Співак з Канади Ігор Богдан зачарував Львівську публіку

  • By UC Family Magazine
  • 27 Aug, 2011

В рамках відзначення Дня Незалежності у Львові, на співочому полі музею архітектури і побуту “Шевченківський Гай” відбувся концерт колишнього львів’янина, а нині громадянина Канади, славетного соліста ансамблю   Ватра   Ігоря Богдана. Коли улюблений співак львівської публіки вийшов на сцену, глядачі аплодували йому стоячи.

 Ігор Богдан народився біля Львова. Закінчив Київський інститут театрального мистецтва ім.Карпенка – Карого (спеціальність   Актор драми і кіно ). Свою артистичну кар’єру почав як актор театру, але з часом поміняв специфіку і перейшов з театру у філармонію на естраду і вже 35 років працює на сцені як співак. Перед початком концерту Ігор Богдан радо погодився відповісти на кілька запитань.

  Пане Ігоре, як так склалося, що Ви з акторства перейшли на естраду?
– Найбільшу роль в моєму житті у формуванні співака відіграв славетний ансамбль “Ватра” та покійний композитор і співак Ігор Білозір, котрий на початку 1980-х років запросив мене співати разом з Оксаною Білозір в цьому колективі. І саме його пісні “Не сип, мила, скла”, “Надивлюсь на тебе”, “Зачаруй”, “Квіти у росі” принесли мені першу славу. У 1987 році я залишив “Ватру” і перейшов у гурт О.Кульчицького. З приємністю згадую роботу в цьому гурті, адже це був кінець 80-х років – час відродження і саме цей гурт одним з перших почав відновлювати заборонені народні, стрілецькі і релігійні пісні. І ще в часи СРСР у нас появилася така програма як “Славіте Його”, куди ввійшли колядки. Ми вперше створили шевченківську програму і на естраді відтворили образ молодого Кобзаря. Було багато програм, які навіть не дозволяли показувати на Тернопільщині та Івано- Франківщині, тому що це були заборонені пісні, а нас вважали бунтівниками, тому в основному ми виступали у Львівській області і виїжджали за кордон до нашої діаспори. Пригадую, як в 1989 році нас запросили на “Студентський ярмарок” до Польщі і саме там ми заспівали на сцені “Ще не вмерла Україна”, а після цього виступу нас запросили у Сопот на Міжнародний фестиваль, який щороку збирає українців усього світу і там знову прозвучав наш Гімн та інші заборонені пісні.

  Що Вас спонукало   виїхати до Канади на постійне місце проживання?
– У 1990 р. я вже мав свій гурт “Галичани”, який підготував прекрасну Шевченківську програму, з якою ми поїхали на гастролі по Канаді. І так сталося, що хлопці позакохувалися і переженилися і з того часу ми живемо в Канаді. Але кожного року я повертаюся в Україну з концертними програмами або влітку, або на Різдво, щоби задовольнити свою душу, адже духовне життя в Канаді трохи бідніше ніж в Україні. Я дуже щасливий, що маю таку можливість, тому що приїхати раз чи два рази на рік – це не з дешевих задоволень, тим більше, що виховую трьох дітей і привожу їх в Україну, бо передаю все те, що отримав від батьків, щоб діти дорожили Україною, піснею, мовою і поки що це мені вдається.

  Чи реалізовуєте себе в Канаді як співак?
– Звичайно, що реалізовую, але це не є моя основна робота, тому що нема можливостей постійно міняти програму і виступати, але гріх жалітися. Разом зі мною у Калґарі живуть мої друзі, зокрема прекрасний музикант – аранжувальник Михайло Мусієнко (колишній музичний керівник з гурту “Галичани”) і Василь Савчук –прекрасний клавішник. Ось ми об’єднуємось і гастролюємо по Канаді та США. Двічі нам пощастило уже з Канади поїхати на гастролі в Австралію. І найголовніше – щорічне повернення в Україну.


  В Україну приїжджаєте всім репертуаром?
– Сьогодні така ситуація, що не всі музиканти мають можливість працювати на професійній сцені, а мені особисто дуже приємно і легко приїхати в Україну і підписати контракт з музикантами, тому що відчувається брак концертів для тутешнього музиканта. Коли я приїжджаю, то сходимося з моїми друзями-музикантами, маємо кілька днів на репетицію і тоді виходимо на сцену.

  Які твори виконуєте? Хто пише для Вас пісні?
– Я не є ні композитор, ні поет, а тільки виконавець. В першу чергу стараюся пропагувати нашу народну пісню у власних обробках. Пишуть для мене Олег Кульчицький, Володя Миронюк, Михайло Мусієнко, Мирослава Сидор. Виконую пісні Павла Дворського і В.Івасюка.

  Ви щороку приїжджаєте в Україну з певною метою. Яка мета цьогорічного приїзду?
– Цьогорічний приїзд пов’язаний з поїздкою українських дітей Канади в Україну. Зі мною приїхало 11 дітей. Це є десятий клас української школи, де я викладаю українську мову і літературу. Ми хочемо показати цим дітям Україну, про яку вчимо. Уже побували в Києві, Каневі, Переяславі-Хмельницькому, Камянці – Подільському, Хотині. Намагалися показати нашу історію, фортеці, адже колись Україна була однією з найсильніших країн у Європі. А будучи в Україні і не вийти на сцену до своїх прихильників, це просто неможливо і я сьогодні виходжу із сольним концертом. Я дуже щасливий, що діти мають можливість відчути дух святкування української незалежності. Для нас, батьків, це є дуже важливо. І сьогодні на сцені будуть присутні всі мої діти, тобто мої особисті діти і діти української школи, які мріють вийти зі мною на сцену і заспівати “Ще не вмерла Україна”.

А ще мені хочеться заспівати кілька пісень 80-х років і подивитися як їх сприйме українська молодь. Пам’ятаєте, після Акту проголошення Незалежності говорилося, що нову Україну будуватиме молодь і тому мені цікаво відчути це через пісню, як ця молодь виросла за 20 років Незалежності.

 Фото :Ігор Богдан зі своїми дітьми

  Чи відчули зміни в житті України?
– Зміни, звичайно, є. Україна розростається. Появилися нові прекрасні, будинки, офіси, автомобілі, будуються прекрасні дороги. Але єдине, що мене турбує, це людські душі і проблема грошей. Напевно всі ми закохані в гроші і через це забуваємо про духовність, і в Україні я це побачив особливо.

  Чи брали участь у святкуванні 120-річчя з часу переселення українців до Канади, яке проходило у червні цього року?
– Я був запрошений до Едмонтону урочисте закриття “Історичного потягу українських піонерів”. Я мав можливість двічі виступати на закритті цієї акції. Але говорячи про святкування 120-ліття, то я маю відношення безпосереднє, бо я є еміґрант і це свято намагаюся продовжити. Повертаючись до Канади, планую дати кілька концертів в Калґарі, Едмонтоні, Торонто, Вінніпезі і Ванкувері. Це буде приурочено до 35 – ліття моєї діяльності на професійній сцені і 120 – ліття поселення українців в Канаді.

  Які у Вас подальші творчі плани?
– Ви знаєте, у мене дуже багато проектів, але не всі вдається реалізувати, тому що життя за кордоном трохи інакше як в Україні. Уже через тиждень маю запрошення виступати на великому фестивалі в Монреалі. На Різдво цього року ми плануємо з Михайлом Янком показати глядачам чудову різдвяну програму. А щодо України, то ми запланували гарний проект, а саме дати кілька концертів на східній Україні до “Дня Матері” наступного року. А наприкінці травня наступного року я хочу зробити прекрасний Вечір Ігоря Білозіра, тому що завдяки йому я пішов високо у мистецтво і після його смерті мені ганьба, що я ще нічого не зробив, бо багато моїх колег уже зробили такі вечори. Це такі найближчі плани, а загалом їх є дуже багато. Маю запрошення виступати в Іспанії та Португалії і зараз ведемо переговори, щоб це провести велично, щоб якомога більше людей зібрати на цей концерт. Мені буде дуже приємно виступати перед нашою громадою в цих країнах, бо я живу тим самим життям що й вони: іноді бувають злети, іноді бувають падіння, а творчим особистостям за кордоном особливо важко.

Вся моя кар’єра проходила на Львівщині. Львів залишається для мене моїм найріднішим містом, незважаючи навіть на те, що вже 20 років живу у Канаді.

Розмовляв з Ігорем Богданом   Юрій Атаманюк
фото автора

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: