Канада – друга «батьківщина» українців

  • By UC Family Magazine
  • 22 May, 2013

Саме тому, по кількості українських мігрантів (1,2 млн. чол.), Канада поступається лише Росії, де мешкає 2,9 млн. чол. Активною міграція українців в Канаду залишається і на сучасному етапі. За даними МЗС України, з 2001 р. кількість українських мігрантів, що не повертаються, збільшилася на 138 тис. чол. За словами представників Посольства Канади в Україні, сьогодні Канада переживає нову хвилю української міграції. Наприклад, щорічно за робочою візою в Канаду звертається 800 громадян України, за студентською візою – 600 чол., а за туристичною візою до 8 тис. українців. Найцікавіше те, що Канада не створює будь-яких бар’єрів в еміграції українців і тому візи отримують 80-90 % наших громадян. Хоча, на сучасному етапі помітна тенденція посилення міграційного режиму, з метою скорочення припливу мігрантів, в популярних країнах міграції включаючи держави-члени ЄС, США і Росію.

Спробуємо з’ясувати причину популярності міграції українців в Канаду, а також заохочення цьому з боку канадської влади. Насправді ця особливість обумовлена скоріше внутрішньополітичними чинниками самої Канади, ніж історичною «солідарністю» з Україною. Зокрема, за словами самих українців та інших мігрантів, уряд Канади сприяє припливу мігрантів, щоб розрядити соціальну і політичну напруженість між франкомовним і англомовним населенням. Враховуючи те, що 22,6 % населення країни є франкофони, що компактно мешкають на сході країні, особливо в Квебеку, від загрози сепаратизму не застрахована навіть стабільна Канада. Не дивно, що через програми міграції, уряд Канади сприяє розселенню українців, що «володіють» англійською мовою, саме в провінції з франкомовною меншістю. Наприклад, в Квебеку мешкає 31,9 тис. українців, в Онтаріо – 336 тис. Крім того, в провінціях Альберта, Манітоба, Саскачеван, українці активні в органах місцевого самоврядування. Наприклад, нинішній прем’єр-міністр провінції Альберта Ед Стельмах має українські корені. Саме бажання уряду використати мігрантів в якості противаги занадто активній франкомовній діаспорі обумовлює наявність ліберального міграційного режиму в Канаді, що приваблює українських мігрантів. За офіційними даними, щорічно Канада надає до 300 тис. віз для мігрантів. Більш того, кожен легальний мігрант після прибуття в країну отримує т.з. «статус постійного мешканця», що відкриває можливість користуватися безкоштовним медичним страхуванням, соціальним захистом, а також вільно працевлаштуватися. На відміну від іспанської «резиденції», яку треба подовжувати впродовж чотирьох періодів, канадське посвідчення на проживання постійне до отримання мігрантом громадянства Канади після закінчення двох років натуралізації. «Статус постійного мешканця» може анулюватися тільки у разі порушення канадського законодавства і правопорядку. Вигідною міграція в Канаду є і для осіб, які планують згодом отримати вищу освіту. Існують державні субсидії, що покривають 80 % вартості навчання. Навіть у разі безробіття мігранта, держава надає йому великі соціальні виплати. Привабливий і високий рівень середньої зарплатні в Канаді – 2016 $ в місяць. Окремим моментом, завдяки якому Канада приваблива для мігрантів, у тому числі українців, є нескладність адаптації в канадському суспільстві завдяки канадському мультикультуралізму, який на відміну від аналога ЄС, переживає розквіт. Відомо, що в провінціях з великими українськими громадами існує розвинена система сфери послуг, установ по вивченню англійської мови, які створюються спеціально для мігрантів. Українська громада сприяє в пошуку житла і працевлаштуванні.

Отже, розглянуті цифри і факти кажуть про те, що Канада була, є і буде центром тяжіння українських мігрантів на Північноамериканському континенті. Попри те, що для багатьох українців Канада стала другою батьківщиною, наслідки від їх еміграції небажані для «першої» батьківщини. За даними соцопитувань, близько 34 % працездатних українців у віці 18-30 років виявляють бажання поїхати на ПМП в Канаду. Це є ударом по генофонду і ринку праці нашої країни, враховуючи те, що іноземні робітники вже складають 11,5 % населення України.

Автор:       Микола Гольбін

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: