День Свободи в Києві: тисячі мітингувальників і сотні міліціонерів

  • By UC Family Magazine
  • 22 Nov, 2011

«Свободу не спинити! Банду геть! Разом нас багато!» – ці та інші знайомі кожному українцю лозунги вигукує кількатисячний натовп, який зібрався 22 листопада через дорогу від Майдану в Києві. Саме цього дня сім років тому тут почалась Помаранчева революція, що змінила життя українців. І вже через рік в Україні вперше відсвяткували День Свободи. Тодішній президент Віктор Ющенко у 2005 році започаткував його своїм указом «…з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання у громадян почуття національної гідності, враховуючи історичне значення революційних подій осені 2004 року, які засвідчили волелюбність Українського народу, його прагнення до свободи і демократичних цінностей, та на підтримку ініціатив громадськості…».

 «Такого сумного Дня Свободи я ще не бачила, – з жалем розповідає активістка Оксана Піддубна, дивлячись на сотні беркутівців довкола, – і це ми їх утримуємо своїми податками, щоб вони нас не пускали на площу?!»

 Окружний адмінсуд Києва на прохання міської адміністрації заборонив проводити масові заходи на центральній площі країни 21-22 листопада. Формальна причина – встановлення новорічної ялинки. На своїх сторінках у фейсбуці кияни закликали друзів піти «прогулятися близько шостої вечора до центру».

 Ті, хто піднімаються з метро на Майдан, обіцяної ялинки не побачать. Проте вони точно помітять цілі загони спецпідрозділів міліції і в переході, і на вулиці.

 Навпроти обгородженої площі Майдану зібралися дві групи мітингувальників: зліва – більше сотні опонентів відзначення річниці, справа – понад три тисячі прихильників.

Ті, хто відмічають День Свободи, – з помаранчевими стрічками, апельсинами. В декого в руках горить свічка. Серед них і відомі культурні діячі: письменники брати Капранови, казкар Сашко Лірник, письменниця і співачка Ірена Карпа, співак Сашко Положинський. На підвищенні виступають політики та підприємці, які рік тому влаштували Податковий майдан проти нового Податкового кодексу. «Зробимо нову революцію!», – кричать вони, проте народ досить кволо реагує на таку ідею.

Зліва їх тісним кільцем охопила міліція. А за нею – менше двохсот людей розмахують прапорами «Досить».  До них беркут нікого не пропускає, та і їх випускає неохоче. Довго посперечавшись з ними і показуючи журналістські посвідчення, ми з колегою таки потрапили у табір противників Помаранчевої революції. Але ніяких противників там не побачити. Переважно молоді хлопці, деякі з синцями, дехто напідпитку. Кілька бабусь і дівчат з прапорами. Вони майже мовчки розмахують стягами під голосну музику і час від часу прослухують той самий запис – виступ свого лідера Олега Калашнікова, голови «Загальновійськового союзу України», який звинувачує екс-прем’єрку Юлію Тимошенко у розкраданні держбюджету.

 Підходимо ближче до дівчинки з синьо-жовтим прапором:

–         Коли заплатять? – спокійно питаємо.

–         Після восьмої, але заплатять точно, – запевняє вона.

–         А тобі скільки обіцяли, бо ми не впевнені, чи нам не мало дадуть?

–         70. А вам? – дивиться вона на нас.

 Помаранчевий натовп вирішує таки піти до Майдану, і люди прямують до дороги. Спецпідрозділи міліції швидко вибігають і перекривають їм шлях. Кілька сутичок з демонстрантами. Люди розгнівані, кричать «Зека – на нари» і «Спасіба житєлям Данбаса…».

 Після восьмої вечора мітингувальники потрохи розходяться, Майдан пустіє.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: