Буде бите Царями сіянеє жито! А люде виростуть. Умруть Ще незачатиє царята… І на оновленій землі Врага не буде, супостата, А буде син, і буде мати, І будуть люде на землі.

  • By UC Family Magazine
  • 25 Jun, 2011

У Канаді відкрили пам’ятник великому Кобзареві.

Визначною подією канадських українців, в рамках відзначення 120- річного ювілею з часу поселення наших співвітчизників у цій заокеанській країні, відбулася церемонія  відкриття пам’ятника Т.Шевченку в Оттаві 26 червня 2011 року. Організаторами відкриття виступили Комітет зі встановлення пам’ятника Т. Шевченку в Оттаві та Посольство України в Канаді. Пам’ятник встановлено на території Українського Католицького Собору Святого Івана Хрестителя (952 Green Valley Crescent, K2C 3K7).

Автор пам’ятника – всесвітньовідомий скульптор українського походження Лео Мол (Леонід Молодожанин). Він є автором пам’ятників Тарасу Шевченкові у Вашингтоні, Буенос-Айресі та Санкт-Петербурзі, а в Канаді є цілий парк його скульптур. Цікаво, що кілька днів тому аналогічний пам’ятник Тарасу Шевченку, цього ж скульптора, встановили в Івано-Франківську з нагоди 150-ї річниці перепоховання Т.Шевченка. Лео Мол помер два роки, не дочекавшись відкриття, але свій проект встиг завершити.

Пам’ятник нагадує скульптурну композицію, яка зображає Тараса Шевченка, Катерину, бандуриста і героїв з поеми “Гайдамаки”.

Офіційна церемонія відкриття розпочалася о 15.00 годині. Ведучими були Посол України в Канаді Ігор Осташ та голова Комітету у закордонних справах та міжнародної торгівлі Сенату Парламенту Канади Рейнелл Андрейчак.

За давнім українським християнським звичаєм церемонію поблагословили і освятили Преосвященний Владика Стефан, Преосвященний Владика Андрiй, Отець- Парох Кирило. Після освячення співали “Многая літа” усім причетним до відкриття пам’ятника.

Церемонія зібрала неочікувану кількість гостей – як канадських українців, так і державних постатей. З багатьох провінцій прибуло понад 600 представників української громади Канади. Прибули провідники українських громадських організацій, зокрема президент Конгресу українців Канади Павло Грод. Радо вітали на святі президента Ліги українців Канади Ореста Стеціва та голову Українсько-канадської шевченківської фундації Андрія Гладишевського. Поважною гостею торжества була Марія Шкамабара – президент Світової федерації українських жіночих організацій.

Приємно, що відкриття пам’ятника українському Генію привернуло увагу членів федерального та провінційних урядів Канади. Від імені Міністерства закордонних справ Канади виступив депутат правлячої Консервативної партії Канади Тед Опіц. Він зазначив, що поселення українців у Канаді посідає вагоме місце у 144-річній історії незалежної Канади. Також наголосив на значному внеску українських канадців для розбудови країни. Нагадав, що Канада однією з перших визнала незалежність України в 1991 році і запевнив, що Уряд Канади і надалі прагне розвивати всебічне взаємовигідне співробітництво з Урядом України, висловивши сподівання на успішне просування українсько-канадських переговорів про вільну торгівлю.

Від імені Прем’єр-міністра провінції Онтаріо виступив член провінційного уряду – Міністр інфраструктури Боб Шареллі. А від імені уряду провінції Саскачеван – заступник Прем’єра-міністра провінції Кен Кравець. Серед гостей церемонії був також заступник мера міста Оттави Стів Дерош. Був серед виступаючих нещодавно обраний на посаду Голови Канадсько-української групи дружби в Парламенті Канади депутат Роберт Сопак.

Відвідали церемонію ряд інших представників Центральної і місцевої влади. Не оминули увагою цей захід керівники дипломатичних установ Гватемали, Монголії, Грузії, Болгарії та інших посольств.

Звісно, були гості і з України, а саме: заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, депутат ВР України Євген Суслов, мер міста Канів Віктор Ніколенко, народна артистка України Ніна Матвієнко та інші. Вони взяли активну участь у відкритті пам’ятника Т.Шевченку. На закінчення урочистої частини церемонії відбулося вручення пам’ятного подарунку представнику мера Оттави, а також  були вшановані імена жертводавців. .

Відкриття пам’ятника Т.Шевченку в Оттаві засвідчило про підвищену увагу канадського Уряду до розбудови українсько-канадських відносин з особливим наголосом на їхньому гуманітарному вимірі та інтересах української громади Канади.

Церемонію відкриття пам’ятника Т.Шевченку висвітлювали представники канадських ЗМІ, а також українські діаспорні телевізійні канали.

Приємною подією стало висадження козацького дуба та покладення землі з могили Тараса Шевченка в Каневі, у якій взяли участь канадські та українські гості.

У святковій частині церемонії, яка розпочалася о 16.00 год., взяли участь капела бандуристів з Торонто під керівництвом доктора Віктора Мішалова, народна артистка України Ніна Матвієнко, відомий український казкар Сашко Власюк (Сашко-лірник) з України, танцювальний ансамбль “Світанок” з Оттави, фіналіст конкурсу “Україна має талант – 2”, бандурист Ярослав Джусь (Київ), хор церкви Св. Отця Миколая(Торонто), диригент Жанна Зінченко, Оксана Зелінська-Шевчук (Торонто), тріо бандуристок : Олена Гриньків, Надійка Полянська, Адріяна Туз (Торонто), дует: Наталія Кулинич-Колач і Олег Бунча, Віктор Мішалов, СУМівський хор “Відлуння” з Монреалю. На завершення концертної програми відбулося декламування поезії 5-ма мовами, а також колективне виконання “Заповіту” Шевченка.

Photos Ania Jacyniak

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: