Балетмейстер ансамблю «Донбас» Олександр Прокопенко

  • By UC Family Magazine
  • 20 Oct, 2011

Балетмейстер ансамблю «Донбас» Олександр Прокопенко: «Мистецтво перемагає все, а те, що є політика, мене не цікавить і я займаюсь своєю справою».

У рамках 120-річчя поселення українців в Канаді концертна агенція «Boenarts» презентує тур містами Канади заслуженого академічного ансамблю пісні та танцю України «Донбас». Цей професійний ансамбль є позитивною візитівкою Донбасу, регіону, який через політичні аспекти пов’язані з походження діючої влади в Україні сприймається негативно. Ансамбль чимало концертував за кордоном, нівелюючи негативні стереотипи. Художній керівник, головний балетмейстер Олександр Прокопенко розповідає про плановану  програму виступів колективу містами Канади.

  Якою є програма виступів ансамблю в Канаді?

– Розповім назви номерів, які ми веземо. «Україночка» – вітальний номер, який танцюють дівчата, щоб показати, що схід і захід це єдина спільна Україна. Другий номер «Запорожці кальміуської паланки» у танці розповідає про побут запорозького війська, їх бойовий дух та гумор. «Купальський віночок» розказує про наші традиції. Дівчата гадають на вінках, а хлопці їх шукають.  Номер «Моряки азовської флотилії» назвою натякає на те, що у нашій Донецькій області є своє море. Другу частину виступу ми відкриваємо танцем «Опришки» – це танець наших народних месників. «Як за Кальміус рікою» – це танець про козацтво. У Донецьку протікає річка Кальміус. Колись з однієї сторони річки стояла кальміуська паланка запорізького війська, з іншого – проживало військо донське. У танці ми показуємо, що на території нашого міста були два такі війська. Веземо гумористичний номер «Козацька забавка»  та «Їхав козак за Дунаєм» – номер про те як козаки йдуть на війну, а дома залишається красива жінка. До неї сватається і піп, і циган. Коли приходить козак, тоді вже з’ясовує, що і як. У програмі маємо також циганський танець, оскільки в нас дуже багато проживає українських циган. І звичайно веземо танець «Гопак» та українські пісні. Загалом, виступ триває до двох годин.

  Ким є учасники ансамблю? Це лише професіонали чи також аматори?

– Усі учасники мають вищу освіту. Хтось має училище культури, хтось хореографічну  освіту, хтось студію Вірського, хтось закінчив студію, яка існує при нашому колективі. Загалом, це люди віком від 16 до 42 років. У будь-якому разі це професіонали у танці.

  Яким складом поїде ансамбль?

– Поїде 15 виконавців чоловіків, 14 жінок, соліст-вокаліст нашого ансамблю Євген Васькін, директор з концертної роботи Сергій Щепкін, а також актриса і співачка Світлана Сасу.

  Ви показуєте українську танцювальну традицію світові. Де найкраще її сприймають?

– У наступному році академічному ансамблю пісні і танцю «Донбас» виповниться 75 років. Я тут працюю 17 років і за ці роки колектив їздив дуже багато. Завжди ми показували українську програму й вона всюди сприймається на всі 100%. Ансамбль «Донбас» переможець конкурсу під егідою ЮНЕСКО, у якому брали участь 56 країн.

  Чи траплялось вам стикатись із негативним сприйняттям ансамблю через політичну складову? Яке ваше ставлення до політичної ситуації в країні?

– Ні, до колективу ніколи. Треба приїхати у Донбас і побачити, які тут люди живуть. Ніколи не було проблеми. Навіть перед виборами президента 2003 року, коли було 65 років Донецької області у нас були гастролі на Західній Україні. Нас питали «Ви не боїтесь?», а я відповідав чого боятись. Ми виступали перед багатьма заводами і фабриками, і на зборах УНА-УНСО і нам казали, що ми виступили так, що аж на сльози пробивало. Мистецтво перемагає все, а те, що є політика, мене не цікавить і я займаюсь своєю справою. Пережили багато президентів, але ми працюємо і не зважаємо на це.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: