День Свободи в Києві: тисячі мітингувальників і сотні міліціонерів

  • By UC Family Magazine
  • 22 Nov, 2011

«Свободу не спинити! Банду геть! Разом нас багато!» – ці та інші знайомі кожному українцю лозунги вигукує кількатисячний натовп, який зібрався 22 листопада через дорогу від Майдану в Києві. Саме цього дня сім років тому тут почалась Помаранчева революція, що змінила життя українців. І вже через рік в Україні вперше відсвяткували День Свободи. Тодішній президент Віктор Ющенко у 2005 році започаткував його своїм указом «…з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання у громадян почуття національної гідності, враховуючи історичне значення революційних подій осені 2004 року, які засвідчили волелюбність Українського народу, його прагнення до свободи і демократичних цінностей, та на підтримку ініціатив громадськості…».

 «Такого сумного Дня Свободи я ще не бачила, – з жалем розповідає активістка Оксана Піддубна, дивлячись на сотні беркутівців довкола, – і це ми їх утримуємо своїми податками, щоб вони нас не пускали на площу?!»

 Окружний адмінсуд Києва на прохання міської адміністрації заборонив проводити масові заходи на центральній площі країни 21-22 листопада. Формальна причина – встановлення новорічної ялинки. На своїх сторінках у фейсбуці кияни закликали друзів піти «прогулятися близько шостої вечора до центру».

 Ті, хто піднімаються з метро на Майдан, обіцяної ялинки не побачать. Проте вони точно помітять цілі загони спецпідрозділів міліції і в переході, і на вулиці.

 Навпроти обгородженої площі Майдану зібралися дві групи мітингувальників: зліва – більше сотні опонентів відзначення річниці, справа – понад три тисячі прихильників.

Ті, хто відмічають День Свободи, – з помаранчевими стрічками, апельсинами. В декого в руках горить свічка. Серед них і відомі культурні діячі: письменники брати Капранови, казкар Сашко Лірник, письменниця і співачка Ірена Карпа, співак Сашко Положинський. На підвищенні виступають політики та підприємці, які рік тому влаштували Податковий майдан проти нового Податкового кодексу. «Зробимо нову революцію!», – кричать вони, проте народ досить кволо реагує на таку ідею.

Зліва їх тісним кільцем охопила міліція. А за нею – менше двохсот людей розмахують прапорами «Досить».  До них беркут нікого не пропускає, та і їх випускає неохоче. Довго посперечавшись з ними і показуючи журналістські посвідчення, ми з колегою таки потрапили у табір противників Помаранчевої революції. Але ніяких противників там не побачити. Переважно молоді хлопці, деякі з синцями, дехто напідпитку. Кілька бабусь і дівчат з прапорами. Вони майже мовчки розмахують стягами під голосну музику і час від часу прослухують той самий запис – виступ свого лідера Олега Калашнікова, голови «Загальновійськового союзу України», який звинувачує екс-прем’єрку Юлію Тимошенко у розкраданні держбюджету.

 Підходимо ближче до дівчинки з синьо-жовтим прапором:

–         Коли заплатять? – спокійно питаємо.

–         Після восьмої, але заплатять точно, – запевняє вона.

–         А тобі скільки обіцяли, бо ми не впевнені, чи нам не мало дадуть?

–         70. А вам? – дивиться вона на нас.

 Помаранчевий натовп вирішує таки піти до Майдану, і люди прямують до дороги. Спецпідрозділи міліції швидко вибігають і перекривають їм шлях. Кілька сутичок з демонстрантами. Люди розгнівані, кричать «Зека – на нари» і «Спасіба житєлям Данбаса…».

 Після восьмої вечора мітингувальники потрохи розходяться, Майдан пустіє.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: