Канада – єдина країна, де модно бути українцем

  • By UC Family Magazine
  • 01 Jun, 2014
Кількість українців у Канаді – це дуже цікаве питання. Попередній перепис в Канаді показав 1 млн українців, останній – 1,213 млн українців, – йде серозне зростання. Це за рахунок того, що канадці почали зізнаватися, що вони українці, почали вивчати своє коріння, – повідомив 26 жовтня під час брифінгу у Львові Посол України в Канаді Ігор Осташ.«Це пов’язано з кількома факторами. Українська держава стає на ноги, і тут, можливо, певним поштовхом була помаранчева революція, і багато людей дізналися про Україну. Кількість канадців українського походження буде зростати, і я впевнений, що наступний перепис покаже ще більше зростання. Сьогодні Канада – єдина країна у світі, де модно бути українцем», – сказав він.

Також Ігор Осташ повідомив: «Наступного року ми будемо відзначати 120-річчя переселення перших поселенців до Канади і наше завдання – відзначити це на найвищому державному рівні як в Україні, так і в Канаді. Цей приїзд ще раз підтвердив готовність канадського уряду святкувати цю дату».

За його словами, Посольство України планує провести акцію День України в парламенті Канади.

«Цілий день будемо презентувати Україну в найпрестижнішому історичному будинку Канади. Це будуть виставки, концерти, велика сцена, політичні і громадські контакти», – розповів Осташ.

Разом з тим, він, коментуючи сьогоднішній візит прем’єр-міністра Канади Стівена Гарпера до Львова і відвідини музею «Тюрма на Лонцького», сказав: «Тюрма на Лонцького» – об’єкт непростий. Канада в Оттаві планує збудувати пам’ятник жертвам тоталітарних режимів. Це проект загальноканадський. Те, що побачив сьогодні прем’єр-міністр Канади, – буде краплиною до цього проекту… Канада приймала багато емігрантів країн, які постраждали через тоталітаризм. Це угорці, чехи, словаки, поляки, українці, росіяни,євреї. Це країна, яка з дуже глибоким розумінням і навіть болісно сприймає всі прояви тоталітарних режимів».

У межах візиту до Львова прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер сьогодні, 26 жовтня, поклав квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку. Перед тим Стівен Гарпер  відвідав  Український Католицький Університет, де зустрівся зі студентами і прочитав лекцію про історію українсько-канадських взаємин. Також прем’єр Канади відвідав собор святого Юра та музей «Тюрма на Лонцького», де залишив запис в книзі почесних відвідувачів.

За матеріалами:   ZAXID.NET


UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: