Орест Галушка: Творимо Українську Громаду на Спільній Забаві

  • By UC Family Magazine
  • 11 Dec, 2011

Орест Галушка – молодий, перспективний менеджер і фінансист, учасник танцювального ансамблю “Веснянка”, організатор забави “Royal Melankа” та інших українських імпрез. У розмові з Іриною Колодійчик розповідає як завдяки організації спільних забав на свято Меланії намагається поєднати українську громаду в Торонто.

– Чи практикуються в українській громаді в Торонто якісь особливі традиції святкування Нового Року та Різдва та   Меланії?

– У нас є традиція, коли під час Різдвяних свят учасники ансамблю “Веснянка” ходять з вертепом по українських хатах. Наш ансамбль складається з 30 – ти чоловік. Ми ділимося на групи і кожна група ходить по визначених хатах. Зі собою беремо акордеон і сопілку, кожен виконує свою роль, є певний фан -рейзер. Готуємось до вертепу протягом грудня, кожен вивчає свою роль. Ця традиція –візитна карточка нашого ансамблю, з цього маємо велику фінансову підтримку. Багато осіб розуміє це і охоче нас підтримують. Родини, куди ми ходимо, дуже гарно нас гостять і можна гарно побавитись. До речі лемки також мають такі вертепи.

  – Розкажіть про своє походження.

 – Я народився у польському місті Кентшин. До Канади приїхав в 1990 році коли мені було 15 років іпроживаю тут уже 22 роки. Раніше сюди приїхав мій тато, котрий мешкав в США. Мої діди народилися на Львівщині, а під час акції “Вісла” були насильно переселені на німецькі терени. Один мій дід був воїном УПА. Маю родину у Львові і Перемишлі. Я ще жодного разу не був в Україні, але збираюсь туди поїхати у червні 2012 року на чемпіонат з футболу, коли гратиме Україна.

– Ви приїхали до Канади як емігрант і відразу влилися в у країнське життя

– Наша родина завжди підтримувала українську культуру в Польщі. У нашій громаді завжди була велика активність: ми вивчали релігію, українську мову та історію. До речі мій тато створив у Венгожево український ансамбль “Черемош”. Починав з того, що їздив по селах і запрошував людей до ансамблю. На початку 1980 – х років, коли тато виїхав до США, в ансамблі було 30 танцюристів, 30 хористів i 6 музикантів. Мої діди і бабусі були активістами в українському громадському житті. Це вже склалася така собі родинна традиція. Зв’язок новоприбулих з громадою завжди здійснювався через танці. В останні роки я багато працюю з неурядовими організаціями Канади. І таких людей є досить багато. Понад три роки організовую вечірки. Від самого початку громада Торонто віднеслася до цього дуже прихильно. Я дуже задоволений і підтримую це надалі.

– Яка програма вечора на свято Меланії?

– Це дуже довга і давня традиція –одна з найважливіших ночей в році для українців за кордоном. Всі танцюють вальси, польки, коломийки. Це фестивальна атмосфера, на яку приходить багато людей. Моя “Royal Melanka”, за задумом, є престижнішою. Я запропонував ексклюзивний заклад, розташований біля озера Онтарiо. Розраховано, що зійдеться 500 людей. Крім традиційної групи з України “Mad Heads XL” будуть розважати гостей група “Hudi a mocni”, а також відомий скрипаль Василь Попадюк. Під час обіду будуть грати бандуристи. Я дуже вдячний “Mad Heads XL”, що вони погодились приїхати. До речі у них на цей час заплановані гастролі по Канаді та США. На майбутнє планую запрошувати ще більше гуртів з України.

  – Цікаво якими були попередні вечірки? Які гурти на них виступали?

– В Канаді традиційними в організації різних вечірок є “СУМ” і “Пласт”, які нараховують до тисячі членів. Переважно на забави я запрошую гурт “Klooch” або “Зірка”. Меланка зачаровує усіх гарними і барвистими костюмами, прекрасними щедрівками. Українська молодь Канади чекає на цю ніч цілий рік. Першу Меланку я відвідав, коли мав 17 років і з того часу не пропустив жодної забави.

– Звідки у Вас з’явилося бажання підтримувати українську культуру?

– Багато українців з – за кордону підтримують українські справи, які їм передалися через батьків. Вони дуже горді і підтримуть громаду. Людей, які приїхали з України, є приблизно 30% і коли ми граємо такі пісні як, наприклад, “Ой на горі два дубки”, то така пісня не може не притягнути людину до громади. У свою Маланку я намагаюсь притягнути всіх –із “СУМу”, із “Пласту”, католиків, православних, новоприбулих з Польщі та України. Ми розуміємо, що є різниця між українцями в Канаді і українцями в Україні і я дуже задоволений, що “ Mad Heads XL ” можуть поєднати цих українців. Між українцями, які приїхали з України чи Польщі та українцями, які тут народились, переривається інформація. Але культура в Україні зараз все ж таки розвивається. Україна матиме свої злети і падіння, і це треба пережити. Через такі забави набагато легше підтримувати українських людей у їхньому спілкуванні, а для хлопців є можливість зустріти гарних українських дівчат. Ми творимо українську громаду на спільній забаві. Кожен з нас вірить, що він хоче бути в громаді. Через такі забави дуже легко кожному допомогти.

– Яким є Ваше основне заняття?

– Після приїзду з Польщі до Канади я поступив до Tоронтського Університету, який успішно закінчив. А нещодавно отримав Certified Management Accountant. Я –фінансовий аналітик. Зараз працюю у фірмі Bayotec. Загалом працюю в фінансах уже 10 років.

– Організаторство вечірок–це для Вас хобі чи спосіб заробляти гроші?

– Моя перша праця –фінансист, а організація святкових вечірок–це діяльність, яка передалася мені в родині з покоління в покоління. Раніше у Торонто не було імпрез, які були б на високому рівні. У мене був намір зробити забаву такою, куди б приходило багато молодих людей і де б грала гарна музика. Зараз збираю на одній вечірці до 500 людей, а за останні три роки мені вдалося привести 4 тисячі людей. Я задоволений, що можу зібрати стільки людей, які можуть провести гарно час.

Розмовляла з Орестом Галушкою Ірина Колодійчик

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: