У Карпати по екстрим. Практичні поради

  • By UC Family Magazine
  • 28 Jan, 2013

Природа України – чудовий ресурс для розвитку екстремального туризму. Маючи «під боком» такий скарб як Карпати, не варто їхати за кордон в пошуках чогось кращого. Будьте певні, кожного разу відправляючись до Карпат, ви відкриватимете для себе все нові і нові цікаві місця.

Для тих, хто збирається у похід вперше – ідеальним варіантом буде   Боржавський хребет. Маршрут не є складним для проходження. Висота найвищої точки гори Стій, приблизно 1677 м. Протяжність усього хребта до 50 км, але якщо Вам доведеться зійти швидше – внизу розташовано чимало сіл.

Зимова Боржава рекомендується для екстремалів з досвідом. Проте, якщо ви заплануєте похід на кінець червня, то застане тут справжнє багатство чорниць.

Наступним пунктом є « Гуцульські Альпи», до яких належать Рахівські гори. Один з наймальовничіших куточків. Із цілого району цих гір хотілось б виділити гору Піп Іван Мармароський. Хребет є доволі скелястим і порівняно високим, його висота дорівнює близько 1900 м. Гора знаходиться на кордоні України з Румунією, що додає особливої атмосферності перебуванню.

За умови наявності необхідної перепустки для перетину кордону, в мандрівників є можливість ознайомитись з колоритом тамтешніх сіл. Проте, якщо ви не бажаєте ускладнювати свій похід залагодженням цих моментів, можна обрати маршрут, для якого не потрібні перепустки, чи інші документи.

Найвищим та одним з найпопулярніших районів Карпат є хребет   Чорногора. З огляду на те, що до гірського комплексу входить Говерла, тут практично щодня велика кількість туристів, які полюють за неймовірними краєвидами, котрі чекають тут на мандрівника. Якщо ви вирішили відправитись сюди, то важливим моментом є те, що необхідно добре запастись водою, адже тут із втамуванням спраги існують проблеми.

Як зорганізувати похід, аби він був максимально вдалим? І які аспекти потрібно врахувати, аби ніщо не заважало вам насолоджуватись мандрівкою?

Для цього пропонуємо вашій увазі кілька порад перед тим, як пакувати наплічник у похід.

Для початку Ви повинні знати з якої точки Ви виходитимете і куди та коли прибуваєте. Знати, які шляхи транспортного чи залізничного сполучення оберете для від’їзду. Розрахуйте тривалість мандрівки.

Складіть меню. Крупи зберігайте в пластикових пляшках. Взагалі рекомендується брати продукти багаті на вуглеводи, бо жири довго засвоюються, тому сало в похід брати не варто. Під час походу робіть повноцінний сніданок, який дасть Вам сили на день, далі можуть бути один чи два перекуси, тривалістю до однієї години, вечеряти потрібно теж повноцінно.

Речей беріть мало, лише найнеобхідніше, аби не важко було нести. Важкі речі кладіть на низ сумки, відповідно легші зверху. За тим ж принципом розкладайте потрібні Вам речі, зверху найпотрібніші, типу дощовика. Не потрібно затягувати всі лямки на наплічнику, це не дасть бажаного ефекту, хіба що Ви зібралися бігти. Старайтесь усі речі помістити в наплічник, бо навіть прикріплений до рюкзака горизонтально каримат буде заважати.

В Карпатах розвинута мережа не лише пішохідного туризму. Великої популярності зараз набувають сплави ріками, польоти на дельтапланах чи парапланах над висотами Карпат, спелеотуризм –альпінізм в печерах.

Отож екстремальних варіацій для відпочинку у Карпатах маємо достатньо.

Приємних мандрівок!

Назар Наконечний

Photo:©   Andrei Mihalcea   | Dreamstime.com

vgolos

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: