Письменниця українського походження стала лауреатом літературної премії в Австрії

  • By UC Family Magazine
  • 09 Jul, 2013

Катя Петровська kurier.at

http://ua.korrespondent.net/

Письменниця українського походження Катя Петровська отримала літературну премію імені Інгеборг Бахманн і 25 тисяч євро за роман про переслідування євреїв під час Другої світової війни, повідомляє Deutsche Welle.

Зазначається,що Петровська отримала головний приз літературного фестивалю Дні німецькомовної літератури в місті Клагенфурт, передає   УНН .

43-річна Петровська підкорила журі своїм твором Можливо Естер (Vielleicht Esther), в якому розповідається про рідне місто автора – Києв – під час Другої світової війни, вигнанні і знищенні українських євреїв 1941 року на прикладі прабабусі.Письменниця розповідає трагічну історію від імені правнучки.

За твір Петровської журі проголосувало майже одноголосно.

“Прекрасно,сильно, вільно і легко витканий текст”, – так пояснили своє рішення члени журі.

Премія імені Інгеборг Бахманн щорічно вручається в Клагенфурті, вважається однією з найпрестижніших літературних нагород у німецькомовних країнах. Її заснували в1976 році на честь відомої поетеси Інгеборг Бахманн.

Катя Петровська народилася в 1970 році в Києві. Після катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році вона залишила батьківщину, вивчала літературознавство в Естонії, навчалася в США і в 1998 році захистила дисертацію у Москві. Починаючи з 1999 року, автор живе у Берліні і працює журналісткою.

Нагадаємо,раніше письменниця українського походження Мар’яна Гапоненко отримала літературну премію імені Шамиссо від Фонду Роберта Боша.

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: