Post Title

  • By UC Family Magazine
  • 10 Nov, 2012

Гордон Ґорді «Ми робимо не просто репертуарні танці, а сюжетні та балетні теми».

Цьогоріч відомий танцювальний ансамбль «Шумка» святкує своє офіційне 50-річчя, хоч насправді створювався раніше. Про будні ансамблю розповідає Гордон Ґорді , хореограф і арт-менеджер ансамблю з 10-річним стажем. Його танцювальні п’ єси «Стежки до гапака», «Шумківська Попелюшка», «Ніч на Купала» українського стилю побачило чимало глядачів.

–           З чого почалась історія ансамблю «Шумка»?

–         Шумка вже існує 52 роки. У місті Едмонтон спочатку були різні малі групи. Одна група  з православної церкви, друга з протестантської церкви, третя – це пласт. Найкращі танцюристи мали  думку  зробити ансамбль танцюристів, і так починалась «Шумка».

До учасників ансамблю було ставлення, що немає різниці, які твої релігійні чи політичні погляди, чи ти українець, чи ти канадієць. Коли «Шумка» починала, то виконувала танці хореографа Василя Авраменка – «Аркан», «Мідний гуцол» – традиційні танці, які Авраменко викладав в Америці  та Канаді. З 1965 року ми почали робити свою хореографію і відтоді ансамбль «Шумка» робить оригінальну музику.

Ми робимо не просто репертуарні танці, а сюжетні та балетні теми. Такою, є  «Попелюшка», з якою ми їздили по Китаю, виступали  в Оперному театрі у Києві та у Донецькому  оперному театрі.

–           Які організації співпрацюють з вами щодо організації гастролей?

–         Маємо своїх менеджерів, хореографів і свою студію. Ми отримуємо фінансову підтримку від місцевого уряду міста Едмонтон,  але також заробляємо гроші своїми виступами і виставами. Театр-симфонія у Едмонтоні сприйняла наш особливий стиль. Ми танцюємо не те, що наші прадіди привезли з України, наші танці – це вже танці Канади.

–           Маєте на увазі, що залучені якісь рухи, які використовуються у сучасному танці?

–         Наш танець «Шумка» побудований на базовому українському танку, але з оригінальними рухами. Програма, яку ми будемо виконувати 25 і 26 листопада у Соні-Центр у Торонто включає танець «Стежки до гопака». Я написав лібрето  і є режисером для цієї п’єси, а хореографію робив Віктор Літвінов з київського балету. Це є цикл життя, з дитинства, ми ростемо, проходить бурхлива молодість, потім ми одружуємось, життя стає серйозним. Бувають нещасливі випадки, війни. Це зветься стежка до гопака, ми починаємо своє життя з гопака. Ця п’єса підготовлена спеціально до 50-річчя «Шумки». Є ще традиційні танці – буковинські, гуцульські, покутські, закарпатські. Третя велика п’єса, з якою ми виступаємо – це «Ніч на Купала» . В кожному  селі його виконували по-різному.  У цій п’єсі я навіднайти, що є джерелом Купала. На сцені сучасна відеографія.  

–           Скільки часу потрібно, щоб стати танцівником ансамблю?

–         Щоб вступити в нас ансамбль, треба мати 15 років. Треба вивчити українські танці, балет, джаз. Ми беремо в ансамбль найкращих танцюристів. Наш рівень є професійний, але ми не маємо достатньо грошей. Ці танцівники мають ще інші роботи і професії.

–           Чи виступи ансамблю є фінансово-рентабельними?

–         Ансамбль є рентабельним. Танцюристи отримують гроші тільки за концерт. Репетиція не є оплачуваною.  Є підтримка від міста і від уряду 30%. Решту мусимо заробляти самі.

–           Як Ви прийшли до керівництва «Шумкою»?

–         Я займався спортом, я мав тоді тринадцять років. Завжди співав українські пісні, музику знав дуже добре. Я закінчив вищу режисерську школу. Викладав в Університеті, тепер я є менеджером ансамблю «Шумка».

–           Хто для вас є авторитетом у танці?

–         Двадцять років працюємо з Віктором Літвіновим, Іваном Викликом та Даша Орисюк з київського балету, які приїжджають сюди. Ми разом створюємо нові танці. Ми також виконуємо танці та музику Олега Скрипки. Коли ми мали танець «Дівчина, яка кружляє в червоному танку», то у нас була хореографія з Аргентини.

–           Хто зараз є провідними танцівниками?

–         Лук’ян Опер, Джейлін Рененберг, Марко Юджиніо, який є філіппінцем. Він і його сестра Аліса є обоє були зацікавлені українською мовою і ходили до англійсько- української двомовної школи тут. Цього року перший раз став з нами танцювати китаєць. Нещодавно ми мали 23 виступи у 13 містах.

–           Який є план концертів до 50-річчя? Де буде найбільший концерт?  

–         Найбільший концерт буде в Торонто 25-26 листопада і в Едмонтоні 3-4 березня 2012 року.

В репертуар, окрім цих нових п’єс будуть традиційні обжинки і гумористичний танець про чоботарів.

–           Які номери у вас у підготовці?

–         Канада – це країна, яка зроблена з усіх націй. Все, що складемо разом – це є наш канадський танець, тобто це суміш хореографій  кількох народів разом. Це для нас дуже важливе. Це оригінальне мистецтво. Ми не робимо копій, що інші українські хореографії. Працювали з Ансамблем Вірського минулого року і з’явилась думка, що будемо виконувати разом танці українського стилю. Наступного року плануємо зробити прем’єру з танцюристами з Вірського. Вважаю, що це буде великий крок українського танцювального мистецтва.

 Розмовлялa Iрина Колодiйчик

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Шведський діджей і музичний продюсер Avicii разом з британською виконавицею Рітою Орою зняли у Києві відео на пісню "Lonely Together".  джерело  www.ukrinform.ua
Опублікований на YouTube-каналі Avicii кліп за тиждень набрав більше 7 млн переглядів, передає "Новое время".

У ролику можна помітити київські локації: Ботанічний сад, парк "Перемога" і Рибальський міст.

Крім того, героями кліпу стали екс-барабанщик проектів "Alloise" та "Dvoe" Артем Угодників і його дружина Аліна.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Енергетична компанія TIU-Канада стала першим іноземним інвестором в Україну в рамках дії Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою. Про це йдеться в повідомленні компанії, яке передано Укрінформу  www.ukrinform.ua

"TIU-Канада стає першим канадським інвестором в Україну, що користується правилами Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, яка набула чинності 1 серпня. TIU-Канада, дочірнє підприємство компанії Refraction Asset Management, влітку цього року почала будівництво сонячної електростанції вартістю 10 мільйонів євро у Нікополі, Дніпропетровської області. 10 мегаватна станція буде постачати електроенергію місцевим жителям та підприємствам", - йдеться у повідомленні.

"Ми пишаємося тим, що будемо першим інвестором у рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною. Але найголовніше, на практиці це дозволить TIU-Канада постачати українцям чисту енергію", - зазначила директор українського представництва TIU-Канада Валентина Белякова.

Вона також зазначила, що в Україні тарифи на відновлювану енергетику - одні з найкращих у Європі. "Тариф на постачання електроенергії в мережу чинний до 1 січня 2030 року та заохочує прямі іноземні інвестиції в Україну. Це добре для енергетичної незалежності України, а також для економічного зростання", - сказала Белякова.

Нагадаємо, Угода про зону вільної торгівлі між Канадою і Україною була підписана 11 червня, 2016 р. та набула чинності 1 серпня, 2017 р. Окрім комерційних переваг для бізнесу обох країн, угода покликана підтримати економічні реформи та ініціативи уряду щодо розвитку України, зміцнить канадсько-українське партнерство. Ця угода є результатом 5 років переговорів.

TIU-Канада – це енергетична компанія, що працює у секторі відновлюваної енергетики та знаходиться в місті Калгарі, провінції Альберта. Свою роботу в Україні компанія почала влітку цього року.
By UC Family Magazine 26 Sep, 2017
Please visit the photo exhibit "My army. See through heart" from 23 September to 30 September at 145 Evans Ave. (organized in the framework of the Invictus Games Toronto 2017)
More Posts
Share by: