Делегація з Канади цікавилася благоустроєм єврейського цвинтаря у Самборі

  • By UC Family Magazine
  • 10 Mar, 2013

У Самборі Львівської області побував міністр громадянства, іміграції та багатокультурності Канади Кенні Джейсон.

У поїздці його супроводжували Трой Лулашник – Посол Канади в Україні, Кристофер Магон – виконавчий помічник міністра, Домінік Рощак – директор департаменту з питань багатокультурності та інші посадовці посольства, – передає кореспондент   ІА   ZIK.

Поважну делегацію цікавив старий єврейський цвинтар, можливості його благоустрою з тим, щоб у майбутньому представники цієї нації могли приїхати сюди, помолитися та вшанувати пам’ять спочилих тут прародичів.

З цього приводу заступник міського голови з гуманітарних питань Юрій Леськів гостям дав вичерпну історичну інформацію про цвинтар, який на сьогодні у вкрай занедбаному стані. І при цьому посадовець показав попереднє дослідження канадських євреїв, які встановили імовірні місця великих захоронень, наголосивши, що в роки минулої війни фашисти тут розстрілювали не лише євреїв, але й чимало українців, котрі їх переховували, а також поляків. Покояться на цьому місці останки вояків УПА, убитих гітлерівцями.

На місці очевидних могил українців у дев’яностих роках самбірчани встановили та освятили три хрести. Власне, вони наразі є перепоною у порозумінні між євреями та українцями щодо упорядкування цього цвинтаря.

Водночас, наголосив Юрій Леськів, є можливість тут створити меморіальний комплекс, подібний, приміром, на Бабин Яр у Києві, де не має бути ознак релігійної приналежності. Адже обов’язок живих – не забувати про звірства, чисельні жертви нацизму, бо фашисти були спільним ворогом як для євреїв, так й українців. Це й має єднати народи у пам’яті про загиблих.

У свою чергу пан міністр подякував за таку детальну та документами підтверджену інформацію про минулу історію єврейського кладовища і запевнив, що Канада, де проживає чимало українців, у тому числі й вихідців із Галичини, підтримує українців у визнанні Голодомору як геноциду та з цього приводу найближчим часом з такою пропозицією звернеться до уряду України.

Члени делегації з Канади у Самборі запалили свічки пам’яті на місці розстрілів фашистами євреїв та помолилися за душі убієнних.

http://zik.ua

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: