Прогулянка до казкової Пейзажної алеї у Києві

  • By UC Family Magazine
  • 01 Nov, 2011

Прогулянка до казкової Пейзажної алеї у Києві

Христина Заник

  Пейзажна алея – це шматочок дитячої казки і старовинної легенди в самому серці Києва. Попри розташування в центрі міста, туристів тут доволі небагато, і саме це найбільше приваблює тих, хто втомився від гамору столиці. Пропонуємо Вам невелику осінню фото-екскурсію до Пейзажної алеї.

  Як дістатись?

Добратись до цього мальовничого місця можна трьома маршрутами: від Золотих воріт пішки по вулиці Володимирській, від Контрактової площі через Андріївський узвіз або від Майдану Незалежності. Пропонуємо останній.

  Що цікавого по дорозі

З центральної площі України потрібно піднятися вгору вулицею Михайлівською. Але не поспішайте. І тоді ви помітите закохані ліхтарі та дерево, що родить крісла. Їх з металу спорудив коваль і художник Володимир Білокінь. На перетині з Великою Житомирською праворуч – Михайлівський Золотоверхий собор, зведений на початку 12 століття внуком Ярослава Мудрого князем Святополком. А з-за перехрестя ліворуч виглядають куполи дзвіниці Софії Київської. На площі біля Михайлівської церкви – пам’ятник княгині Ользі.

 Далі зверніть на Володимирську. Тут – шматочок від мистецького узвозу. Просто на землі безліч картин: пейзажі, портрети, натюрморти. Серед живописних човнів, пір року, красивих жінок можна гуляти безкінечно, але рушайте до Десятинного провулку.

  Історія та сучасність

Тільки ви ступите кілька кроків у цю вуличку, як опинитесь в зовсім іншому вимірі. Древня історія тут межує з сучасним мистецтвом. Саме на цих схилах знаходились оборонні вали Верхнього міста – Дитинця, тут розкинулось місто князя Володимира, який хрестив Русь. На великому камені висічені літописні: «Звідси пішла земля Руська». Праворуч – видніється Андріївський собор, поруч за огорожею – залишки Десятинної церкви 11 століття. Тут також знаходиться музей історії України. А недалеко – язичницькі символи.

Ліворуч – казкова пейзажна алея, прокладена у 80-тих, одне з улюблених місць киян: сюди вони приходять відпочивати сім’ями. І поки діти бавляться поміж кольоровими котом-сороканіжкою, лавочкою-кроликом, Маленьким принцом чи спускаються з гірки, дорослі милуються так званим новим Подолом та Замковою горою, що розкинулись внизу. Саме тут блукають закохані пари, а в теплу пору влаштовують пікніки.

 Пейзажна алея зведена за проектом архітектора Аврама Мілецького, а облаштував її у 2009-му молодий скульптор і дизайнер Костянтин Скритуцький. Вздовж невеликої траси – мультиплікаційні і казкові герої, невідомі істоти та оригінальні лавочки, фонтан з зебрами і мозаїчні кішки. Не віриться, що за будинками – гамірна київська дорога з її шаленим темпом життя.

 Крім того алея – символ ще однієї гордості киян. У 2007 році вони відстояли сквер, на місця якого планувалась багатоповерхівка. За власні гроші та кошти меценатів і звели дитячий майданчик.

Дерев’яні сходи спустять Вас до малообжитої елітної частини Подолу: вузьких вуличок, бруківки та кольорових будиночків.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: