Канада – друга «батьківщина» українців

  • By UC Family Magazine
  • 22 May, 2013

Саме тому, по кількості українських мігрантів (1,2 млн. чол.), Канада поступається лише Росії, де мешкає 2,9 млн. чол. Активною міграція українців в Канаду залишається і на сучасному етапі. За даними МЗС України, з 2001 р. кількість українських мігрантів, що не повертаються, збільшилася на 138 тис. чол. За словами представників Посольства Канади в Україні, сьогодні Канада переживає нову хвилю української міграції. Наприклад, щорічно за робочою візою в Канаду звертається 800 громадян України, за студентською візою – 600 чол., а за туристичною візою до 8 тис. українців. Найцікавіше те, що Канада не створює будь-яких бар’єрів в еміграції українців і тому візи отримують 80-90 % наших громадян. Хоча, на сучасному етапі помітна тенденція посилення міграційного режиму, з метою скорочення припливу мігрантів, в популярних країнах міграції включаючи держави-члени ЄС, США і Росію.

Спробуємо з’ясувати причину популярності міграції українців в Канаду, а також заохочення цьому з боку канадської влади. Насправді ця особливість обумовлена скоріше внутрішньополітичними чинниками самої Канади, ніж історичною «солідарністю» з Україною. Зокрема, за словами самих українців та інших мігрантів, уряд Канади сприяє припливу мігрантів, щоб розрядити соціальну і політичну напруженість між франкомовним і англомовним населенням. Враховуючи те, що 22,6 % населення країни є франкофони, що компактно мешкають на сході країні, особливо в Квебеку, від загрози сепаратизму не застрахована навіть стабільна Канада. Не дивно, що через програми міграції, уряд Канади сприяє розселенню українців, що «володіють» англійською мовою, саме в провінції з франкомовною меншістю. Наприклад, в Квебеку мешкає 31,9 тис. українців, в Онтаріо – 336 тис. Крім того, в провінціях Альберта, Манітоба, Саскачеван, українці активні в органах місцевого самоврядування. Наприклад, нинішній прем’єр-міністр провінції Альберта Ед Стельмах має українські корені. Саме бажання уряду використати мігрантів в якості противаги занадто активній франкомовній діаспорі обумовлює наявність ліберального міграційного режиму в Канаді, що приваблює українських мігрантів. За офіційними даними, щорічно Канада надає до 300 тис. віз для мігрантів. Більш того, кожен легальний мігрант після прибуття в країну отримує т.з. «статус постійного мешканця», що відкриває можливість користуватися безкоштовним медичним страхуванням, соціальним захистом, а також вільно працевлаштуватися. На відміну від іспанської «резиденції», яку треба подовжувати впродовж чотирьох періодів, канадське посвідчення на проживання постійне до отримання мігрантом громадянства Канади після закінчення двох років натуралізації. «Статус постійного мешканця» може анулюватися тільки у разі порушення канадського законодавства і правопорядку. Вигідною міграція в Канаду є і для осіб, які планують згодом отримати вищу освіту. Існують державні субсидії, що покривають 80 % вартості навчання. Навіть у разі безробіття мігранта, держава надає йому великі соціальні виплати. Привабливий і високий рівень середньої зарплатні в Канаді – 2016 $ в місяць. Окремим моментом, завдяки якому Канада приваблива для мігрантів, у тому числі українців, є нескладність адаптації в канадському суспільстві завдяки канадському мультикультуралізму, який на відміну від аналога ЄС, переживає розквіт. Відомо, що в провінціях з великими українськими громадами існує розвинена система сфери послуг, установ по вивченню англійської мови, які створюються спеціально для мігрантів. Українська громада сприяє в пошуку житла і працевлаштуванні.

Отже, розглянуті цифри і факти кажуть про те, що Канада була, є і буде центром тяжіння українських мігрантів на Північноамериканському континенті. Попри те, що для багатьох українців Канада стала другою батьківщиною, наслідки від їх еміграції небажані для «першої» батьківщини. За даними соцопитувань, близько 34 % працездатних українців у віці 18-30 років виявляють бажання поїхати на ПМП в Канаду. Це є ударом по генофонду і ринку праці нашої країни, враховуючи те, що іноземні робітники вже складають 11,5 % населення України.

Автор:       Микола Гольбін

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: