Що варто відвідати в Оттаві

  • By UC Family Magazine
  • 04 Sep, 2011
1. Воєнний музей Оттави (Canadian war museum)

Заснований у 1880 році оттавський музей містить прекрасну колекцію військової зброї: від старих чавунних гармат до бойової техніки Другої світової війни. Тут можна побачити і німецьке спорядження – снігоходи, автомайстерні, бронетранспортери, амфібії, і англійську, американську, канадську французьку та радянську техніку. Головна гордість музею – танки: Т-34 і «Стюарт», канадський «Грізлі», американські «Лі» та «Чаффі», британський «Черчілль». Це єдиний музей в Канаді, де можна побачити танк «Валентайн» – такі під час Другої світової відправляли в СРСР. Цей експонат звільняв Україну, його з Черкаської області повернули до Канади як подарунок.

  2. Парламентські будівлі та бібліотека                      

Бібліотека знаходиться в будівлі канадського Парламенту на Парламентському пагорбі. Томас Фуллер та Чілйон Джонс спроектували її в 1876 році у вікторіанському готичному стилі: зовні оздоблена кам’яним різьбленням, дах в три яруси увінчаний куполом. В читальній залі на оббитих сосною стінах та стелі – візерунки: в різних текстурах квіти, маски та міфічні істоти. Велична будівля зображена на канадській десятидоларовій купюрі. Колекція бібліотеки налічує 600 000 книг, якими користуються члени парламенту.

 3.   Собор Нотр-Дам

Собор Нотр-Дам – найстаріша церква в Оттаві та резиденція католицького архієпископа. Базиліка Богоматері, як її ще називають, побудована на місці дерев’яної церкви Апостола Якова, яку знесли у 1841. Спроектували храм Антуан Робіяр і отець Каннон в стилі неокласицизму, а в 1844 році завершував будівництво отець Тельмон в популярному тоді стилі неоготики. Собор оздоблений різьбою, вітражами і сотнями статуй. Його подвійні шпилі і позолочену статую Богоматері можна побачити з Парламентського пагорбу, що знаходиться недалеко. Служби читають французькою та англійською.

4. Канал Рідо

Він з’єднує Оттаву і Кінгстон. Цей найстаріший постійно діючий канал в Північній Америці довжиною 202 км збудований у 1832 році на випадок війни з США. Влітку шлюзи на каналі відкриті з середини травня до середини жовтня. А взимку на каналі Рідо облаштовують гігантську ковзанку завдовжки 7,8 км, площа якої дорівнює 900 хокейним полям.

5. Замок  
Шато-Лор ’є

На перетині вулиці Рідо-стріт та Сассекського проїзду ви потрапите до вишуканого Замку Лор’є, що є готелем № 1 в Оттаві. Зведений він у 1909-1912 роках в стилі «шато» на замовлення Чарльза Мелвілла Хейза, очільника залізничної магістралі. Місце для будівництва надав прем’р-міністр сер Уілфрід Лор’є, на честь якого і назвали будівлю. Тут проходять важливі суспільні події і політичні зустрічі, за що Шато-Лор’є називають ще «третьою палатою парламенту».

  6. Пам’ятник Тарасові Шевченку.
26 червня цього року в Оттаві відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку в рамках відзначення 120- річного ювілею з часу поселення українців у Канаді. Монумент встановлено на території Українського Католицького Собору Святого Івана Хрестителя. Композиція зображає Тараса Шевченка, Катерину, бандуриста і героїв з поеми “Гайдамаки”. Автор – всесвітньовідомий скульптор українського походження Лео Мол (Леонід Молодожанин).

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: