Фелони збаражанки носять священики з усієї України

  • By UC Family Magazine
  • 03 Feb, 2012

Вишивка майстрині Тамари Атаманчук зі Збаража більше схожа на мальовані картини. А секрет у тому, що вишивальниця, як людина, яка колись вибрала собі професію художника, голкою та ниткою працює, наче пензлем. Усі неповторні вироби Тамари Дмитрівни вишиті гладдю.

Вишивати пані Атаманчук почала 15 років тому. Розповідає, що коли у 90-ті роки потрапила під скорочення як художниця, то не могла довго сидіти без роботи. “Мала себе в чомусь реалізувати, тож спробувала вишивати, — ділиться жінка. — Саме вишивати, а не відшивати. Малювала візерунок на папері і тільки після цього переносила його на полотно. Відтоді вишивка полонила моє серце й стала справою життя”.
До речі, першою роботою Тамари Атаманчук, як вишивальниці, був фелон для отця Бориса з Новиків. „Хоч фелон вишитий давно, але отець і досі його одягає і вважає святковим”, — розповідає вишивальниця.
Нині у доробку майстрині дуже багато робіт.
— Мої фелони носять священики по всій Україні – в Ужгороді, Миколаєві, Харкові, Полтаві, — каже Тамара Дмитрівна. — Останню свою роботу віддала у церкву в Івано-Франківськ. Особливо багато замовлень на вишиття для храмів перед Великим постом, Великоднем.
Збаразька майстриня-вишивальниця Тамара Атаманчук зізнається, що береться за усе, що замовляють. Вишиває рушники, скатертини, жіночі і чоловічі сорочки, сукні, дитячий одяг. Все — в єдиному екземплярі. Багато її виробів мають люди за кордоном — в Америці, Австралії, Англії, а також Італії.
Свій досвід та вміння Тамара Атаманчук передає донькам.
— Старша Тетяна вже вивчила мою техніку, — каже жінка. — Я вишиваю так, як бачу. Усі візерунки народжуються в голові. А молодша дочка Ольга гарно вишиває бісером.
Збаразька майстриня-вишивальниця охоче демонструє свої роботи. У 2002 році вона представляла Тернопільщину на виставці у Пирогово, часто презентувала вишивку у ПК “Березіль”, замковому палаці в Збаражі.
З нагоди 800-річчя Збаража Тамара Атаманчук вишила хоругву у калині та колоссі із зображенням гербів міста-ювіляра та Національного заповідника “Замки Тернопілля” (їх теж малювала майстриня). Хоругву, яку Тамара Дмитрівна вишивала три тижні, вона подарувала Збаразькому замку.
— Біля вишивки сиджу інколи по 17-18 годин. Все залежить від натхнення, — каже Тамара Дмитрівна. — Коли віддаю роботу, то здається, що не візьмуся за голку тижнів зо два. Але де там. Через два дні беру папір, олівець, малюю і знову вишиваю. Надихає усе навколо — квітучий сад, поля соняхів, квітучі луги… Все це я замальовую і переношу на полотно.
Світлана Бондар

Джерело :   gazeta-misto.te.ua

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: