У Львові розпочався Міжнародний фестиваль сучасної музики

  • By UC Family Magazine
  • 13 Sep, 2013

26 вересня у Львові стартував ХІХ Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти», який триватиме до 18 жовтня. «Це добрий досвід співпраці між Україною та Іспанією. Ви матимете можливість порівняти свою та нашу музику. Також ми покажемо контраст між творами, які виконувались століття тому і сьогодні», – про це під час прес-конференції з нагоди відкриття фестивалю розповів іспанський диригент Вісенте Аріньйо.

У львівському музичному фестивалі візьме участь понад 200 артистів та більше 20 композиторів з України, Австрії, Єгипту, Іспанії, Канади, Румунії та Угорщини. Виконавчий директор фестивалю Богдан Сегін повідомив, що у рамках заходу відбудуться 22 концерти: в концертному залі Львівської обласної філармонії, у залі Львівської музичної академії (1 концерт), Львівському органному залі (2 концерти) та у храмі святого Лазаря (2 коцерти).

Ректор Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка Ігор Пилатюк під час прес-конференції зазначив, що фестиваль має дуже важливе значення для львівської музичної школи. Аналізуючи сьогоднішню львівську школу композиторства ректор відмітив, що вона йде в ногу із світовою культурою. «Львівська школа композиторства є авангардною школою. Такі люди, як Мирослав Скорик, Юрій Ланюк і Віктор Камінський закладали підвалини сучасного світового мислення музичного письма. Молоді ж наші композитори відзначаються новаторськими ідеями. Львів не живе відірвано від решти світу. Ми не повинні цікавитись якимись світовими новинками – ми про це знаємо, адже ми самі є творцями сучасної світової культури», – наголосив Ігор Пилатюк.

Цьогорічні «Контрасти» будуть багатими на музичні образи та ідеї: від творів Джорджа Антейла до композицій Валентина Бібіка, від моноопери до опери для флейти, від гітарної музики до голосу Ніни Матвієнко. Впродовж кількох тижнів слухачі подорожуватимуть різними національними традиціями, різними часовими епохами, різними композиторськими світоглядами.

У рамках фестивалю відбудеться шість концертів-ювілеїв: спільний концерт пам’яті батька й сина Нижанківських, концерт музики сестер-композиторок Богдани Фроляк і Ганни Гаврилець за участі Н. Матвієнко, концерт пам’яті Всеволода Задерацького, авторські вечори Олександра Козаренка, Володимира Зубицького та Вітольда Лютославського.

Серед гостей цьогорічного фестивалю диригенти Вісенте Аріньйо (Іспанія), Фахраддін Керімов (Азербайджан), Ондржей Врабец (Чехія), Брайан Шкембрі (Мальта), Георг Майс (Німеччина); композитори Майкл Пепа (Канада), Мохамед Саад Баша Реяд (Єгипет), піаніст та композитор Хуан Антоніо Сімарро (Іспанія), піаністи Мірослав Гербовскі (Польща), Бадалбейлі Фархад Шамсі Огли (Азербайджан), Енріко Кріно (Канада) та ін.

zik.ua

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: