ЛЬВІВСЬКЕ “ВИДАВНИЦТВО СТАРОГО ЛЕВА” ПРЕЗЕНТУВАЛО НОВУ СТРАТЕГІЮ КНИГОВИДАННЯ В УКРАЇНІ, ЗАМІШАНУ НА… БОРЩІ

  • By UC Family Magazine
  • 08 Feb, 2013

НОВУ СТРАТЕГІЮ КНИГОВИДАННЯ В УКРАЇНІ, ЗАМІШАНУ НА… БОРЩІ

Львів уміє здивувати мешканців та численних гостей міста. Черговий сюрприз відбувся 6 лютого. У цей день “Видавництво Старого Лева”, на організованому ним прес – борщі у приміщенні Першої Грильової Ресторації “М’яса та Справедливості” (Бернардинський дворик) презентувало нову стратегію розвитку книговидавичої справи в Україні, у центрі якої… український борщ. Письменниця, головний редактор видавництва Мар’яна Савка оприлюднила “Маніфест українського борщу”. Український автор, українська мова, український перекладач, ілюстратор, покупець, читач – ось складові успішної і поживної книги в Україні. Адже найкраще смакують рідні страви – книжки, приготовлені з національних продуктів.
“Не місо – суп, не бульйон, не окрошка і, не дай Боже, щі – а саме український борщ заслужив собі повагу, шанобливе ім’я і почесне місце в парадигмі національних цінностей українців – зазначила пані Мар’яна. – Український борщ – не просто буденна страва, це символ родинності, елемент ритуалу єднання, основа кулінарної традиції, яка сильніша за будь-які новітні експерименти і заморські запозичення”.
Криза мобілізує, переконаний Старий Лев, а тяжка економічна, ідеологічна, політична та соціальна ситуація в країні – не привід ховати голову в пісок і обирати тактику перечекання. Навпаки, це час для дій і ризику. Таку позицію “Видавництво Старого Лева” не лише декларує, а й активно втілює в життя. У той час, коли українські книги вилучають із шкільної програми, а українське книговидання намагаються зробити неконкурентноздатним та тотально збитковим, Старий Лев за минулий рік видав вдвічі більше книг, ніж за 2011. Цьогоріч видавництво підняло планку ще вище – протягом 2013 року планується видати понад 50 книг, серед яких “Як не заблукати в павутині” Тетяни Щербаченко, яка присвячена проблемі інтернет – безпеці дітей, збірка оповідань “Мама по скайпу” на тему комунікаційного розриву між дітьми і дорослими, які виїхали на заробітки, “Дідо – Всевідо” Олександра Гавроша з унікальними ілюстраціями Світлани Фесенко… Лев започатковує нову серію – “Казки зі всього світу”, першою ластівкою якого стануть “Українські казки”.
А ще видавництво продовжує знайомити Україну з найкращими світовими авторами, які пишуть для дітей. Зі своїми українськими читачами під час Міжнародного дитячого фестивалю (16-19 травня), який щорічно проходить у Львові, познайомиться відомий на весь світ британський дитячий письменник Іан Вайброу, автор серії про пригоди Малого Вовчика, яка вийшла у “Видавництві Старого Лева”. Ще один зірковий гість, який відкриє для себе Україну на запрошення Старого Лева, — Джеремі Стронг, ім’я якого говорить саме за себе. Він приїде до Львова разом з дружиною на Форум видавців (11-15 вересня).
Старий Лев продовжує відкривати українську книжку світові. І так, 14 – 15 березня він презентуватиме свій доробок та авторів на одному з найбільших європейських книжкових ярмарків у м. Ляйпцигу (Німеччина). А 25-28 березня українське видавництво вперше стане гостем головної світової події в царині дитячої книги – Болонського міжнародного ярмарку дитячої книги, який відбувається щорічно з 1964 року.
Ще одна приємна новина: Лев посприяв тому, що весною в прокат вийде чудова українська стрічка для дітей та юнацтва – “Іван Сила”. Кілька років тому у “Видавництві Старого Лева” вийшов роман Олександра Гавроша про пригоди українського силача. Саме ця книга потрапила до рук Віктору Андрієнку й надихнула його на зйомки фільму.
Працює видавництво і над соціальними проектами. Незабаром стартує соціальна програма, започаткова ним, – “Немає чужих дітей”, спрямована на виховання соціальних навичок у дітей, що виросли у дитячих будинках та інтернатах. Найближчим часом вийде у світ книжка Старого Лева, видана шрифтом Брайля, – “Казки дідуся Гурама”.
Автор висловлює подяку “Видавництву Старого Лева” за надання інформації у підготовці цього репортажу.

Юрій Атаманюк

Більше дізнатися про діяльність
“Видавництва Старого Лева” чи замовити книжки
можна за координатами:
www.starlev.com.ua
м. Львів, вул. Лемківська, 15-А
тел./факс: +38 (032) 240 47 98
contact@starlev.com.ua
моб. тел. 097-196-7-136 (Оксана)

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Tickets $50 Bookstore "Bukva" 416-236-5890
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
WWW.CENSOR.NET. UA
З цією авторитетною людиною і зустрівся кореспондент "Цензор.НЕТ". І хоча на деяких етапах інтерв’ю ми зачіпали досить гострі питання, пан Ващук незмінно залишався тактовним і стриманим, а його відповіді – влучними і аргументованими.
By UC Family Magazine 20 Sep, 2017
Ласкаво запрошуємо шанувальників мистецтва на відкриття осіннього сезону!
10 - 24 вересня, 2017р.
КАНАДСЬКО-УКРАЇНСЬКА МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ / ҐАЛЕРІЯ КУМФ
мають шану представляти Заслуженого Діяча Мистецтв України, Oксану Андрущенко (Львів, Україна) з персональною виставкою "МАГІЯ СИМВОЛУ". (Малярство, графіка).
ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ: неділя, 10 вересня, 2017р. в 2 год п.п.
В приміщенні ҐАЛЕРІЇ КУМФ,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5

Dear art lovers, you are cordially invited to the opening of Autumn season!
September 10 - 24, 2017
THE UKRAINIAN CANADIAN ART FOUNDATION / KUMF GALLERY present artist Oksana Andrushchenko (Lviv, Ukraine) with her solo exhibition "THE MAGIC OF SYMBOLS". (Paintings, graphics).
OPENING RECEPTION: Sunday, September 10, 2017, at 2 pm.
At the KUMF GALLERY,
145 EVANS AVE., SUITE 101, TORONTO, ON 416-766-6802
info@kumfgallery.com
Gallery hours: Thurs. to Fri. 1-6, Sat. & Sun. 1-5
More Posts
Share by: