Делегація з Канади цікавилася благоустроєм єврейського цвинтаря у Самборі

  • By UC Family Magazine
  • 10 Mar, 2013

У Самборі Львівської області побував міністр громадянства, іміграції та багатокультурності Канади Кенні Джейсон.

У поїздці його супроводжували Трой Лулашник – Посол Канади в Україні, Кристофер Магон – виконавчий помічник міністра, Домінік Рощак – директор департаменту з питань багатокультурності та інші посадовці посольства, – передає кореспондент   ІА   ZIK.

Поважну делегацію цікавив старий єврейський цвинтар, можливості його благоустрою з тим, щоб у майбутньому представники цієї нації могли приїхати сюди, помолитися та вшанувати пам’ять спочилих тут прародичів.

З цього приводу заступник міського голови з гуманітарних питань Юрій Леськів гостям дав вичерпну історичну інформацію про цвинтар, який на сьогодні у вкрай занедбаному стані. І при цьому посадовець показав попереднє дослідження канадських євреїв, які встановили імовірні місця великих захоронень, наголосивши, що в роки минулої війни фашисти тут розстрілювали не лише євреїв, але й чимало українців, котрі їх переховували, а також поляків. Покояться на цьому місці останки вояків УПА, убитих гітлерівцями.

На місці очевидних могил українців у дев’яностих роках самбірчани встановили та освятили три хрести. Власне, вони наразі є перепоною у порозумінні між євреями та українцями щодо упорядкування цього цвинтаря.

Водночас, наголосив Юрій Леськів, є можливість тут створити меморіальний комплекс, подібний, приміром, на Бабин Яр у Києві, де не має бути ознак релігійної приналежності. Адже обов’язок живих – не забувати про звірства, чисельні жертви нацизму, бо фашисти були спільним ворогом як для євреїв, так й українців. Це й має єднати народи у пам’яті про загиблих.

У свою чергу пан міністр подякував за таку детальну та документами підтверджену інформацію про минулу історію єврейського кладовища і запевнив, що Канада, де проживає чимало українців, у тому числі й вихідців із Галичини, підтримує українців у визнанні Голодомору як геноциду та з цього приводу найближчим часом з такою пропозицією звернеться до уряду України.

Члени делегації з Канади у Самборі запалили свічки пам’яті на місці розстрілів фашистами євреїв та помолилися за душі убієнних.

http://zik.ua

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: