Буде бите Царями сіянеє жито! А люде виростуть. Умруть Ще незачатиє царята… І на оновленій землі Врага не буде, супостата, А буде син, і буде мати, І будуть люде на землі.

  • By UC Family Magazine
  • 25 Jun, 2011

У Канаді відкрили пам’ятник великому Кобзареві.

Визначною подією канадських українців, в рамках відзначення 120- річного ювілею з часу поселення наших співвітчизників у цій заокеанській країні, відбулася церемонія  відкриття пам’ятника Т.Шевченку в Оттаві 26 червня 2011 року. Організаторами відкриття виступили Комітет зі встановлення пам’ятника Т. Шевченку в Оттаві та Посольство України в Канаді. Пам’ятник встановлено на території Українського Католицького Собору Святого Івана Хрестителя (952 Green Valley Crescent, K2C 3K7).

Автор пам’ятника – всесвітньовідомий скульптор українського походження Лео Мол (Леонід Молодожанин). Він є автором пам’ятників Тарасу Шевченкові у Вашингтоні, Буенос-Айресі та Санкт-Петербурзі, а в Канаді є цілий парк його скульптур. Цікаво, що кілька днів тому аналогічний пам’ятник Тарасу Шевченку, цього ж скульптора, встановили в Івано-Франківську з нагоди 150-ї річниці перепоховання Т.Шевченка. Лео Мол помер два роки, не дочекавшись відкриття, але свій проект встиг завершити.

Пам’ятник нагадує скульптурну композицію, яка зображає Тараса Шевченка, Катерину, бандуриста і героїв з поеми “Гайдамаки”.

Офіційна церемонія відкриття розпочалася о 15.00 годині. Ведучими були Посол України в Канаді Ігор Осташ та голова Комітету у закордонних справах та міжнародної торгівлі Сенату Парламенту Канади Рейнелл Андрейчак.

За давнім українським християнським звичаєм церемонію поблагословили і освятили Преосвященний Владика Стефан, Преосвященний Владика Андрiй, Отець- Парох Кирило. Після освячення співали “Многая літа” усім причетним до відкриття пам’ятника.

Церемонія зібрала неочікувану кількість гостей – як канадських українців, так і державних постатей. З багатьох провінцій прибуло понад 600 представників української громади Канади. Прибули провідники українських громадських організацій, зокрема президент Конгресу українців Канади Павло Грод. Радо вітали на святі президента Ліги українців Канади Ореста Стеціва та голову Українсько-канадської шевченківської фундації Андрія Гладишевського. Поважною гостею торжества була Марія Шкамабара – президент Світової федерації українських жіночих організацій.

Приємно, що відкриття пам’ятника українському Генію привернуло увагу членів федерального та провінційних урядів Канади. Від імені Міністерства закордонних справ Канади виступив депутат правлячої Консервативної партії Канади Тед Опіц. Він зазначив, що поселення українців у Канаді посідає вагоме місце у 144-річній історії незалежної Канади. Також наголосив на значному внеску українських канадців для розбудови країни. Нагадав, що Канада однією з перших визнала незалежність України в 1991 році і запевнив, що Уряд Канади і надалі прагне розвивати всебічне взаємовигідне співробітництво з Урядом України, висловивши сподівання на успішне просування українсько-канадських переговорів про вільну торгівлю.

Від імені Прем’єр-міністра провінції Онтаріо виступив член провінційного уряду – Міністр інфраструктури Боб Шареллі. А від імені уряду провінції Саскачеван – заступник Прем’єра-міністра провінції Кен Кравець. Серед гостей церемонії був також заступник мера міста Оттави Стів Дерош. Був серед виступаючих нещодавно обраний на посаду Голови Канадсько-української групи дружби в Парламенті Канади депутат Роберт Сопак.

Відвідали церемонію ряд інших представників Центральної і місцевої влади. Не оминули увагою цей захід керівники дипломатичних установ Гватемали, Монголії, Грузії, Болгарії та інших посольств.

Звісно, були гості і з України, а саме: заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, депутат ВР України Євген Суслов, мер міста Канів Віктор Ніколенко, народна артистка України Ніна Матвієнко та інші. Вони взяли активну участь у відкритті пам’ятника Т.Шевченку. На закінчення урочистої частини церемонії відбулося вручення пам’ятного подарунку представнику мера Оттави, а також  були вшановані імена жертводавців. .

Відкриття пам’ятника Т.Шевченку в Оттаві засвідчило про підвищену увагу канадського Уряду до розбудови українсько-канадських відносин з особливим наголосом на їхньому гуманітарному вимірі та інтересах української громади Канади.

Церемонію відкриття пам’ятника Т.Шевченку висвітлювали представники канадських ЗМІ, а також українські діаспорні телевізійні канали.

Приємною подією стало висадження козацького дуба та покладення землі з могили Тараса Шевченка в Каневі, у якій взяли участь канадські та українські гості.

У святковій частині церемонії, яка розпочалася о 16.00 год., взяли участь капела бандуристів з Торонто під керівництвом доктора Віктора Мішалова, народна артистка України Ніна Матвієнко, відомий український казкар Сашко Власюк (Сашко-лірник) з України, танцювальний ансамбль “Світанок” з Оттави, фіналіст конкурсу “Україна має талант – 2”, бандурист Ярослав Джусь (Київ), хор церкви Св. Отця Миколая(Торонто), диригент Жанна Зінченко, Оксана Зелінська-Шевчук (Торонто), тріо бандуристок : Олена Гриньків, Надійка Полянська, Адріяна Туз (Торонто), дует: Наталія Кулинич-Колач і Олег Бунча, Віктор Мішалов, СУМівський хор “Відлуння” з Монреалю. На завершення концертної програми відбулося декламування поезії 5-ма мовами, а також колективне виконання “Заповіту” Шевченка.

Photos Ania Jacyniak

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: