Балетмейстер ансамблю «Донбас» Олександр Прокопенко

  • By UC Family Magazine
  • 20 Oct, 2011

Балетмейстер ансамблю «Донбас» Олександр Прокопенко: «Мистецтво перемагає все, а те, що є політика, мене не цікавить і я займаюсь своєю справою».

У рамках 120-річчя поселення українців в Канаді концертна агенція «Boenarts» презентує тур містами Канади заслуженого академічного ансамблю пісні та танцю України «Донбас». Цей професійний ансамбль є позитивною візитівкою Донбасу, регіону, який через політичні аспекти пов’язані з походження діючої влади в Україні сприймається негативно. Ансамбль чимало концертував за кордоном, нівелюючи негативні стереотипи. Художній керівник, головний балетмейстер Олександр Прокопенко розповідає про плановану  програму виступів колективу містами Канади.

  Якою є програма виступів ансамблю в Канаді?

– Розповім назви номерів, які ми веземо. «Україночка» – вітальний номер, який танцюють дівчата, щоб показати, що схід і захід це єдина спільна Україна. Другий номер «Запорожці кальміуської паланки» у танці розповідає про побут запорозького війська, їх бойовий дух та гумор. «Купальський віночок» розказує про наші традиції. Дівчата гадають на вінках, а хлопці їх шукають.  Номер «Моряки азовської флотилії» назвою натякає на те, що у нашій Донецькій області є своє море. Другу частину виступу ми відкриваємо танцем «Опришки» – це танець наших народних месників. «Як за Кальміус рікою» – це танець про козацтво. У Донецьку протікає річка Кальміус. Колись з однієї сторони річки стояла кальміуська паланка запорізького війська, з іншого – проживало військо донське. У танці ми показуємо, що на території нашого міста були два такі війська. Веземо гумористичний номер «Козацька забавка»  та «Їхав козак за Дунаєм» – номер про те як козаки йдуть на війну, а дома залишається красива жінка. До неї сватається і піп, і циган. Коли приходить козак, тоді вже з’ясовує, що і як. У програмі маємо також циганський танець, оскільки в нас дуже багато проживає українських циган. І звичайно веземо танець «Гопак» та українські пісні. Загалом, виступ триває до двох годин.

  Ким є учасники ансамблю? Це лише професіонали чи також аматори?

– Усі учасники мають вищу освіту. Хтось має училище культури, хтось хореографічну  освіту, хтось студію Вірського, хтось закінчив студію, яка існує при нашому колективі. Загалом, це люди віком від 16 до 42 років. У будь-якому разі це професіонали у танці.

  Яким складом поїде ансамбль?

– Поїде 15 виконавців чоловіків, 14 жінок, соліст-вокаліст нашого ансамблю Євген Васькін, директор з концертної роботи Сергій Щепкін, а також актриса і співачка Світлана Сасу.

  Ви показуєте українську танцювальну традицію світові. Де найкраще її сприймають?

– У наступному році академічному ансамблю пісні і танцю «Донбас» виповниться 75 років. Я тут працюю 17 років і за ці роки колектив їздив дуже багато. Завжди ми показували українську програму й вона всюди сприймається на всі 100%. Ансамбль «Донбас» переможець конкурсу під егідою ЮНЕСКО, у якому брали участь 56 країн.

  Чи траплялось вам стикатись із негативним сприйняттям ансамблю через політичну складову? Яке ваше ставлення до політичної ситуації в країні?

– Ні, до колективу ніколи. Треба приїхати у Донбас і побачити, які тут люди живуть. Ніколи не було проблеми. Навіть перед виборами президента 2003 року, коли було 65 років Донецької області у нас були гастролі на Західній Україні. Нас питали «Ви не боїтесь?», а я відповідав чого боятись. Ми виступали перед багатьма заводами і фабриками, і на зборах УНА-УНСО і нам казали, що ми виступили так, що аж на сльози пробивало. Мистецтво перемагає все, а те, що є політика, мене не цікавить і я займаюсь своєю справою. Пережили багато президентів, але ми працюємо і не зважаємо на це.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: