БУДОВА СТОЛІТТЯ В ШВАЙЦАРІЇ

  • By UC Family Magazine
  • 13 Oct, 2010
У серці Швайцарських Альп 15-го жовтня 2010 відбулася небуденна подія – пробито найдовший тунель світу. Його довжина – 57 кілометрів! Офіційна назва несамовитої труби – NEAT (Neue Eisenbahm Transversale) – Нова Залізнична Транслінія – або Gotthard Basistunnel, бо справді базовий тунель перетинає докладно на вісі північ-південь головний альпійський масив Ґоттард. Це продовжуватиметься, однак, ще шість років, аж заки через NEAT рушать перші потяги, розвиваючи швидкість до 250 км на годину. Поїздка від німецькомовного Цюріху до італійськомовного Луґано (210 км) триватиме 100 хвилин, замість теперішніх чотирьох годин і довше. Сотні тисяч вантажних машин, які нині пруть через Швайцарію з півночі Європи на Італію, Францію, Грецію чи Туреччину, запруджуючи гірські перевали й тунелі, поїдуть від 2017 року через NEAT. На поїздах. В Альпах стане тихіше. Та й повітря перестане смердіти дизельними хмарами. Вернеться, як кажуть у Швайцарії, якість життя.

Але щоб NEAT міг стати реальністю, треба було вкласти в нього не тільки астрономічні кошти, але й організувати найсучаснішу техніку і технологію. І якщо його початковий кошторис виносив «тільки» 12,2 мільярдів швайцарських франків, то вже тепер ще не закінчена будова коштує 19 мільярдів! Причина: непередбачувані технічні проблеми, викликані тектонічними рухами та різними геологічними шарами гірського масиву (обвали, вода, затоплення, м’яка порода, пісок замість скель тощо), що затримували працю машини-монстра, яка, мов гігантське свердло, продиралася через Ґоттард. Ця машина, а властиво підземна фабрика-робот завдовжки 420 метрів почала свою працю 10 липня 2000 року.

Її дев’ятиметровий ротор обладнаний діамантовими кільцями-зубами, які вмонтовані концентрично, виломлює, а достеменніше – перемелює ґраніт на гравій і повзе метр за метром уперед, наче гусениця. Одночасно машина закріплює сталевими арматурами стіни, накладає на них сітки і бетонує все навколо. За нею повстає ідельно кругла, виблискуюча і бездоганна колосальна діра – нові метри майбутнього тунелю – будови століття.

Найдовші тунелі світу до 15-го жовтня 2010 року:

1. Залізничний Сейкан-Тунель між Хоккайдо і Хонсю (Японія) відкритий 1988 року, довжина 53 км.

2. Залізничний Європа-Тунель під Ла-Маншем (Франція-Великобританія), відкритий 1994 року, довжина 49,9 км.

3. Автомобільний Лірдельстунель (Норвегія), відкритий 2000 року, довжина 24,5 км.

4. Автомобільний Ґоттард-Тунель (Швайцарія), відкритий 1980 року, довжина 17 км.

У самій Швайцарії нараховується понад 50 залізничних і приблизно 60 автомобільних тунелів завдовжки понад два кілометри. Коротших не зрахувати.

 

© Любомир Винник, Льокарно, Швайцарія

Photos © Ira Andrienko

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: