Оксана Мась знову представлятиме Україну на Венеційській бієнале

  • By UC Family Magazine
  • 10 May, 2013

Коли надійшло повідомлення, що   Оксана Мась   удостоєна честі представляти Україну на   Венеційській бієнале   у 2013 році, першими художницю привітали і побажали їй успіху її земляки – одесити. Вони пишаються тим, що вона гідно презентує у всьому світі Україну і рідну Одесу своїми масштабними проектами. Як представник нової формації творців-першопрохідників, вона наділяє свої роботи філософським змістом, масштабністю планетарного погляду на сьогодення. Досі всім пам’ятний її проект   «Вівтар націй», який потрапив у п’ятірку найзначніших подій Венеціанського бієнале два роки тому. В 2012 році її було визнано лауреатом національної програми   «Людина року».

Цього разу Оксана представить у Венеції унікальний проект   «Квантова молитва». Інсталяція – автомобільний двигун, на якому застигли потоки розплавленого прозорого муранського скла. За словами автора, «це молитва просвітленої раси людей, яка відзначається почуттям єдності і любові. Люди нової формації зможуть відчувати і бачити тонкі світи і своє майбутнє. Перехід до нової раси – це шлях до Душі через абсолютне очищення і злиття з енергією Всесвіту. У цій молитві немає релігійного підґрунтя, цей твір – чистої води концептуальне мистецтво, потік свідомості». До речі, Оксана Мась і раніше за символ нашої доби обирала автомобільний двигун, то фарбуючи його у золотаві кольори, то декоруючи чорною шкірою.

Які думки й асоціації викличе нова робота Оксани Мась, дізнаємося після її  публічної презентації. Виготовлено інсталяцію було досвідченими скловарами, удостоєними звання «маестро»,   у майстернях на острові Мурано, відомого своїм скляним виробництвом.   Для реалізації цього проекту знадобилося навіть побудувати окрему піч. У ній двигун упродовж доби розігріли до 450 градусів, скло – до 800. А потім сама художниця стала свідком неповторного акту мистецтва, побачивши, як плавиться і ллється розжарене скло, утворюючи дивовижні візерунки.

Темою спеціального проекту GLASSSTRESS на цьогорічному Венеціанському бієнале стала «White Light/White Heat», що дослівно можна перекласти як Білий світ/Білий жар. Художники дискуватимуть на тему світла і тепла, основних елементів формування Всесвіту і процесу виготовлення скла. Всі арт-об’єти, що беруть участь у проекті, виготовляються вручну із муранського скла. На фабриках Мурано свого часу створювалися шедеври   Пабло Пікассо, Жоржа Брака, Марка Шагала   та інших майстрів.

Сподіваємося, що на 55-ому Венеційському бієнале, який стартує 1 червня, філософська інсталяція «Квантова молитва» Оксани Мась знайде чимало прихильників, а сама художниця ще не раз радуватиме своїх шанувальників новими оригінальними творами. Адже вона природжений працелюб, що керується девізом: дорогу здолає той, хто йде.

Фото із сайту художниці.

Джерело:   Портал Культура    
Автор: Сергій Горицвіт

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: