«Шинок – коса над чаркою»

  • By UC Family Magazine
  • 23 Aug, 2013

«Шинок – коса над чаркою», що знаходиться у справжньому козацькому селищі “Мамаєва Слобода”, відроджує гонорову козацьку традицію вживання «Варенухи»! Ерго бібамус! Всі добре чули про славнозвісні чайні церемонії і на деяких російськомовних сайтах навіть так і вказано: «майстер-класи з чайної церемонії», це подається як просвітництво українців. Ба навіть написано, чай для японця, як для українця сало. Неприємно звичайно, адже в добу середньовіччя запорізьких козаків прирівнювали до лицарів «Мальтійського Ордену», однак ці доморощені писаки про це ні чичирк не знають, ні про історію, ні про культуру та традиції землі, на якій вони народились та виросли.

Наші прадіди козаки добрий звичай мали, бо ж знали в який час воювати, а в який веселитися та вживати хмільні напої, адже ж воювати козакові треба тверезому, щоб добре можна було потім, за мирної годиноньки – пити й гуляти, гарні мислі мати…

Це ми до того, що у козаків була своя церемонія вживання вареної горілки – «Варенухи» одного з найулюбленіших напоїв 17-18 столітть в Наддніпрянській Україні.

Шляхта та козаки заздалегідь змовившись посилали до шинка пахолка із жменею золотих дукатів та талерів з тим, аби наступного вечора зібратися всім гуртом і гучно крикнути: «Ерго бібамус»! (лат. – випиймо!).

Варенуху не наливали, а насипали спеціальним корячком у так звані кухлі – філіжанки…

“Шинок-Коса над чаркою” пропонує до Вашої уваги дегустацію «Варенухи», уявивши себе січовим рубакою, що спільно з побратимами насолоджується вільними від «війни» хвилинами, і як наші прадіди за мирної годиноньки – пити й гуляти, гарні мислі мати…

Пропонуємо Вам подарувати своїм друзям зоряне небо над «Мамаєвою Слободою» та романтичний вечір в «Шинку – коса над чаркою», де крім варенухи можна продегустувати й інші традиційні хмільні напої доби середньовіччя.

Замовлення для приготування варенухи (а вона за давньою технологією готується в печі від 12 до 24 годин) приймаються за телефоном: 093-872-48-77

Інші деталі сценарію цього дійства – церемонії вживання «Варенухи» ми залишаємо в таємниці, з тим, аби Ваше свято стало для Вас романтичною несподіванкою…

«Ерго бібамус!» (лат. – випиймо!) так, як це робили наші прадіди, шляхта та козаки!

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: