Мстислав Юрченко представить у Канаді серію музичних лекцій про нові шедеври української духовної музики

  • By UC Family Magazine
  • 30 Jul, 2013

Професор, лауреат премії імені Миколи Лисенка, член Європейської асоціації хорових диригентів «EUROPA-CANTAT» і Асоціації хорових диригентів ACDA (CША), Мстислав Юрченко представить у Канаді серію музичних лекцій про нові шедеври української духовної музики – хорові концерти відомого українського композитора 18-го сторіччя Максима Березовського.

Лекції професора М.Юрченка відбудуться:
Edmonton August 14, 7:00 pm St John’s Institute 11024 – 82 Avenue – 780 469-4890
Winnipeg August 26 , 7:00 pm Oseredok 184 Alexander Ave – 204 942-0218
Ottawa August 29, 7:00 pm School of Music Freiman Hall U of O, 50 University Private – 613 256-3616

Mstyslav Yurchenko, visiting Professor from Kyiv Ukraine, will offer informative lectures in Ukrainian on the newly discovered choral gems by the renowned 18th century composer Maxym Berezovsky. Professor Yurchenko is Ukraine’s specialist on this composer and will present these compositions, written in the style of Mozart, to… the general public at several Canadian centres including Edmonton, Winnipeg and Ottawa. You will be able to hear him speak at the venues listed below to which the public is most welcome. A good-will donation will be gratefully received to assist in the publication of these unknown works.

Edmonton August 14, 7:00 pm St John’s Institute 11024 – 82 Avenue – 780 469-4890
Winnipeg August 26 , 7:00 pm Oseredok 184 Alexander Ave – 204 942-0218
Ottawa August 29, 7:00 pm School of Music Freiman Hall U of O, 50 University Private – 613 256-3616

Професор, лауреат премії імені Миколи Лисенка, член Європейської асоціації хорових диригентів «EUROPA-CANTAT» і Асоціації хорових диригентів ACDA (CША), Мстислав Юрченко став одним із піонерів музично-хорового руху 1990-х років. Він був серед тих, хто рішуче долучився до справи відродження національних засад виконавства духовної музики православної традиції. У короткий термін він спромігся об’єднати колектив однодумців — вокалістів, які утворили спочатку ансамбль співаків, а потім   хоровий колектив із глибоко символічною назвою «Відродження» .

Очолюваний Мстиславом Юрченком камерний хор із успіхом виконував віднайдені в архівах і рукописних фондах і відреставровані самим диригентом незнані до того шедеври українського багатоголосного богослужбового співу. Саме хор «Відродження» здійснив прем’єри багатьох сакральних творів Максима Березовського, Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця, Якова Степового, Якова Яциневича, Пилипа Козицького та інших авторів.

Гран-прі, золота медаль і спеціальний приз за найкраще виконання твору національного композитора на Міжнародному хоровому конкурсі «Варна-93» (Болгарія) авансували подальше творче зростання колективу, який у наступні роки став лауреатом багатьох хорових конкурсів і фестивалів. Хор успішно гастролював у Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Франції.

Набутий досвід «озвучування» духовної музики Мстислав Юрченко згодом переніс в очолюваний ним самодіяльний хоровий колектив «Світоч» Київського будинку вчителя. Невдовзі «Світоч» став бажаним гостем на численних хорових святах і спеціальних концертних заходах столиці. Хор з успіхом концертував у Франції, Іспанії, Швейцарії, Австрії, Італії. 2000 року він дістав лаври переможця на міжнародному хоровому конкурсі ХVII Festival del Cori Polifonici в місті Толентіно (Італія).

У музичних колах України та інших держав Мстислав Юрченко добре знаний передусім як першовідкривач унікальних за красою звучання й довершеністю композицій духовних концертів Максима Березовського. Хорова спадщина саме цього визначного українського композитора доби бароко опинилася у фокусі уваги Мстислава Юрченка як науковця. Копітка дослідницька праця вченого під час навчання в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського Національної академії наук України отримала довершений результат: кандидатську дисертацію «Творчість Максима Березовського в контексті української музичної культури ХVIII століття» було успішно захищено в Ленінграді (тепер Санкт-Петербурґ).

Серйозні практичні напрацювання Мстислава Юрченка у сфері пошуків та ідентифікації невідомих духовних хорових творів вітчизняних композиторів, зокрема Максима Березовського, уможливили започаткування ним першого в Україні спеціального навчального курсу «Історія української духовної музики». Наступним кроком участі дослідника й диригента в загальнокультурному процесі пробудження інтересу до національної музичної сакральної спадщини було видання нотного збірника духовних творів «Христос Воскрес. Тропар Великодня».

Логічним продовженням подвижницької діяльності Мстислава Юрченка у популяризації української духовної хорової музики стала його співучасть у заснуванні товариства «Український фонд духовної музики». Згодом він очолив правління цього фонду. Активна позиція керівництва фонду дозволила невдовзі здійснити публікацію серії нотних видань під загальною назвою «Антологія української духовної музики». (Знаковим є факт, що під час свого перебування 1991 року в США диригент дістав благословіння на це видання самого митрополита, згодом — першого українського патріарха Мстислава.) Сюди увійшли чотири випуски духовних творів Кирила Стеценка, Максима Березовського та інших українських композиторів.

Завдяки наполегливій праці диригента у видавничій сфері, що відчутно збагатило хоровий репертуар, визріла ситуація, коли теоретичне «озброєння» просто вимагало його негайно впровадити у виконавський процес. І вже 2002 року Мстислав Юрченко започатковує навчальну спеціалізацію «хоровий диригент, регент церковного хору» в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв. Саме для студентів спеціалізації й було створено хор «Академія», що не раз виступав у музичних фестивалях «Київ Музик Фест», «Прем’єри сезону», «Хорова асамблея до 250-річчя від дня народження Максима Березовського», «Глухівські асамблеї» тощо. Власне, у ювілейному концерті з нагоди 60-річчя Мстислава Юрченка у виконанні цього хору під орудою самого ювіляра прозвучали духовні твори, зокрема семичастинний хоровий концерт Максима Березовського «Всі язиці восплещите руками».

Як і у кожної непересічної творчої особистості, у Мстислава Юрченка є заповітна мрія, що випливає із його професійних настанов, — записати на CD невідомі широкому загалу хорові концерти Максима Березовського. Будемо сподіватись на якнайскорішу реалізацію цього вкрай важливого для національної хорової культури проекту.

parafia.org

photo:Церковний хор і його регент. Фрагмент ікони Воздвиження Хреста, кін. ХVІІ ст., Львівщина

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: