“ВІД РОМАНА ДО ЙОРДАНА”

  • By UC Family Magazine
  • 22 Jan, 2013

У Львові завершується найдовготриваліший із циклу різдвяно -новорічних свят мистецький проект – марафон “Від Романа до Йордана”. Марафон проходив під гаслом “У різдвяні пакунки – мистецькі подарунки!” Мета проекту: популяризувати та зробити доступними твори львівських митців; долучити до роботи неповносправних осіб, актуалізувати проблему їх соціалізації; підтримати особливий гарний настрій Різдва як для львів’ян так і для гостей міста.В рамках проекту восьмеро львівських мистців від 1 грудня 2012 р. до 19 січня 2013 р. презентували львів’янам та гостям міста авторські автентичні різдвяні подарунки, виконані спільно із неповносправною молоддю.

Кожен з миcтців вклав у свої роботи власні стиль та манеру, а також різдвяних настрій. Художники Остап Лозинський та Уляна Нищук – Борисяк презентували ікону на склі, Оля Кравченко – сучасну ікону на дошці, Ольга Пильник – кераміку, Ярослава Ткачук – текстиль, Євгенія Рябчун – іграшку, Мар’ян Пиріг – цікаві подарунки. До проекту долучились ще багато інших митців, які презентували мистецтво як подарунок. Ну і, звісно, до виготовлення різдвяних подарунків було залучено молодь з особливими потребами. Крім того були представлені давні ікони з приватних колекцій творчого кола мистців, що стали натхненням та символом традиції для нового покоління іконописців.
“– Ідея цієї виставки виникла давно– говорить один з ініціаторів Остап Лозинський. На Різдво, знаємо, хочеться додому і ми собі думали, щоб таке цікаве зробити до цих свят, щоб хотілося святкувати, щоб створити святкову атмосферу. І ми собі тут зробили таку вимріяну домівку, котру обвішали іконами і в ній нам хочеться жити, хочеться бути і святкувати Різдво. Друге питання, на якому хотілося б наголосити – це те, що справді до цього часу мало уваги приділялося образам, мальованим на дереві, які походять, здебільшого, з Буковини, Покуття та Гуцульщини. На жаль, ми дуже мало знаємо про них і цей марафон дає людям шанси довідатися про них. Ці образи були втрачені на початку ХХ століття, і тільки у 1980-х роках ними знову зацікавилися. Є колекціонери, котрі зібрали немалу колекцію. Ми знаємо про гуцульську ікону на склі. Це ікона, яка існувала поруч з цією іконою і яка заслуговує не меншої уваги. Це є справді глибоке народне джерело української духовності. Ми вже маємо гарний грунтовний альбом ікони на склі Оксани Романів – Тріски з приватних і музейних колекцій. Тепер треба опрацювати і цей матеріал”.
Проект “Від Романа до Йордана” проходить у Львові уже втретє. “Іноді дістає оце китайщення, пластмащення зпаперовування свят – продовжує Остап Лозинський. Всі атрибути різдвяних свят переносяться на американську манеру. І тому кілька років тому ми вирішили, що пора брати ініціативу в свої руки і потроху міняти то все, що відбувається навколо нас”.
Відкриття даного проекту відбулося 11 грудня 2012 р. у галереї “ICONART”, де й проходила головна виставка проекту. Крім того виставка проходила у кав’ярні “Світ кави” (м. Львів, пл. Катедральна), у кав’ярні “Старі Мури” (м. Львів, вул. Сербська), у галереї “Світ Арт” (м. Чернівці), на Різдвяному ярмарку (м. Львів, проспект Свободи), з 13 грудня по 24 січня проект “Разом” у співпраці з міжнародним благодійним фондом “Карітас України” (м. Львів, вул. Вірменська, “Квартира 35”) і в галереї “Коло Заспи” (м. Київ).
У рамках проекту “Від Романа до Йордана” проходили різноманітні події, виставки, майстер – класи, Різдвяний ярмарок, цікаві акції в галереях та кав’ярнях Львова. 13 грудня, в рамках проекту, відбулася урочиста презентація виконаних спільно з неповносправною молоддю творів, а також фото – і відеодокументація майстер – класів у арт – кав’ярні “Квартира 35”.
Даний мистецький проект, вважають організатори, стане вагомим кроком до якісної соціалізації поміж неповносправними особами і широкою громадськістю.
Закриття проекту планується на 24 січня в Етноклубі в “Дзига”, де відбудеться огляд слайд – шоу світлин з усіх проведених акцій проекту та колядками з найкращими львівськими гуртами.

Юрій Атаманюк

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: