Що варто відвідати в Оттаві

  • By UC Family Magazine
  • 04 Sep, 2011
1. Воєнний музей Оттави (Canadian war museum)

Заснований у 1880 році оттавський музей містить прекрасну колекцію військової зброї: від старих чавунних гармат до бойової техніки Другої світової війни. Тут можна побачити і німецьке спорядження – снігоходи, автомайстерні, бронетранспортери, амфібії, і англійську, американську, канадську французьку та радянську техніку. Головна гордість музею – танки: Т-34 і «Стюарт», канадський «Грізлі», американські «Лі» та «Чаффі», британський «Черчілль». Це єдиний музей в Канаді, де можна побачити танк «Валентайн» – такі під час Другої світової відправляли в СРСР. Цей експонат звільняв Україну, його з Черкаської області повернули до Канади як подарунок.

  2. Парламентські будівлі та бібліотека                      

Бібліотека знаходиться в будівлі канадського Парламенту на Парламентському пагорбі. Томас Фуллер та Чілйон Джонс спроектували її в 1876 році у вікторіанському готичному стилі: зовні оздоблена кам’яним різьбленням, дах в три яруси увінчаний куполом. В читальній залі на оббитих сосною стінах та стелі – візерунки: в різних текстурах квіти, маски та міфічні істоти. Велична будівля зображена на канадській десятидоларовій купюрі. Колекція бібліотеки налічує 600 000 книг, якими користуються члени парламенту.

 3.   Собор Нотр-Дам

Собор Нотр-Дам – найстаріша церква в Оттаві та резиденція католицького архієпископа. Базиліка Богоматері, як її ще називають, побудована на місці дерев’яної церкви Апостола Якова, яку знесли у 1841. Спроектували храм Антуан Робіяр і отець Каннон в стилі неокласицизму, а в 1844 році завершував будівництво отець Тельмон в популярному тоді стилі неоготики. Собор оздоблений різьбою, вітражами і сотнями статуй. Його подвійні шпилі і позолочену статую Богоматері можна побачити з Парламентського пагорбу, що знаходиться недалеко. Служби читають французькою та англійською.

4. Канал Рідо

Він з’єднує Оттаву і Кінгстон. Цей найстаріший постійно діючий канал в Північній Америці довжиною 202 км збудований у 1832 році на випадок війни з США. Влітку шлюзи на каналі відкриті з середини травня до середини жовтня. А взимку на каналі Рідо облаштовують гігантську ковзанку завдовжки 7,8 км, площа якої дорівнює 900 хокейним полям.

5. Замок  
Шато-Лор ’є

На перетині вулиці Рідо-стріт та Сассекського проїзду ви потрапите до вишуканого Замку Лор’є, що є готелем № 1 в Оттаві. Зведений він у 1909-1912 роках в стилі «шато» на замовлення Чарльза Мелвілла Хейза, очільника залізничної магістралі. Місце для будівництва надав прем’р-міністр сер Уілфрід Лор’є, на честь якого і назвали будівлю. Тут проходять важливі суспільні події і політичні зустрічі, за що Шато-Лор’є називають ще «третьою палатою парламенту».

  6. Пам’ятник Тарасові Шевченку.
26 червня цього року в Оттаві відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку в рамках відзначення 120- річного ювілею з часу поселення українців у Канаді. Монумент встановлено на території Українського Католицького Собору Святого Івана Хрестителя. Композиція зображає Тараса Шевченка, Катерину, бандуриста і героїв з поеми “Гайдамаки”. Автор – всесвітньовідомий скульптор українського походження Лео Мол (Леонід Молодожанин).

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: