У Карпати по екстрим. Практичні поради

  • By UC Family Magazine
  • 28 Jan, 2013

Природа України – чудовий ресурс для розвитку екстремального туризму. Маючи «під боком» такий скарб як Карпати, не варто їхати за кордон в пошуках чогось кращого. Будьте певні, кожного разу відправляючись до Карпат, ви відкриватимете для себе все нові і нові цікаві місця.

Для тих, хто збирається у похід вперше – ідеальним варіантом буде   Боржавський хребет. Маршрут не є складним для проходження. Висота найвищої точки гори Стій, приблизно 1677 м. Протяжність усього хребта до 50 км, але якщо Вам доведеться зійти швидше – внизу розташовано чимало сіл.

Зимова Боржава рекомендується для екстремалів з досвідом. Проте, якщо ви заплануєте похід на кінець червня, то застане тут справжнє багатство чорниць.

Наступним пунктом є « Гуцульські Альпи», до яких належать Рахівські гори. Один з наймальовничіших куточків. Із цілого району цих гір хотілось б виділити гору Піп Іван Мармароський. Хребет є доволі скелястим і порівняно високим, його висота дорівнює близько 1900 м. Гора знаходиться на кордоні України з Румунією, що додає особливої атмосферності перебуванню.

За умови наявності необхідної перепустки для перетину кордону, в мандрівників є можливість ознайомитись з колоритом тамтешніх сіл. Проте, якщо ви не бажаєте ускладнювати свій похід залагодженням цих моментів, можна обрати маршрут, для якого не потрібні перепустки, чи інші документи.

Найвищим та одним з найпопулярніших районів Карпат є хребет   Чорногора. З огляду на те, що до гірського комплексу входить Говерла, тут практично щодня велика кількість туристів, які полюють за неймовірними краєвидами, котрі чекають тут на мандрівника. Якщо ви вирішили відправитись сюди, то важливим моментом є те, що необхідно добре запастись водою, адже тут із втамуванням спраги існують проблеми.

Як зорганізувати похід, аби він був максимально вдалим? І які аспекти потрібно врахувати, аби ніщо не заважало вам насолоджуватись мандрівкою?

Для цього пропонуємо вашій увазі кілька порад перед тим, як пакувати наплічник у похід.

Для початку Ви повинні знати з якої точки Ви виходитимете і куди та коли прибуваєте. Знати, які шляхи транспортного чи залізничного сполучення оберете для від’їзду. Розрахуйте тривалість мандрівки.

Складіть меню. Крупи зберігайте в пластикових пляшках. Взагалі рекомендується брати продукти багаті на вуглеводи, бо жири довго засвоюються, тому сало в похід брати не варто. Під час походу робіть повноцінний сніданок, який дасть Вам сили на день, далі можуть бути один чи два перекуси, тривалістю до однієї години, вечеряти потрібно теж повноцінно.

Речей беріть мало, лише найнеобхідніше, аби не важко було нести. Важкі речі кладіть на низ сумки, відповідно легші зверху. За тим ж принципом розкладайте потрібні Вам речі, зверху найпотрібніші, типу дощовика. Не потрібно затягувати всі лямки на наплічнику, це не дасть бажаного ефекту, хіба що Ви зібралися бігти. Старайтесь усі речі помістити в наплічник, бо навіть прикріплений до рюкзака горизонтально каримат буде заважати.

В Карпатах розвинута мережа не лише пішохідного туризму. Великої популярності зараз набувають сплави ріками, польоти на дельтапланах чи парапланах над висотами Карпат, спелеотуризм –альпінізм в печерах.

Отож екстремальних варіацій для відпочинку у Карпатах маємо достатньо.

Приємних мандрівок!

Назар Наконечний

Photo:©   Andrei Mihalcea   | Dreamstime.com

vgolos

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: