Черкаський митець Микола Теліженко переніс Євромайдан на витинанки

  • By UC Family Magazine
  • 22 Mar, 2014

Митець Микола Теліженко, відомий своїми витинанками, зробив уже шість робіт, присвячених Євромайдану і сучасній революції. У задумах черкаського митця — ще близько 20 витинанок, присвячених цій темі. Микола Матвійович поділився із   «Днем»   свіжими картинами, показав ескізи майбутніх витинанок «євромайданівської» серії та розповів про душу робіт.

Серед уже готових картин — «Різдво на Майдані», «Пієта на Грушевського», «Козак Михайло, беркутня і всяка чортівня», «Гірше ляха свої діти її розпинають», «Хижі птахи» та «Вогні на Майдані». «Вогні», за словами Миколи Теліженка, як посвята Руслані з’явилися першими. Митець говорить, що при нагоді подарує витинанку співачці. Серед робіт, які невдовзі мають шанс постати і задум-ескіз до яких художник уже окреслив, — і «Весілля на барикадах».

«Це — історична подія. Скоро в Україні будуть писати історію революцій, починаючи від гранітної. Прикро, що влада, яка обіцяла почути кожного, не хоче чути нікого, зокрема й мільйонів людей, яких об’єднав Майдан», — коментує митець. Він згадує, що свого часу написав серію робіт «Листи з Майдану», присвячену помаранчевій революції.

Щодо циклу «євромайданівських» робіт, то Микола Теліженко каже, що зробив першу роботу, оскільки його дуже схвилювало виконання Русланою і сотнями тисяч людей гімну. «Чистота голосу Руслани і народний спів. Це дуже надихає. Це свято гімну, коли весь народ співає. І ми навіть із родиною, в тому числі чотирма онуками, на Новий рік вийшли на балкон і співали всі гімн», — ділиться спогадами митець.

У центрі «Вогнів» — монумент Незалежності на Майдані, від якого відходять радіальні кільця (як у дереві, коли подивитися на зріз), заповнені людьми. Це дерево розростається, як революція, переходячи від людини до людини, від Києва до маленького містечка чи села.

Як розповідає Микола Теліженко, «Різдво на Майдані» народилося дуже швидко, але технічно довелося працювати доволі довго, зважаючи на кількість мізансцен і образів. Тут і дзвони дзвонять, сповіщаючи про Різдво й революцію, і тризуб у жовтогарячо-червоному кольорі, й ангели співають, і вертеп із царем, чортом, смертю, козою… Далі       — «Беркут» із щитами й мечами-дубцями танцює. В центрі композиції — народження Ісуса Христа. Йосип і Марія схилилися над дитятком. Вище — ялинка. У рік коня дві кінські постаті символізують Схід і Захід, які об’єднуються. Там і кутею пригощають, і кобзар грає, і намети розстеляють із прапорами. У гриви коням заплетені зірки як символ Євросоюзу.

Витинанка «Козак Михайло, беркутня і всяка чортівня» присвячена Михайлові Гаврилюку, який, як зазначив М.Теліженко, символізує незнищенність українців.

«Коли працюєш над цією темою, то роботи гарно лягають на поезію Тараса Шевченка, наскільки він сучасний у рік свого 200-річчя. Невипадково він знайшов своє місце і на Майдані. Як і інший наш великий земляк — Василь Симоненко, якого на Майдані багато цитують», — говорить митець.

Розповідаючи про роботи, Микола Теліженко одночасно малює ескіз до наступної картини революційної серії. Козацькі голови — і «Беркут» топчеться по них. «Не вистачає рам, бракує паперу, але працюємо, бо ця подія увійде в історію новітньої України. Цю історію творимо вже не ми, а наші діти, внуки і правнуки. Вони борються за своє майбутнє», — зазначає знаний витинанкар.

http://honchar.org.ua/pro-muzey/

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: