Post Title

  • By UC Family Magazine
  • 10 Nov, 2012

Гордон Ґорді «Ми робимо не просто репертуарні танці, а сюжетні та балетні теми».

Цьогоріч відомий танцювальний ансамбль «Шумка» святкує своє офіційне 50-річчя, хоч насправді створювався раніше. Про будні ансамблю розповідає Гордон Ґорді , хореограф і арт-менеджер ансамблю з 10-річним стажем. Його танцювальні п’ єси «Стежки до гапака», «Шумківська Попелюшка», «Ніч на Купала» українського стилю побачило чимало глядачів.

–           З чого почалась історія ансамблю «Шумка»?

–         Шумка вже існує 52 роки. У місті Едмонтон спочатку були різні малі групи. Одна група  з православної церкви, друга з протестантської церкви, третя – це пласт. Найкращі танцюристи мали  думку  зробити ансамбль танцюристів, і так починалась «Шумка».

До учасників ансамблю було ставлення, що немає різниці, які твої релігійні чи політичні погляди, чи ти українець, чи ти канадієць. Коли «Шумка» починала, то виконувала танці хореографа Василя Авраменка – «Аркан», «Мідний гуцол» – традиційні танці, які Авраменко викладав в Америці  та Канаді. З 1965 року ми почали робити свою хореографію і відтоді ансамбль «Шумка» робить оригінальну музику.

Ми робимо не просто репертуарні танці, а сюжетні та балетні теми. Такою, є  «Попелюшка», з якою ми їздили по Китаю, виступали  в Оперному театрі у Києві та у Донецькому  оперному театрі.

–           Які організації співпрацюють з вами щодо організації гастролей?

–         Маємо своїх менеджерів, хореографів і свою студію. Ми отримуємо фінансову підтримку від місцевого уряду міста Едмонтон,  але також заробляємо гроші своїми виступами і виставами. Театр-симфонія у Едмонтоні сприйняла наш особливий стиль. Ми танцюємо не те, що наші прадіди привезли з України, наші танці – це вже танці Канади.

–           Маєте на увазі, що залучені якісь рухи, які використовуються у сучасному танці?

–         Наш танець «Шумка» побудований на базовому українському танку, але з оригінальними рухами. Програма, яку ми будемо виконувати 25 і 26 листопада у Соні-Центр у Торонто включає танець «Стежки до гопака». Я написав лібрето  і є режисером для цієї п’єси, а хореографію робив Віктор Літвінов з київського балету. Це є цикл життя, з дитинства, ми ростемо, проходить бурхлива молодість, потім ми одружуємось, життя стає серйозним. Бувають нещасливі випадки, війни. Це зветься стежка до гопака, ми починаємо своє життя з гопака. Ця п’єса підготовлена спеціально до 50-річчя «Шумки». Є ще традиційні танці – буковинські, гуцульські, покутські, закарпатські. Третя велика п’єса, з якою ми виступаємо – це «Ніч на Купала» . В кожному  селі його виконували по-різному.  У цій п’єсі я навіднайти, що є джерелом Купала. На сцені сучасна відеографія.  

–           Скільки часу потрібно, щоб стати танцівником ансамблю?

–         Щоб вступити в нас ансамбль, треба мати 15 років. Треба вивчити українські танці, балет, джаз. Ми беремо в ансамбль найкращих танцюристів. Наш рівень є професійний, але ми не маємо достатньо грошей. Ці танцівники мають ще інші роботи і професії.

–           Чи виступи ансамблю є фінансово-рентабельними?

–         Ансамбль є рентабельним. Танцюристи отримують гроші тільки за концерт. Репетиція не є оплачуваною.  Є підтримка від міста і від уряду 30%. Решту мусимо заробляти самі.

–           Як Ви прийшли до керівництва «Шумкою»?

–         Я займався спортом, я мав тоді тринадцять років. Завжди співав українські пісні, музику знав дуже добре. Я закінчив вищу режисерську школу. Викладав в Університеті, тепер я є менеджером ансамблю «Шумка».

–           Хто для вас є авторитетом у танці?

–         Двадцять років працюємо з Віктором Літвіновим, Іваном Викликом та Даша Орисюк з київського балету, які приїжджають сюди. Ми разом створюємо нові танці. Ми також виконуємо танці та музику Олега Скрипки. Коли ми мали танець «Дівчина, яка кружляє в червоному танку», то у нас була хореографія з Аргентини.

–           Хто зараз є провідними танцівниками?

–         Лук’ян Опер, Джейлін Рененберг, Марко Юджиніо, який є філіппінцем. Він і його сестра Аліса є обоє були зацікавлені українською мовою і ходили до англійсько- української двомовної школи тут. Цього року перший раз став з нами танцювати китаєць. Нещодавно ми мали 23 виступи у 13 містах.

–           Який є план концертів до 50-річчя? Де буде найбільший концерт?  

–         Найбільший концерт буде в Торонто 25-26 листопада і в Едмонтоні 3-4 березня 2012 року.

В репертуар, окрім цих нових п’єс будуть традиційні обжинки і гумористичний танець про чоботарів.

–           Які номери у вас у підготовці?

–         Канада – це країна, яка зроблена з усіх націй. Все, що складемо разом – це є наш канадський танець, тобто це суміш хореографій  кількох народів разом. Це для нас дуже важливе. Це оригінальне мистецтво. Ми не робимо копій, що інші українські хореографії. Працювали з Ансамблем Вірського минулого року і з’явилась думка, що будемо виконувати разом танці українського стилю. Наступного року плануємо зробити прем’єру з танцюристами з Вірського. Вважаю, що це буде великий крок українського танцювального мистецтва.

 Розмовлялa Iрина Колодiйчик

UC Family Magazine

By UC Family Magazine 04 Jul, 2017
1 липня Канада святкувалa своє 150-річчя.
Canada 150 Mosaic i TO Canada with Love - це проекти до 150 -річчя Канади.
Зайнялo два роки, щоб розробити та виставити понад 80 000 картин та 150 окремих фресок по всій країні. Проект Canada 150 Mosaic сформує одну гігантську фреску мозаїку довжиною 365 метрів (це чотири футбольні поля!). TO Canada with Love (До Канади з любов’ю) - це програма заходів, що проводиться по всій
Канадi.
By UC Family Magazine 30 Jun, 2017
КНИГИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
"То є Львів"
Українська мова – це мова не тільки українців, спілкуватися нею мають право мешканці України всіх національностей з потреби гуртуватися, з необхідності доходити порозуміння й ладу в спільному домі (Віталій Радчук)

Книги таких сучасник авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньовідомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та ще чимало інших авторів, книгами яких ви захоплюєтесь, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:

http://e-bookua.org.ua/
http://javalibre.com.ua/
http://chtyvo.org.ua/
КНИГИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Захоплюєтесь поезією Олександра Пушкіна, вкотре хочеться перечитати «Майстра та Маргариту» чи Вам просто хочеться читати класику, наукову літературу, книги з мистецтва, історії, психології в перекладі на російську мову, тоді завантажуйте їх тут:

http://booksshare.net/
http://www.big-library.info/
http://www.many-books.org/
КНИГИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ

Ні ви, ні я не розмовляю англійською, але є деякі речі, які можна сказати тільки англійською мовою (Аравінд Адіга)

Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування. Її знання значно допомагає Вам як у повсякденному житті, так і, скажімо, коли Ви подорожуєте чи проходите співбесіду при працевлаштуванні. Тому не забувайте поповнювати свій словниковий запас:

http://www.digilibraries.com/
http://www.bookyards.com/en/welcome
http://www.homeenglish.ru/Books.htm
КНИГИ ПОЛЬСЬКОЮ МОВОЮ

Польська мова має правопис в сто разів легший, ніж в інших мовах світу! Навіть граматика не така вже й складна. (Jan Miodek)

Польська мова хоч і дуже схожа на нашу рідну – українську, та все ж має слова, які зовсім вже не співзвучні із знайомими нам відповідниками. Як на мене, польська мова є цікавою та приємною для слуху, переконайтесь:

http://wolnelektury.pl/
http://wydaje.pl/c/darmowe-ebooki
http://www.chmuraczytania.pl/
КНИГИ ФРАНЦУЗЬКОЮ МОВОЮ

Скажи, що кохаєш мене і скажи це французькою. (Jarod Kintz)

Французька – мова кохання. З чим асоціюється ця мова у вас: з французьким поцілунком, смачними круасанами, Парижем та Ейфелевою вежею, променадами над Сеною? Відчуйте милозвучність та всю красу французької, читаючи книги за чашечкою кави з круасанами, закутавшись у плед:

http://beq.ebooksgratuits.com/
http://bibliotheque-russe-et-slave.com/
http://www.ebooksgratuits.com/

By UC Family Magazine 22 Jun, 2017
 Ukrainian culture, music, artisans, food, entertainment 
More Posts
Share by: