БУДОВА СТОЛІТТЯ В ШВАЙЦАРІЇ

  • By UC Family Magazine
  • 13 Oct, 2010
У серці Швайцарських Альп 15-го жовтня 2010 відбулася небуденна подія – пробито найдовший тунель світу. Його довжина – 57 кілометрів! Офіційна назва несамовитої труби – NEAT (Neue Eisenbahm Transversale) – Нова Залізнична Транслінія – або Gotthard Basistunnel, бо справді базовий тунель перетинає докладно на вісі північ-південь головний альпійський масив Ґоттард. Це продовжуватиметься, однак, ще шість років, аж заки через NEAT рушать перші потяги, розвиваючи швидкість до 250 км на годину. Поїздка від німецькомовного Цюріху до італійськомовного Луґано (210 км) триватиме 100 хвилин, замість теперішніх чотирьох годин і довше. Сотні тисяч вантажних машин, які нині пруть через Швайцарію з півночі Європи на Італію, Францію, Грецію чи Туреччину, запруджуючи гірські перевали й тунелі, поїдуть від 2017 року через NEAT. На поїздах. В Альпах стане тихіше. Та й повітря перестане смердіти дизельними хмарами. Вернеться, як кажуть у Швайцарії, якість життя.

Але щоб NEAT міг стати реальністю, треба було вкласти в нього не тільки астрономічні кошти, але й організувати найсучаснішу техніку і технологію. І якщо його початковий кошторис виносив «тільки» 12,2 мільярдів швайцарських франків, то вже тепер ще не закінчена будова коштує 19 мільярдів! Причина: непередбачувані технічні проблеми, викликані тектонічними рухами та різними геологічними шарами гірського масиву (обвали, вода, затоплення, м’яка порода, пісок замість скель тощо), що затримували працю машини-монстра, яка, мов гігантське свердло, продиралася через Ґоттард. Ця машина, а властиво підземна фабрика-робот завдовжки 420 метрів почала свою працю 10 липня 2000 року.

Її дев’ятиметровий ротор обладнаний діамантовими кільцями-зубами, які вмонтовані концентрично, виломлює, а достеменніше – перемелює ґраніт на гравій і повзе метр за метром уперед, наче гусениця. Одночасно машина закріплює сталевими арматурами стіни, накладає на них сітки і бетонує все навколо. За нею повстає ідельно кругла, виблискуюча і бездоганна колосальна діра – нові метри майбутнього тунелю – будови століття.

Найдовші тунелі світу до 15-го жовтня 2010 року:

1. Залізничний Сейкан-Тунель між Хоккайдо і Хонсю (Японія) відкритий 1988 року, довжина 53 км.

2. Залізничний Європа-Тунель під Ла-Маншем (Франція-Великобританія), відкритий 1994 року, довжина 49,9 км.

3. Автомобільний Лірдельстунель (Норвегія), відкритий 2000 року, довжина 24,5 км.

4. Автомобільний Ґоттард-Тунель (Швайцарія), відкритий 1980 року, довжина 17 км.

У самій Швайцарії нараховується понад 50 залізничних і приблизно 60 автомобільних тунелів завдовжки понад два кілометри. Коротших не зрахувати.

 

© Любомир Винник, Льокарно, Швайцарія

Photos © Ira Andrienko

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 25 Aug, 2017
24 серпня 2017 року, в День Незалежності України ФОМА та гурт Мандри презентували кліп на пісню " Гради Вогняні" в ім'я світлої пам'яті всіх загиблих Вояків нашої Батьківщини , що поклали душу і тіло за нашу рідну землю. За мирне небо над Україною .
Всі фото і відео цього кліпу , відзняті Олександром Глядєловим, Олесем Кромплітцом, Максимом Дондюком та Маркіяном Луцeйко протягом останніх трьох з половиною років цієї війни . Слова і музика - Сергій Фоменко.
Сергій Фоменко: "Ми також присвячуємо цей кліп і пісню світлій пам'яті загиблих в Ілловайську . Ми пам'ятаємо , ми дякуємо , ми сумуємо і схиляємо голови. Слава Героям України !"
By UC Family Magazine 23 Aug, 2017
23 серпня в Україні відзначають День державного прапора. І хоч це свято відносно нове (його почали святкувати з 2004 року), та історія українського прапора сягає сивої давнини.
Джерело  Телеканал новини «24»

Легенди про зародження

Як на українських землях з’явився символ з поєднанням синього та жовтого кольорів – достеменно невідомо. Деякі легенди говорять, що ці кольори з’явились завдяки трипільцям під час великого переселення народів.

Перша історична згадка датується 1256 роком – днем заснування Львова. Саме на гербі міста Лева поєднались ці символічні для країни кольори – жовтого лева на блакитному фоні.

Поєднання цих барв знаходимо і в добу козацтва, особливо у період XVIII століття. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Перша письмова згадка

Під час опису Грюнвальдської битви (між військами держави Тевтонського ордену та об'єднаними військами Королівства Польського і Великого князівства Литовського та Руського, 1410 рік) автор розповідає, що львівське військо виступило під синьо-жовтими кольорами – це був синій прапор із золотим левом, що спирається на скелю.

Перша спроба утворити прямокутний прапор із жовтого та блакитного кольорів була зроблена Головною Руською радою (перша українська політична організація на Галичині, створена під час революції в Австрійській імперії для оборони прав українського населення). У 1848 році з ініціативи Ради на міській ратуші Львова вперше замайорів жовто-блакитний прапор.

Прапор і політика

Перше офіційне визнання синьо-жовтого як прапора українського народу відбулась 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила Закон, затвердивши поєднання жовтого та блакитного кольорів як стяга Української Народної Республіки.

До речі, донині точаться дискусії про те, який прапор правильний: сучасний варіант із блакитним вгорі та жовтим внизу, чи навпаки – із жовтим зверху. Деякі історики переконують: саме останній варіант використовували у часи Української Народної Республіки. Насправді ж у часи УНР використовували обидва варіанти стягу.

Нині принести український прапор на футбольний матч стало нормою, однак у часи СРСР з’явитись з синьо-жовтим полотнищем було справжнім подвигом.

Історичний футбольний матч

Справді історична подія відбулась 27 липня 1976 року. У Монреалі на Олімпійських Іграх під час футбольного матчу між збірними Німецької Демократичної Республіки та СРСР (більшість команди збірної становили гравці київського "Динамо") українці вивісили плакат із надписом: "Свобода Україні!". А українець Данило Мигаль, який жив у Канаді, наважився вибігти із синьо-жовтим прапором просто на футбольне поле та ще й станцював гопака. Акція тривала 15 секунд, після чого поліція вивела його зі стадіону. Тоді чи не вперше весь світ побачив український прапор.

" target="_top">Цей момент можна побачити на 1:15:44

Найбільший прапор України має розмір 40х60 метрів, він повністю ідентичний до пропорцій стандартного: дві рівні смуги, а ширина і висота мають співвідношення 2:3. Стяг внесли до Книги рекордів України.

Цей велетень об’їхав майже усю країну. Його розгорнули у прифронтовому Маріуполі, коли місто звільнили від терористів.


By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
More Posts
Share by: