський, тому наміру заробити на цьому не було, бо всі знали, що працюємо над віршем Т.Шевченка, а це велика відповідальність і честь.  
            Слід зазначити, що талановитий художник Ярослав Адамович уже давно співпрацює не тільки з п.Світланою Борисенко та компанією UkrWest Ltd, а також з Академією Ремесел та Етнографії в Івано-Франківську. За час співпраці зроблено дуже багато. Пан Ярослав – автор багатьох обкладинок та ілюстрацій до дитячих книжок про Писанку. Автор великої кількості великодніх листівок. Ілюстрації до вірша – це не тільки продовження роботи над темою Писанки та Великодня, а новий крок у творчості над поєзією Т.Шевченка. Приємно, що завдяки спільній і злагодженій співпраці вдалося відтворити  у картинах і на відео цей глибокий за змістом і проникливий до тяжкої долі дітей – сиріт вірш нашого Кобзаря.

© Автор: Юрій Атаманюк

ФОТО:

© Вірш на “Великдень на соломі …” написали на гусячому яйці Мирослава Новак і Марія Несевич.

  Передрук або будь-яке iнше комерцiйне використання можливе лише з дозволу редакції або автора.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: