Оксана Мась знову представлятиме Україну на Венеційській бієнале

  • By UC Family Magazine
  • 10 May, 2013

Коли надійшло повідомлення, що   Оксана Мась   удостоєна честі представляти Україну на   Венеційській бієнале   у 2013 році, першими художницю привітали і побажали їй успіху її земляки – одесити. Вони пишаються тим, що вона гідно презентує у всьому світі Україну і рідну Одесу своїми масштабними проектами. Як представник нової формації творців-першопрохідників, вона наділяє свої роботи філософським змістом, масштабністю планетарного погляду на сьогодення. Досі всім пам’ятний її проект   «Вівтар націй», який потрапив у п’ятірку найзначніших подій Венеціанського бієнале два роки тому. В 2012 році її було визнано лауреатом національної програми   «Людина року».

Цього разу Оксана представить у Венеції унікальний проект   «Квантова молитва». Інсталяція – автомобільний двигун, на якому застигли потоки розплавленого прозорого муранського скла. За словами автора, «це молитва просвітленої раси людей, яка відзначається почуттям єдності і любові. Люди нової формації зможуть відчувати і бачити тонкі світи і своє майбутнє. Перехід до нової раси – це шлях до Душі через абсолютне очищення і злиття з енергією Всесвіту. У цій молитві немає релігійного підґрунтя, цей твір – чистої води концептуальне мистецтво, потік свідомості». До речі, Оксана Мась і раніше за символ нашої доби обирала автомобільний двигун, то фарбуючи його у золотаві кольори, то декоруючи чорною шкірою.

Які думки й асоціації викличе нова робота Оксани Мась, дізнаємося після її  публічної презентації. Виготовлено інсталяцію було досвідченими скловарами, удостоєними звання «маестро»,   у майстернях на острові Мурано, відомого своїм скляним виробництвом.   Для реалізації цього проекту знадобилося навіть побудувати окрему піч. У ній двигун упродовж доби розігріли до 450 градусів, скло – до 800. А потім сама художниця стала свідком неповторного акту мистецтва, побачивши, як плавиться і ллється розжарене скло, утворюючи дивовижні візерунки.

Темою спеціального проекту GLASSSTRESS на цьогорічному Венеціанському бієнале стала «White Light/White Heat», що дослівно можна перекласти як Білий світ/Білий жар. Художники дискуватимуть на тему світла і тепла, основних елементів формування Всесвіту і процесу виготовлення скла. Всі арт-об’єти, що беруть участь у проекті, виготовляються вручну із муранського скла. На фабриках Мурано свого часу створювалися шедеври   Пабло Пікассо, Жоржа Брака, Марка Шагала   та інших майстрів.

Сподіваємося, що на 55-ому Венеційському бієнале, який стартує 1 червня, філософська інсталяція «Квантова молитва» Оксани Мась знайде чимало прихильників, а сама художниця ще не раз радуватиме своїх шанувальників новими оригінальними творами. Адже вона природжений працелюб, що керується девізом: дорогу здолає той, хто йде.

Фото із сайту художниці.

Джерело:   Портал Культура    
Автор: Сергій Горицвіт

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: