Прогулянка до казкової Пейзажної алеї у Києві

  • By UC Family Magazine
  • 01 Nov, 2011

Прогулянка до казкової Пейзажної алеї у Києві

Христина Заник

  Пейзажна алея – це шматочок дитячої казки і старовинної легенди в самому серці Києва. Попри розташування в центрі міста, туристів тут доволі небагато, і саме це найбільше приваблює тих, хто втомився від гамору столиці. Пропонуємо Вам невелику осінню фото-екскурсію до Пейзажної алеї.

  Як дістатись?

Добратись до цього мальовничого місця можна трьома маршрутами: від Золотих воріт пішки по вулиці Володимирській, від Контрактової площі через Андріївський узвіз або від Майдану Незалежності. Пропонуємо останній.

  Що цікавого по дорозі

З центральної площі України потрібно піднятися вгору вулицею Михайлівською. Але не поспішайте. І тоді ви помітите закохані ліхтарі та дерево, що родить крісла. Їх з металу спорудив коваль і художник Володимир Білокінь. На перетині з Великою Житомирською праворуч – Михайлівський Золотоверхий собор, зведений на початку 12 століття внуком Ярослава Мудрого князем Святополком. А з-за перехрестя ліворуч виглядають куполи дзвіниці Софії Київської. На площі біля Михайлівської церкви – пам’ятник княгині Ользі.

 Далі зверніть на Володимирську. Тут – шматочок від мистецького узвозу. Просто на землі безліч картин: пейзажі, портрети, натюрморти. Серед живописних човнів, пір року, красивих жінок можна гуляти безкінечно, але рушайте до Десятинного провулку.

  Історія та сучасність

Тільки ви ступите кілька кроків у цю вуличку, як опинитесь в зовсім іншому вимірі. Древня історія тут межує з сучасним мистецтвом. Саме на цих схилах знаходились оборонні вали Верхнього міста – Дитинця, тут розкинулось місто князя Володимира, який хрестив Русь. На великому камені висічені літописні: «Звідси пішла земля Руська». Праворуч – видніється Андріївський собор, поруч за огорожею – залишки Десятинної церкви 11 століття. Тут також знаходиться музей історії України. А недалеко – язичницькі символи.

Ліворуч – казкова пейзажна алея, прокладена у 80-тих, одне з улюблених місць киян: сюди вони приходять відпочивати сім’ями. І поки діти бавляться поміж кольоровими котом-сороканіжкою, лавочкою-кроликом, Маленьким принцом чи спускаються з гірки, дорослі милуються так званим новим Подолом та Замковою горою, що розкинулись внизу. Саме тут блукають закохані пари, а в теплу пору влаштовують пікніки.

 Пейзажна алея зведена за проектом архітектора Аврама Мілецького, а облаштував її у 2009-му молодий скульптор і дизайнер Костянтин Скритуцький. Вздовж невеликої траси – мультиплікаційні і казкові герої, невідомі істоти та оригінальні лавочки, фонтан з зебрами і мозаїчні кішки. Не віриться, що за будинками – гамірна київська дорога з її шаленим темпом життя.

 Крім того алея – символ ще однієї гордості киян. У 2007 році вони відстояли сквер, на місця якого планувалась багатоповерхівка. За власні гроші та кошти меценатів і звели дитячий майданчик.

Дерев’яні сходи спустять Вас до малообжитої елітної частини Подолу: вузьких вуличок, бруківки та кольорових будиночків.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: